Salon

Klimatyczne wnętrze pełne światła i detali, czyli urok mieszkania w kamienicy

Kto z Was lubi mieszkania w kamienicy? Przyznam, że ja do zwolenników tych specyficznych lokalizacji nie należę... :) Zdecydowanie wolę nowsze budownictwo. Pamiętam jednak moje dwie koleżanki, z którymi pracowałam wiele lat temu - uwielbiały mieszkania w kamienicach! Szukając czegoś do wynajęcia zawsze rozglądały tylko w nich i ostatecznie decydowały się na kolejne wysokie, przestronne lokum z tradycją. W takich właśnie klimatach czuły się najlepiej. Przypominając to sobie zastanawiam się, jakie jest Wasze zdanie na temat kamienic? Póki co przenieśmy się razem do takiego mieszkania zaaranżowanego przy zastosowaniu zasad feng shui. Aby dobrze wyznaczyć strefy w swoim domu, należy odnieść się do położenia drzwi wejściowych - w ich nakreśleniu pomaga siatka bagua, z której korzystała też dekoratorka. Nie widzimy tutaj co prawda drzwi, ale można od razu powiedzieć, że w myśl feng shui mieszkanie jest dobrze rozświetlone.

aranżacja salony w kamienicy
+ pokaż całość

Co przede wszystkim rzuca się w oczy, to właśnie ta jasność :) Mnóstwo światła, czysta biel i naturalne akcenty w postaci roślin czy drewna tworzą wyjątkową atmosferę. Aranżacja stworzona jest na zasadzie kontrastu kolorystycznego z przewagą jaśniejszych tonów. Zauważcie, ile przytulności daje drewniana podłoga pomalowana na biały kolor. Sofę ustawiono na samym środku salonu wyznaczając tutaj część wypoczynkową. Zgodnie z feng shui centrum domu stanowi obszar odpowiedzialny za zdrowie, powodzenie, jest więc dobrym miejsce dla pokoju dziennego, w którym gromadzi się i wspólnie spędza czas cała rodzina. We wnętrzu znajduje się też sporo lamp, z tego względu, że oświetlenie (nie tylko to naturalne, ale również i sztuczne) jest także bardzo ważne dla aranżacji.

otwarta przestrzeń aranżacje

W mieszkaniu sporo jest osobistych przedmiotów, co nadaje aranżacji niepowtarzalną atmosferę. Jadalnia i salon zajmują jedną wielką przestrzeń - w takiej kamienicy to najlepsze rozwiązanie :) Dodatki w błękitnym i granatowym odcieniu wprowadzają orzeźwienie, natomiast brąz i subtelne złoto - elegancką, stonowaną aurę. Sztaluga zaznacza artystyczny wyraz w tym mieszkaniu. Może służyć do pracy albo eksponowania gotowych już obrazów czy kalendarzy.

aranżacja jadalni inspiracje
dekoracje we wnętrzu

W kuchni panuje ład, wszystkie przedmioty mają swoje miejsce. Porządek jest też bardzo istotny z punktu widzenia feng shui, jeśli chodzi o prowadzenie już zaaranżowanego domu. Mając porządek na półkach i w szufladach, mamy też porządek w życiu :) Obserwuję to zwłaszcza w miejscu pracy - kiedy mam porządek na biurku, łatwiej jest mi też zorganizować wszystkie działania; natomiast, gdy zaczyna wokół mnie panować chaos, piętrzą się dokumenty, to również praca nie jest wtedy tak wydajna. Powracają do kuchni, zwróćcie uwagę, że postawiono tutaj na przeszklone witryny i otwarte półki. To dodaje wnętrzu charakteru. Zabudowane pod sam sufit szafki pozwalają całkowicie wykorzystać przestrzeń do przechowywania.

aranżacja kuchni w kamienicy

przechowywanie w kuchni inspiracje
I jak Wam się podoba?:)

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.