Jak zapakować prezenty?

Czas świąteczny już coraz bliżej, jestem ciekawa, czy ogarnęła Was gorączka świątecznych zakupów, czy może już wszystkie macie? :) Każdy prezent, nawet ten najładniejszy, wygląda jeszcze lepiej, kiedy jest pięknie opakowany! Możemy wybierać z różnych dekoracyjnych pudełek, torebek ze świątecznymi motywami, ale ja polecam Wam własnoręczne zapakowanie upominku w papier ozdobny – i co najlepsze, używając tylko jednego papieru, możemy mieć dwa różnie zapakowane prezenty! Zobaczcie, jak to zrobić, to bardzo proste i sprawia dużo frajdy :) Poniżej mały poradnik, jak zapakować prezenty świąteczne – krok po kroku.

Świąteczne prezenty i dekoracje wyglądają bardzo elegancko. Dodatki złota nadają wnętrzu wyjątkowy klimat.

Co będzie potrzebne?

Kilka podstawowych rzeczy i możemy zabierać się za pakowanie: papier ozdobny, nożyczki, taśma klejąca, tasiemki, świąteczne karteczki z miejscem na imię albo z życzeniami, mogą być też ozdobne naklejki, np. gwiazdki, ewentualnie małe klamerki, dodatkowe ozdóbki jak piórko itp. I oczywiście prezent :) Ja wybrałam zmysłowy zapach Naomi Cambell Prêt-à-porter Absolute Velvet. Moja przyjaciółka lubi kwiatowo - owocowe nuty. Ten perfum jest świeży i delikatnie słodki – bardzo kobiecy. Będzie idealny!

Do zapakowania prezentów wystarczy ozdobny papier i kilka akcesoriów. Motywy gwiazd świetnie podkreślą aurę świąt.
Do dekoracji świątecznego prezentu można użyć drobnych dodatków i naklejek. Kształt gwiazdek i choinki podkreśli urok...

1. Najpierw rozwijamy arkusz papieru i przycinamy tyle, by zmieścił się na nim prezent i by swobodnie można było zawinąć go dookoła. Przeważnie papier świąteczny jest kolorowy z jednej strony i biały z drugiej, ale możecie też natrafić na takie, które będą z dwóch stron miały jakiś motyw. Wtedy możemy zapakować dwa prezenty na różne sposoby – jeden od strony zewnętrznej, a drugi od strony wewnętrznej :)

Ozdobny papier do pakowania prezentów (55329)

2. W drugim kroku owijamy prezent przyciętym papierem. Robimy to ostrożnie, żeby nie pognieść, najpierw wzdłuż dłuższych boków, a na końcu na krótszych. By papier się trzymał, używamy taśmy klejącej.

Pakowanie świątecznego upominku w papier (55330)

3. Na krótszych bokach, gdzie zostają rogi zawiniętego papieru, można zakleić je taśmą klejącą, ale można też dodatkowo przykleić ozdobne naklejki, np. gwiazdki. To sprawi, że prezent będzie wyglądał jeszcze piękniej.

Dzięki naklejkom ze świątecznym motywem zapakowany prezent zyska na uroku. Mogą też pomóc w przyklejeniu papieru w...
Prezent na święta w ozdobnym papierze (55332)

4. Następnie bierzemy karteczkę z życzeniami świątecznymi (można też na niej wypisać imię obdarowanej osoby) i przeciągamy tasiemkę. Takie karteczki, które kupuje się w sklepach, mają zazwyczaj otwór na tasiemkę, ale jeśli go nie ma, to wystarczy użyć dziurkacza :)

Za pomocą małej karteczki z życzeniami ozdobimy prezent. Na drugiej stronie można napisać imię obdarowanej osoby.

5. Teraz pozostaje już tylko owinąć prezent ozdobną tasiemką z karteczką (lub karteczkami – jedna może być z życzeniami, a druga typowo dekoracyjna, np. o kształcie świątecznej gwiazdki). Przewiązujemy, robimy kokardkę i gotowe :)

Mała karteczka z życzeniami świątecznymi jest ładną ozdobą prezentu. Można ją przywiązać satynową tasiemką, która...
Przymocowane do złotej tasiemki elementy dodatkowo ozdabiają mały prezent. Wygląda elegancko i stylowo.

Ozdobne karteczki można też przypiąć malutkimi klamerkami – zwiększą urok upominku.

Pakowanie prezentu na święta (55336)
Za pomocą malutkich klamerek można przypiąć do prezentu karteczki z życzeniami albo inne ozdobne elementy. Drewniane...

Zobaczcie, jak wyglądają oba prezenty – zapakowane w ten sam papier, ale z obu stron – mają różne wzory, różne kolory tasiemek i różne karteczki, przez co wyglądają niepowtarzalnie! W ten sposób można stworzyć piękne upominki dla wszystkich z rodziny i przyjaciół i każdy z nich będzie wyjątkowy :)

Dwa urocze upominki są podobnie zapakowane. Ozdobny papier i złota kolorystyka dodaje elegancji, a karteczki z...
Dzięki dekoracjom świątecznym aranżacja jadalni nabiera przytulnego charakteru. Drobne prezenty i ozdobne figurki czy...

A po rozpakowaniu też wygląda cudownie!

Elegancki prezent dla bliskiej osoby (55340)


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.