Salon

Kolorowa, eklektyczna aranżacja domu z duszą, czyli inspiracja przestrzenią, wiekowym drewnem i oryginalnymi dodatkami!

Lato w pełni, więc i letnie, lekkie, kolorowe inspiracje krążą po Lovingit :) Dzisiaj chciałabym Wam pokazać jedną z nietuzinkowych, a jednak całkiem prostych aranżacji, która momentami może zaskakiwać oryginalnymi elementami. O na przykład takim regałem na książki, w którym przecież nie ma nic szczególnego, a jednak przykuwa do siebie całą uwagę! Taka, może nieco niezamierzona ozdoba, bardzo wdzięcznie komponuje się z otoczeniem ;)

aranżacja przestronnego salonu
+ pokaż całość
regał na książki

 A co dopiero takie... celowe dekoracje, które w zdecydowany sposób wpływają na charakter wnętrza. Lustra w kształcie słońca zawsze prezentują się dość efektownie, a zwłaszcza teraz to typowo letnie nawiązanie :) Oczywiście moc kolorów, w dodatku spotęgowanych różnorakimi wzorami, także przyczynia się do wrażenia wesołej, beztroskiej aury w całym mieszkaniu.

oryginalne dekoracje w mieszkaniu
wzorzyste dodatki do salonu

Przestronny salon podzielono na strefę wypoczynkową oraz roboczą. Biurko z ciekawym regałem z wieloma przegródkami tworzy pewnego rodzaju sentymentalny klimat. Meble stylizowane na stare czy po prostu wiekowe same w sobie potrafią nadać wnętrzu szlachetną czy skłaniającą do kontemplacji aurę.

aranżacja salonu z miejscem pracy
aranżacja domowego gabinetu

Całkiem niezwykły sposób na urozmaicenie wnętrza, czyli... dekoracja czasopismami :) Z tą lekką nutką indywidualnego klimatu, który każde wnętrze zyskuje dzięki właśnie takim elementom. Zdradzają upodobania i podkreślają ulubiony styl właścicieli, dzięki czemu aranżacja nabiera niepowtarzalnych cech.

dekoracja z czasopism
szafa w salonie

Układ domu wygląda interesująco, ponieważ salon rozciąga się w zasadzie na całą jego szerokość. Po jednej stronie część wypoczynkowa, być może kącik czytelniczy, obok domowego miejsca pracy, a po drugiej - biała sofa w pobliżu części jadalnianej. Jedno jest pewne - właściciele mieli do dyspozycji ogromną przestrzeń, którą postanowili dodatkowo wyeksponować, używając niedużych w formie mebli i uzupełniając całość wielobarwnymi dodatkami.

aranżacja salonu z kuchnią

Lekko zakręcone schody mają tak subtelną postać, że niemal stapiają się z otoczeniem. Ta część domu jest zdecydowanie zdominowana przez śnieżną biel, gdzieniegdzie wzbogaconą pojedynczymi kolorowymi akcentami. Przy czym niemal czuć duszę z każdego przedmiotu, zwłaszcza z tych postarzanych.

schody w aranżacji
kolorowe dodatki do wnętrza
typografia we wnętrzu

Zetknięcie dwóch światów - nadgryzionych zębem czasu mebli z obdartą miejscami farbą oraz szalenie barwnych i wyłamujących się z ogólnych schematów dodatków do wnętrza, daje ciekawy eklektyczny efekt.

oryginalna lampa stołowa
aranżacja oryginalnego salonu

W tej części domu znajduje się także kuchnia z jadalnią. Obie strefy mają dość silnie wyznaczony charakter przez dodatki wybrane na podobnej zasadzie, jak w pozostałych pomieszczeniach. W jadalni ogromne, lekko podniszczone R daje wyraz, jak ciekawie może prezentować się typografia we wnętrzu. Biel i stare drewno, klimatyczne elementy, deski na ścianie w kuchni - to wszystko sprawia, że w tym wnętrzu co chwilę można odkrywać coś nowego :) Dom wprost tętni życiem, jestem ciekawa, jak Wam się spodobał :)

aranżacja jadalni
biała jadalnia
przechowywanie w kuchni
aranżacja białej kuchni

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.