Kreatywna aranżacja z kolorem i wzorem, czyli before & after całego mieszkania!

Oto przed nami ciekawe before & after, bo dotyczące całego mieszkania! :) Mamy więc i metamorfozę części dziennej, i nocnej, które - by było ciekawiej - znajdują się na jednej otwartej przestrzeni. Trzymiesięczna realizacja projektu przyniosła niespodziewany efekt, ponieważ każda z nich zmieniła się diametralnie. Zwyczajna, powiedzmy sobie: standardowa mieszkaniowa przestrzeń stała się kreatywna i wręcz artystyczna. Pełna oryginalnych dodatków i prostych, choć wyznaczających w dużej mierze charakter aranżacji mebli z miejsca inspiruje do działania we własnych czterech kątach :) Bo sami przyznajcie - czy taka metamorfoza nie robi wrażenia?

before & after mieszkania
+ pokaż całość

Wcześniej mieliśmy całkiem sporą, ale dość przygaszoną przestrzeń, która łączyła salon z sypialnią i domowym gabinetem, a w dalszej części przechodziła w jadalnię i kuchnię. Aż szkoda, by taka ilość światła naturalnego dzięki ogromnym oknom w pokoju była niepodkreślona, dlatego właścicielka zdecydowała się na rozjaśnienie wnętrza zastosowaną kolorystyką.

aranżacja otwartej przestrzeni before
aranżacja salonu z sypialnia przed metamorfozą
aranżacja części użytkowej mieszkania before
aranżacja kuchni z jadalnią before

Po zmianach przeniesiono kąt sypialniany w bardziej zaciszne miejsce - tuż pod oknem - które odgrodzono od reszty pomieszczenia dobrze znanymi białymi komódkami. W ten sposób część nocna zyskała na intymnym klimacie, a łóżko nie zabiera przestrzeni z części dziennej. Taki prosty zabieg, a jak efektowny, nie sądzicie? Pomieszczenie staje się od razu bardziej funkcjonalne i lepiej prezentuje się także wizualnie. Warto zwrócić uwagę również na wzorzyste i mocno nasycone kolorem elementy, takie jak pościel, dywan, poduszki. Nie dość, że dekorują wnętrze, to jeszcze wprowadzają do niego przytulną atmosferę.

aranżacja salonu z sypialnią po metamorfozie
aranżacja salonu after

Swoje oblicze zmieniło także całkowicie domowe miejsce pracy. Wcześniej zwykłe biurko i krzesło, teraz intrygujący drewniany sekretarzyk i figlarnie zestawiony z nim biały bujak. W rogu pokoju - kto by się spodziewał! - totem jako dekoracja wnętrza :) Niesamowite pomysły, zaskakujące wykończenie. I co najlepsze, aby stworzyć taki efekt, nie trzeba wcale ogromnych nakładów finansowych. Wystarczy kreatywna myśl i cierpliwość w wyszukiwaniu odpowiednich dodatków czy odnawianiu poszczególnych mebli.

oryginalne dekoracje w domowym gabinecie

W aranżacji spory nacisk kładziony jest na dekoracje, w tym głównie typografię. I to taką w zdecydowanie nieszablonowym wydaniu ;)

typografia w aranżacji salonu
typografia i grafiki jako dekoracje wnętrza

W kuchni też postawiono na więcej ozdobnych przedmiotów. Jak zawsze, idealnie w tej roli sprawdzają się wszelkiego rodzaju plakaty oprawione w ramkę. Te z motywem kuchennym szczególnie mi się podobają, a Wam? Podobnie zresztą w łazience, w której poprzednio właśnie takich elementów wykończeniowych brakowało.

aranżacja kuchni after

aranżacja łazienki after
Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.