Jak zamienić nudną łazienkę w biurze w seledynowo – białe cudo?

Jeszcze nie widziałam łazienki znajdującej się przy biurze, która miałaby swój klimat, byłoby widać jakiś zamysł, która byłaby urządzona ze smakiem. Zawsze są to pomieszczenia tak bezpłciowe i oficjalne, że chce się z nich jak najszybciej wyjść (może właśnie o to chodzi szefowi, he he). Ale przecież z łazienki przy biurze nie tylko korzystają pracownicy czy właściciele. Wchodzą tu też niekiedy klienci. Czy nie warto sprawić im miłej niespodzianki i urządzić to miejsce tak, aby byli mile zaskoczeni? Ba! Pełni podziwu! Diabeł tkwi w szczegółach, a taki szczegół na pewno zrobi wrażenie na klientach. O co przecież chodzi.

Do białej armatury dopasowano tu przedmioty w kolorze seledynowym. Nad toaletą oryginalna dekoracja w postaci obrazu i...
+ pokaż całość
Miejsce nad toaletą zostało wykorzystane w bardzo oryginalny sposób. Powieszono tu na ścianie obraz, a pod nim...

Oczywiście, łazienka przy biurze nie jest najważniejszym pomieszczeniem w miejscu pracy, dlatego też być może nie przeznacza się na nią zbyt wielkiego budżetu. Jednak nawet przy niewielkim nakładzie i pracy, i finansowym można wyczarować z nudnego miejsca toaletę nie tylko ładną, ale pełną wdzięku i uroku. Tak właśnie było w przypadku tego miejsca, które chcę Wam pokazać, bo zawsze robi na mnie wrażenie, kiedy przy pomocy niewielu zabiegów i przy niedużym wkładzie finansowym, wyczarowuje się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki takie cudeńka.

Delikatny obraz w białej ramie powieszony nad toaletą dodaje niezwykłego wdzięku całemu pomieszczeniu. Podkreśla go...

 

Zasłona prysznicowa w oryginalne wzory nadaje ton całej tej uroczej łazience. Wszystkie inne przedmioty czy meble,...
Spójrzmy na zdjęcia "przed" i "po". Bez trudu rozpoznajemy miejsca, meble i armaturę łazienkową. To samo miejsce, a jednak jakże inne! Wcześniej brązowa szafka pod umywalką (do czego pasująca? No, do czego?), białe lustro (akurat mnie się podoba, ale znów – do czego tu pasuje?) i wszędzie złote elementy (a raczej w złotym kolorze). Po metamorfozie mamy za to łazieneczkę utrzymaną w biało – seledynowej kolorystyce. Tu nie tylko wszystko do siebie pasuje, tu po prostu widać rękę mistrza! Bo przyznajcie, że aby wykorzystać miejsce nad toaletą (które albo jest zwykle puste, albo wykorzystujemy je na praktyczne półki) w małą galerię, trzeba mieć pomysł i odwagę. Ale za to jaki efekt!

Urocze i kobiece połączenie białej armatury z seledynową szafeczką i obrazem, w którym równiez dominuje kolor...
Zimne i oficjalne pomieszczenie. Brak jakichkolwiek ozdób (pomijając te wątpliwe, w postaci środków czystości na...

Warto zwrócić uwagę, jak zgrabnie każda niemal przestrzeń w tej odnowionej łazieneczce jest wykorzystana. I nie chodzi tu oczywiście jedynie o użyteczność. Tutaj nie ma pustych miejsc, a wszystko zostało tak zaprojektowane, aby współgrało z całością. Widać przy okazji ogromną dbałość o szczegoły autora (autorki) tej aranżacji. Uroczy obraz w odpowiednim kolorze. Figurka – główka, która nawiązuje do chromowanych elementów. Kolor szafki idealnie pasujący do koloru zasłony. Nawet "kolor" szklanej półeczki jest tu na miejscu... A, jeszcze jedna mała rzecz. Mam wrażenie, że czasem wystarczy schować środki czystości do szafek, a już łazienka wygląda o niebo lepiej. ;)

Zimne i oficjalne pomieszczenie. Brak jakichkolwiek ozdób (pomijając te wątpliwe, w postaci środków czystości na...
To pomieszczenie w kolorach białym i seledynowym jest doskonałym przykładem na to, jak urządzić nie tylko praktyczną,...


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.