Jak zaaranżować domowe miejsce pracy w naprawdę małym mieszkaniu? Przytulnie, inspirująco i funkcjonalnie :)

O domowym gabinecie marzy wiele osób - i tych pracujących zdalnie, i tych stacjonarnie w biurze. Chociażby po to, by wygospodarować w domu miejsce na biblioteczkę, przechowywanie dokumentów czy wykonanie jakiegoś zadania lub projektu od czasu do czasu. Nie każdy jednak dysponuje odpowiednią przestrzenią lub choćby małym, ale osobnym wnętrzem, które można by przeznaczyć do tego celu. I właśnie do takich osób Lovingit wychodzi dzisiaj z pomocą ;) Znalazłam kilka inspirujących pomysłów, proste, nieraz szybkie do zastosowania i świetnie nadające się do niewielkiego mieszkania, w którym każdy centymetr jest na wagę złota. Podstawowa zasada? Wybierać... multifunkcje ;) Meble o kilku przeznaczeniach są idealne do kawalerek i innych małych domostw. Jak rozkładana sofa - łóżko - wersalka, podobnie i biurko można stworzyć dzieląc jego zastosowanie przynajmniej na dwie funkcje. Zobaczcie sami, poniżej parę udanych przykładów takiego rozwiązania i kilka inspirujących aranżacji domowego gabinetu :)

aranżacja domowego gabinetu w przedpokoju z biurkiem - półką

aranżacja małego domowego gabinetu z biblioteczką
+ pokaż całość

Domowy gabinet można zaaranżować oczywiście wszędzie. Najczęściej spotyka się go w salonie albo też przedpokoju, ale równie dobrze sprawdzi się w... sypialni. Szczególnie, jeśli jeden mebel użyjemy w podwójnej roli, o czym wspominaliśmy powyżej. Wystarczy połączyć funkcję stolika nocnego z funkcją biurka i gotowe! Gdy pracujemy, przysuwamy krzesło lub pufę, gdy kładziemy się spać, wsuwamy je pod nasze biurko, które w ten sposób momentalnie staje się szafką nocną :) Prawda, że proste?

małe biurko i szafka nocna w jednym
biurko i stolik nocny w jednym

źródło: pinterest.com

Jednym z najciekawszych sposobów funkcjonalnego urządzania gabinetu na niewielkiej przestrzeni jest wybranie zamiast biurka... półki wiszącej :) Takie rozwiązanie jest praktyczne i posiada jeszcze jedną zaletę - bardzo dobrze komponuje się z wystrojem wnętrza. Półka jako blat roboczy zajmuje niewiele miejsca i prezentuje się bardzo schludnie. Co ważne, nie tłamsi niewielkiego pomieszczenia nadmiarem przedmiotów czy zbyt rozbudowaną formą.

półka wisząca jako blat biurka

źródło: gravity-gravity.tumblr.com

aranżacja domowego miejsca pracy w sypialni

Aby stworzyć w takim domowym gabinecie przytulny klimat, warto dodać kilka zdjęć, widokówek, inspirujących wycinków czy plakatów na ścianie, które stworzą prawdziwą minigalerię.

półka jako biurko i galeria na ścianie w domowym gabinecie
białe meble i białe dodatki w aranżacji domowego gabinetu
aranżacja małego domowego biura z półką zamiast biurka

Jeżeli jednak wolicie tradycyjne biurko, to również jest na tym polu rozwiązanie! Stosujemy po prostu zasadę proporcji - w małym mieszkaniu małe meble :) Choć wygodniejszy na pewno byłby większy blat roboczy, to jednak niewielkie biurka również dobrze sprawdzają się w pracy na co dzień. A poza tym wyglądają niezwykle uroczo, za ich pomocą można stworzyć pełne przytulności biurowe kąciki, w których uśmiech aż sam wskakuje na buzię :) Przyozdabiając ścianę galerią ulubionych fotografii czy tablicą inspiracji, kreuje się bardzo osobista i - co zawsze podkreślam, bo to w końcu podstawa zawodowego działania - kreatywna przestrzeń do pracy. Loving it! ;)

małe białe biurko w aranżacji domowego gabinetu
aranżacja domowego gabinetu w przedpokoju
małe biurko w aranżacji gabinetu
aranżacja domowego gabinetu z małym biurkiem i regałem


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.