DIY

Jak zrobić tablicę z korków po winie?

Jeśli w Waszej kuchni panuje idealny porządek i lista zakupów zawsze znajduje się na widoku w odpowiednim miejscu, a na drzwiczkach szafek i lodówki nie ma chaotycznie poprzyklejanych zdjęć dzieci i pocztówek z wakacji, to stanowicie wyjątek potwierdzający regułę:) Ja pewnego dnia postanowiłam wygospodarować przestrzeń na wszystkie moje kuchenne skarby a pierwszą myślą jaka przyszła mi do głowy była stara sprawdzona tablica korkowa. Nudy – pomyślicie pewnie, i po części macie rację!:) Zobaczcie jednak jak w kreatywny sposób można odświeżyć pomysł na popularną tablicę korkową! Wystarczy tortownica, która znajdzie się w każdej kuchni i korki, które po otwarciu wina wielu z nas ma zwyczaj gromadzić w kuchennej szufladzie:)

Dekoracja z tablicy ozdobionej korkami od wina (50998)

Potrzebne rzeczy:

  • tortownica z wyciąganym dnem
  • korki od wina
Tortownica i korki do wykonania tablicy DIY (50999)
+ pokaż całość

Jak to zrobić?

1. Z tortownicy wyjęłam dno i zaczęłam układać korki wewnątrz obręczy „brzydką” stroną do góry. Ważne, żeby obręcz tortownicy pozostała odpięta.

Przygotowanie tablicy z korkami od wina DIY (51000)
Wypełnianie tortownicy korkami od wina (51001)

2. Kiedy cały okrąg został już wypełniony przez korki, najzwyczajniej zacisnęłam obręcz, która podtrzymuje korki, dzięki czemu nie wypadają.

Tortownica wypełniona korkami od wina w projekcie DIY (51002)

3. Po zamknięciu obręczy podniosłam tortownicę do góry, żeby upewnić się czy wszystkie korki pozostają na swoim miejscu. W wolne przestrzenie wcisnęłam dodatkowe korki.

Przygotowanie ozdobnej tablicy z korków od wina (51003)
Ostatni etap wykonywania tablicy z korków od wina (51004)

Na koniec obracamy tablicę i cieszymy oczy strukturą i kolorami, jakie wino pozostawiło na korku. Nie trzeba już więcej myśleć, gdzie podziała się lista zakupów i na pewno nie zapomnimy kupić wina:) Jak podoba się Wam ten pomysł?

Dekoracyjna tablica z korków od wina DIY (51005)

Spójrzcie na filmik, jak łatwo zrobić taką tablicę!

 Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.