Salon

Jak zrobić domową galerię ścienną?Kilka sprytnych tricków

Często na różnych inspiracjach wnętrzarskich widzimy przepiękne galerie ścienne! Nie tylko zdobią wnętrze, ale też dodają mu charakteru i zawsze zdradzają coś o właścicielach. W ten sposób można zaprezentować np. ulubione motywy, kolory, hobby, a może własne wspomnienia, jeśli w kompozycji znajdą się też rodzinne zdjęcia... Świetnie wyglądają też grafiki i plakaty, które są teraz bardzo modne. W Poster Store znajdziecie mnóstwo pomysłów i pięknych grafik w różnych ramkach, które można dopasować do każdego wnętrza. Jak już wybierzemy swoje ulubione, warto zastanowić się, jak w ogóle zrobić galerię ścienną. Kiedy patrzymy na gotową aranżację, wszystko wydaje się takie proste :) A jak sami się za nią zaczynamy zabierać, to nagle okazuje się, że nasza kompozycja nie wygląda już tak dobrze ;)

Dzisiaj dam Wam prostą instrukcję, jak zaplanować i wykonać galerię ścienną w swoim domu, by była inspirująca i dekorowała wnętrza! To naprawdę łatwe :)

Ramki na ścianę (56224)

Piękne plakaty na ścianę mogą zdobić nie tylko salon, ale też w zasadzie każde inne wnętrze w domu - sypialnię, gabinet, jadalnię, pokój dziecięcy, nawet łazienkę. Super wyglądają też w przedpkoju! Jeśli wnętrze jest małe, nie trzeba wcale rezygnować z galerii, tylko warto wtedy wybrać odpowiednio mniejsze ramki i grafiki :) W ten sposób można zaprezentować swoje pasje albo ulubione miejsca.

 

Aranżacja salonu jest bardzo schludna i romantyczna. Asymetryczna galeria ścienna, która zdobi pokój, składa się z...
W galerii ściennej w salonie wykorzystano motywy wakacyjne. Dzięki temu aranżacja jest spójna i bardzo inspirująca.

Galeria ścienna może być nieregularna albo symetryczna i bardzo uporządkowana. Jaka podoba Wam się bardziej? :)

Salon ozdobiono kwiatami oraz galerią ścienną. Składa się z dużych grafik w jednakowych ramkach, które zawieszone są w...

Jak zrobić domową galerię ścienną?

1. Przygotuj najpierw moodboard, czyli wymarzoną tablicę inspiracji, na której umieścisz plakaty - nie trzeba tutaj żadnych specjalnych umiejętności, można do tego użyć nawet Painta. Podczas projektowania zobaczysz, czy wszystko do siebie pasuje

2. Wprowadź do swojej galerii różnorodność - warto zestawić ze sobą różne kolory ramek (dobrze, by było ich mniej więcej po równo, np. połowa białych lub jasnych i połowa czarnych/ciemnych). Domowa galeria ścienna wiele zyska, jeśli znajdą się w niej ulubione grafiki, typografia, obrazy, warto też wybrać ramki w różnych wielkościach.

W galerii ściennej w salonie zastosowano różne grafiki i różne wielkości ramek. Mają one kolory czerni i bieli, które...

3. Jeśli decydujesz się na przewagę czerni i bieli, to możesz dodać do nich kolorowe akcenty - taka mieszanka zawsze wygląda dobrze! Jeśli chodzi o style ramek, to warto tu mieszać, ale najlepiej zdecydować się na dwa, maksymalnie trzy różne style.

4. Jak już masz wstępny projekt, rozłóż galerię na podłodze:

  • zacznij od grafiki centralnej, najlepiej tej większej, i na lewo oraz na prawo od niej zachowaj te same odległości od następnych, mniejszych ramek
Układanie galerii ściennej w salonie (56213)
  • pod nimi możesz umieścić większe ramki z plakatami bliżej centralnej grafiki (ważne, by obie były w równych odstępach)
  • pod samą grafiką centralną umieść na środku mniejszą grafikę
Tworzenie galerii ściennej - rozkład na podłodze (56214)

W ten sposób zyskamy ciekawą kompozycję, która będzie uporządkowana, a jednocześnie dość różnorodna i inspirująca :) Tu możecie zobaczyć krok po kroku, jak powstawała galeria ścienna:

Galeria ścienna - krok 1 (56215)
Galeria ścienna - krok 2 (56216)
Galeria ścienna - krok 3 (56217)
Galeria ścienna - krok 4 (56218)
Galeria ścienna - krok 5 (56219)

Są różne sposoby tworzenia galerii ściennej, można np. ustawić grafikę centralną na środku, a obok niej w równych odstępach ustawić inne grafiki w linii prostej. Najlepiej zachowywać pomiędzy wszystkimi ramkami odstęp 7-8 cm. Pamiętajcie też, że obok tych wszystkich zasad warto posłuchać tego, co najbardziej nam się podoba - jeśli trochę zaszalejemy, to galeria będzie niepowtarzalna :)

Gotowa galeria ścienna w salonie (56212)

A teraz najlepsze! Specjalnie dla Was od Poster Store mamy specjalny kod rabatowy, który daje 30% zniżki na plakaty! (Z wyłączeniem plakatów Selection). Kod rabatowy: lovingitpl30 :) Ważny będzie 14 dni. Wykorzystajcie na wymarzoną galerię ścienną do swojego mieszkania! :)

 

Zdjecia: Malgorzata Opala&dzieki uprzejmosci Poster StoreAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.