Kontrastowa aranżacja dynamicznego domu w spokojnej bieli i statecznym brązie z perełką w ogrodzie :)

Hm, hm, hm - całkiem przyjemnie mi się zrobiło, kiedy spojrzałam po raz pierwszy na salon, od jakiego zaczniemy dzisiaj wnętrzarską wycieczkę :) Myślę, że Wy doznacie podobnych, a może i nawet równie ciepłych uczuć, bo z tego klasycznego, eleganckiego domu aż bije ujmująca przytulność! I to właśnie salon jest tego najlepszym przykładem. Charakteryzuje się przy tym niezwykłą symetrią, którą wyznaczają przede wszystkim wbudowane w ścianę regały. Nadają ciekawy wygląd całemu pomieszczeniu i jednocześnie podkreślają jego lekkość w aranżacji. Kolorystyka świeżej bieli i dojrzałego brązu prezentuje się nad wyraz dynamicznie i intrygująco - wbrew założeniom bazowych barw, które są przecież "z natury" dość stonowane. Słowem, idealna propozycja dla osób, które cenią zarówno harmonię, jak i odrobinę żywiołu ;) Jak podoba Wam się pokój dzienny?

aranżacja salonu w bieli i brązie
biały domowy gabinet
+ pokaż całość

Świeżość i czystość, jakie przychodzą na myśl w każdym kolejnym wnętrzu, nie są wcale takie "grzeczne" jak można by z pozoru sądzić. Mnie osobiście porywa połączenie różnych form przekazu wnętrzarskiego "ja". Biała kuchnia z przylegającą małą jadalnią wprowadzają ożywczą aurę stylu skandynawskiego. Blaszane i drewniane detale dopełniają naturalną aranżację, podkreślając ciepły klimat wnętrza.

biała kuchnia z małą jadalnią

Przyznam, że nad tym stołem chwilę dłużej się zastanowiłam. Pisałam już kiedyś o tym, jak bardzo podobają mi się większe stoły jadalniane, najlepiej na 8-10 osób i jeszcze rozkładane, by pomieścić ze 12 gości. Póki co zbieram w tym temacie inspiracje i chyba po raz pierwszy natrafiłam na pomysł tego typu. Niby w nim nic nadzwyczajnego nie ma - ot, zwykły mebel, cały z drewna i jeszcze w przewidywalnej prostokątnej formie bez żadnych upiększeń. A jednak! Na szczycie znajdują się miejsca na dwa krzesła! Co w tym genialnego? Ponownie: niby nic, ale jednak! Zestawiając z czterema krzesłami przy każdym z dłuższych boków, mamy aż 12 miejsc siedzących w schludnym i eleganckim miejscu. A jak Wam podoba się taki właśnie mebel?

brązowe dekoracje do domu
białe oryginalne dekoracje

Zauważcie, że oprócz powyższych, cechą wspólną aranżacji całego domu jest biała podłoga. Tworząc pewnego rodzaju ramy dla wszystkich pomieszczeń, podkreśla ich przestronność i wrażenie swobody. Bardzo spodobała mi się rama łóżka w sypialni - podobnie, niewyszukane rozwiązanie, najprostszy kształt z możliwych, a jednak na tle wyposażenia wnętrza wygląda niczym najbardziej oryginalny przedmiot, jaki można spotkać :)

drewniane meble w białej sypialni

Pokoje gościnne i dla dzieci również czerpią z motywu przewodniego. Różowe ozdobniki czy świetlne dekoracje urozmaicają znacząco przestrzeń.

białe pokoje dla dzieci

Mmm, i jeszcze wyjdźmy na chwilę na werandę, a obok niej - cudny basen! Baaardzo sympatyczne miejsce do spędzenia wakacji albo i... życia, prawda?

basen w ogrodzie

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.