Jak zmienić mały przedpokój w elegancki korytarz?

Przedpokój to często pomieszczenie, w którym trudno znaleźć miejsce na ustawienie praktycznych, pojemnych mebli. Ba! Niekiedy nie ma tego miejsca w ogóle! Małe wnęki i kawałki wolnej ściany są czasem na wagę złota. Jak w takim przypadku urządzić to miejsce, które przecież jako pierwsze widzimy, wchodząc do mieszkania? Odpowiedź na to pytanie ciśnie się samo na usta, kiedy patrzę na tę aranżację: iść na całość! Na pierwszy rzut oka nie ma się do czego doczepić – białe pomieszczenie, piękny drewniany parkiet, stolik i lustro. Cóż jeszcze można tu pomieścić? Otóż okazuje się, że można z tego przedpokoju wyczarować niemal królewską komnatę! Nie jestem wielbicielką złotych elementów w aranżacjach mieszkań, ale to lustro, którego rama ocieka złotem, jest po prostu bajeczne! Warto porównać tu "before" i "after". Co sprawia, że różnica jest tak ogromna? Według mnie, rozmach i odwaga, z jaką odmieniono to pomieszczenie. Złote i czarne elementy na białym tle ściany wyglądają urzekająco – elegancko i oryginalnie.

Niezwykle prosty w aranżacji przedpokój. Białe ściany, sufit i drzwi w połączeniu z drewnianą podłogą. Akcenty...
+ pokaż całość
Pozostawiono biel ścian i drzwi, natomiast sufit został pomalowany w dekoracyjną kratkę w dwóch odcieniach szarego....

 

W takim małym pomieszczeniu trudno wyobrazić sobie asymetryczną aranżację. Ta, którą widzimy, jest niemal idealnie symetryczna, dzięki czemu przedpokój wydaje się większy i "uporządkowany". Za centralny punkt można tu z pewnością uznać lustro – duże, w grubej, bogato zdobionej ramie w złotym kolorze. Okrągłe kinkiety łagodzą nieco proste linie zarówno samego lustra, jak i wyższego stolika pod nim i prostych linii na suficie. Tę samą funkcję wydaje się spełniać niższy stolik o ozdobnych, giętych nóżkach. Doskonałym pomysłem jest dla mnie wykorzystanie pięknych naczynek na tacce, które spełniają tu nie tylko rolę ozdób, ale również pojemników na biżuterię. Biżuteria jako dekoracja pomieszczenia? Tak! Dlaczego te piękne błyskotki mają przez większość czasu być ukryte, jeśli możemy cieszyć nimi oczy za każdym razem, kiedy tylko wchodzimy do domu?

Lustro w bogato zdobionej, złotej ramie nadaje ton całemu pomieszczeniu. Eleganckie dodatki w postaci oryginalnych...
Dwa stoliki – jeden prosty, drugi niezwykle dekoracyjny, idealnie ze sobą współgrają. To idealne miejsce na drobiazgi –...

To bajeczne pomieszczenie tak bardzo przyciąga mój wzrok przede wszystkim niezwykłym połączeniem detali. Ponieważ jest ono tak niewielkie, przez co nie ma tu (teoretycznie) dużego pola do popisu dla aranżacji, wykorzystano nawet sufit, by nadać mu szyku. Biały sufit i prosta lampa? Oczywiście, w co drugim domu. Ale tutaj! Takiej lampy nie znajdziemy nigdzie indziej, gdyż została wykonana własnoręcznie na bazie prostego, kutego szkieletu. Do tego sufit pomalowany z takim pomysłem, że... aż nie wiem, czy godnym jedynie sufitu w przedpokoju. ;) Właśnie dzięki tym szczegółom ten mały, niby prosty przedpokój, został zamieniony w królewskie cacko.

Żyrandol wykonany na bazie prostego szkieletu, ozdobiony kremowymi koralikami. Sufit w kratkę w odcieniach szarości...
W tym małym przedpokoju nie ma miejsca na wiekszą ilość mebli. Jedyna wolna ściana stanowi tu tło dla bogato zdobionego...

 

 

 Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.