Kolorowe inspiracje w kulinarnej przestrzeni, czyli kuchnia z czarnymi i szarymi meblami - którą bardziej loving? ;)

Dzisiaj króciutkie porównanie dwóch motywów kolorystycznych w ulubionym wnętrzu do aranżowania, czyli kuchni :) Przypatrujemy się dwóm inspiracjom z meblami w kolorze nasyconej czerni oraz rozbielonej szarości. Jestem ciekawa, która propozycja wnętrzarska bardziej przypadnie Wam do gustu! Obie bazują na charakterystycznym skandynawskim stylu, a i nawet same szafki w jednej są całkiem podobne do tych w drugiej. Drobne różnice w ich uchwytach, wyłożeniu ścian czy poszczególnych dodatkach wpływają na ostateczny klimat, jaki panuje w obu wnętrzach. Skupmy się jednak na kwestii "zabarwienia" pomieszczeń i wybierzmy to, które tworzy przytulniejszy i bardziej kreatywny klimat! A może nieco inspiracji z tego i z tego albo... naprzemienne szaro-czarne szafki w jednym? :)

aranżacja kuchni z czarnymi szafkami
+ pokaż całość
aranżacja kuchni z szarymi szafkami

W, nazwijmy to, czarnej kuchni sporą dozę wyrazistości zapewniają czerwone cegły na ścianie. Dla ich miłośników to może przeważać na plus tej wersji ;) Tworzą one dość silny kontrast z barwą mebli, a jednocześnie pozwalają wdzięcznie wyeksponować takie dodatki, jak świeże zioła czy soczyste owoce zawieszone nad blatem kuchennym. W całym wnętrzu panuje też przyjemny, nieco romantyczny czy raczej elegancki klimat, który podkreślają uważnie dobrane detale. Drobne świeczniki, piękny storczyk czy finezyjna lampa nad stołem w części jadalnianej wzbogacają prostą skandynawską koncepcję wystroju o nastrojową aurę.

czarna kuchnia w stylu skandynawskim
czerwone cegły w aranżacji kuchni
czarne meble w jadalni

W kuchni szarej mamy z kolei subtelne szarawe kafelki, czy może raczej białe odbijające tak szarą poświatę, które wpływają na znacznie spokojniejszy charakter wnętrza. Aranżacja jest bardziej klasyczna i - chociaż zawiera wiele spójnych elementów z powyższą - wydaje się w pewien sposób skromniejsza. Dobrym przykładem na inspirowanie się typowo skandynawskim stylem są żarówki zwisające nad blatem - małe, proste, zyskujące na efektowności dzięki złotym oprawkom. Można powiedzieć, że to właśnie te złote drobne elementy, jak choćby uchwyty szafek, też dodają swojego rodzaju wykwintnego blasku, jednak myślę, że w mniejszym stopniu niż w kuchni czarnej, jak sądzicie?

szare szafki w kuchni
organizacja na kuchennym blacie

Również i tutaj sporą rolę - nie tylko w sensie dekoracji - odgrywają zioła w doniczkach :) Intensywnie zielone akcenty na parapecie wprowadzają przyjemny, naturalny klimat, dzięki czemu kuchnia wydaje się jeszcze przytulniejsza.

kwiaty i zioła w kuchni

W czarnej kuchni umeblowanie jest pełniejsze - szafki wyższe, nieco masywniejsze, no i w tym mocnym dominującym kolorze :) Natomiast w drugiej, szarej aranżacji całość opiera się na niskiej zabudowie szafek podłogowych, a przestrzeń ponad nimi wypełniają drobne, lekkie przedmioty i dekoracje. Która odsłona kuchennego wystroju podoba Wam się bardziej?

czarne drewno i cegły w kuchni
kuchnia w stylu skandynawskim

Źródło zdjęć: tu i tuAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.