Jak zrobić winietki ślubne - idealny dodatek na wesele zimą:)

Dawno nie było posta ślubnego! Lou lubi pisać o wnętrzach, więc postanowiłam,że dziś ja - Asia dla odmiany poszukam dla Was inspiracji ślubnej:) Jeżeli planujecie ślub i to teraz - zimową porą - to jest to post w sam raz dla Was! Prosty, niedrogi i niezwykle uroczy sposób na wykonanie winietek dla gości weselnych. Winietki te zresztą sprawdzą się też dobrze na zwykłym zimowym przyjęciu :) Niesamowicie spodobał mi się ten sposób i postanowiłam się z Wami nim podzielić. Przeczytajcie tylko, jak łatwo można stworzyć tak oryginalną ozdobę. Biały kolor winietek będzie pięknie podkreślał urok zimy. No to do dzieła! :)

zimowe winietki dla gości


malowane owoce jako winietki


Przede wszystkim przygotowujemy materiały, z których będziemy korzystać. Są to: małe jabłuszka i gruszki, biała farba w sprayu (najlepiej kupić taką w sklepie z artykułami plastycznymi), białe karteczki do wypisywania imion, klej (najlepiej też biały - niektóre kleje zostawiają żółte smugi, a to byłoby od razu widoczne w takim białym otoczeniu :), długopis albo cienkopis w kolorze czarnym, nożyczki i biała włóczka oraz biały lub srebrny brokat do ozdoby.

przygotowanie winietek


Teraz, w pierwszej kolejności, przygotowujemy owoce do roli winietek :) Dobrze jest oczyścić jabłuszka i gruszki z piasku czy innych zanieczyszczeń i zdjąć z nich oczywiście naklejki producenta.

małe gruszki i jabłka


Następnie należy pomalować farbą owoce - dlatego najwygodniejsza będzie ta w sprayu. Przydadzą się tutaj ogonki na gruszkach i jabłkach, za które można chwycić, aby nie zrobić smug na skórce. Możecie też po prostu delikatnie kulać owoce w jedną i drugą stronę po blacie, żeby całe pokryły się farbą :) Uwaga! Co ważne, blat trzeba zakryć papierem lub materiałem, żeby uchronić go przed zabrudzeniami - tkaninę po pracy po prostu wyrzućcie. Na pewno przydadzą się też rękawiczki dla ochrony dłoni - taka farba w sprayu może być nieco uciążliwa do usunięcia. Pomalujcie jabłuszka i gruszki kilkoma warstwami, aby nabrały pięknego, nasyconego koloru bieli. Najlepiej, jeśli zostawicie je na całą noc - wtedy dokładnie przeschną.

owoce malowane na biało


białe malowane owoce


Na wcześniej przygotowanych karteczkach wypiszcie imiona i nazwiska gości. Mogą być też same imiona albo na mniej oficjalnym przyjęciu - to, jak się do siebie po przyjacielsku zwracacie :) Pamiętajcie, aby po jednej stronie karteczki przygotować dziurkaczem otwór na włóczkę!

wypisywanie winietek


Teraz delikatnie nałóżcie niewielką ilość kleju w rogu karteczki albo na jej obrzeżach (w zależności od jej wielkości i miejsca, jakie macie na jej przyozdobienie) i zanim klej wyschnie - posypcie to miejsce odrobiną brokatu. To doda winietkom odświętnego i imprezowego charakteru! Pamiętajcie, aby delikatnie otrzepać karteczkę z nadmiaru brokatu.

jak zrobić winietki


winietki z imionami


Upewnijcie się, że owoce całkowicie wyschły. Jeśli tak, można przywiązać do nich wypisane winietki. I jak Wam się podobają? Mnie zachwyciły swoją prostotą i niezwykle słodkim wyglądem :) Loving it!

tworzenie winietek


białe jabłko jako zimowa winietka


Źródło zdjęć: tutaj

Najpopularniejsze wpisy

Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.