Jedno z oryginalniejszych mieszkań w stylu skandynawskim, jakie można zaaranżować ;)

Skandynawski skandynawskiemu nierówny - jeśli o styl w aranżacji chodzi ;) Oczywiście jest pewna podstawa, na której bazują wszystkie projekty utrzymane w tym klimacie, tj. biel, naturalne drewno, pewien minimalizm czy bezpretensjonalna forma mebli i dodatków. Jednak sprawa wykończenia, które tak naprawdę determinuje w głównej części charakter całego wnętrza, jest dość indywidualna i może przybierać różne postaci. Dzisiaj zwiedzamy jedno z tych mieszkań, które inspirują oryginalnością, a jednocześnie tradycyjnymi skandynawskimi rozwiązaniami. Pierwszym z takich charakterystycznych elementów jest na pewno stary piec kaflowy w oliwkowym odcieniu, ulokowany nie w salonie czy kuchni, a... w sypialni. To zresztą nie jedyna ciekawa czy warta uwagi rzecz w pokoju nocnym. Zwróćcie tylko uwagę na girlandę świetlną zawieszoną wokół okiennej ramy, tuż nad łóżkiem. Wprowadza bardzo przytulny i nawet trochę magiczny klimat, a mnie - ze względu na obecną porę roku - kojarzy się coraz bardziej z nastrojem Świąt :) A w ogóle samą intrygującą sprawą jest już właśnie ta rama okienna - nieczęsty przypadek w aranżacjach sypialni... Mamy tu niby zwyczajne, a jednak silnie akcentujące indywidualność, figurki i ozdoby; mamy duże stojące lustro w czarnej ramie, które też dodaje wyrazistości. Generalnie niby te same czy podobne elementy co zawsze, a jednak wystrój niepowtarzalny i zaskakujący! Zapraszam do następnych wnętrz :)

piec kaflowy w sypialni

A z drugiej strony... wzorzysta tapeta! Niecodzienne połączenie motywów i dekoracyjnych sposobów, prawda?

+ pokaż całość
tapeta w aranżacji sypialni

Okno wewnętrzne łączy sypialnię z pokojem dziecięcym - równie oryginalnym w wystroju, jak wnętrze rodziców :)

aranżacja pokoju dla dziecka

A jak podoba Wam się salon? Dość kameralny, dość żywiołowy - jeśli można tak powiedzieć :) - za sprawą wielu małych ozdóbek i przeróżnych przedmiotów, jak kwiaty, lustro, lampka, obrazy, świeczniki, elementy typografii... Na cały charakter wnętrza wpływają także wzory na poduszkach, czy też same tekstylia o rozmaitych fakturach i odcieniach szarości.

salon w stylu skandynawskim

Zauważcie, że ściany salonu są lekko zaokrąglone przy części wypoczynkowej. Również i w tym wnętrzu znajduje się kaflowy kominek, jednak w spokojniejszej białej odsłonie :) W całym mieszkaniu ciepła dodają drewniane deski podłogowe, które w pewien sposób przełamują stonowaną kolorystykę bieli, szarości i czerni.

drewniana podłoga w salonie

Biblioteczka pełna kolorów - takie lubię najbardziej :)

biblioteczka w przedpokoju
aranżacja biblioteczki

I tym samym przechodzimy do kuchni, gdzie deski podłogowe pomalowano białą farbą, co wprowadza typowo skandynawski klimat do wnętrza. W zasadzie wszystkie meble tutaj są białe, oprócz lodówki o lekko błękitnym zabarwieniu oraz metalowych krzeseł. Aranżację wzbogacają podobne dekoracje, jak w pozostałych wnętrzach, czyli typografia (tym razem w postaci motto), świecznik i kwiaty, czarna lampka.

aranżacja kuchni z jadalnią

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.