Kreatywna przestrzeń i wygodne rozwiązania w inspirującej nowoczesnej aranżacji z elementami vintage

Niby dzień jak co dzień, a jednak kolejna porcja apetycznych inspiracji przed nami - w sam raz na popołudniowy deserek :) Cudownie tak otaczać się pięknymi rzeczami, nie wiem, jak Wy, ale ja czuję się od razu rozpromieniona :) Z racji chęci na kolejne aranżacyjne wojaże, zapraszam Was dziś do niemałego holenderskiego mieszkania (całe 200 m2!) na spotkanie z inspirującą mieszanką stylu nowoczesnego i vintage. Właściciele urządzili swój dom z niezwykłą dbałością o szczegóły. Pilnując, aby każdy najdrobniejszy element odzwierciedlał ich wizję osobistej przestrzeni, stworzyli prawdziwie przytulne i zachęcające domowe gniazdko. Przyczynia się do tego znacznie naturalne światło, które nawet w jesienną, deszczową pogodę wypełnia wszystkie wnętrza. Efekt ten możliwy jest dzięki dużym oknom - nie tylko ich wielkość, ale i liczba wpływa na wrażenie pięknego świetlistego mieszkania. Sporo jest tutaj także otwartej przestrzeni, co wpisuje się w modernistyczny trend w urządzaniu wnętrz. Kuchnia z jadalnią znajdują się na jednym poziomie. Od razu widać spójną koncepcję aranżacji :)

czerwone cegły w jadalni

+ pokaż całość

aranżacja kuchni z wyspą
W części jadalnianej znajduje się długi stół na dziesięć osób - moje marzenie! :) Zauważcie, że tradycyjną lampę nad stołem zastąpiono oryginalną i niezwykle osobistą dekoracją. Karteczki z rysunkami, podpisami i hasłami wszystkich członków rodziny scalają ją i tworzą wspaniały klimat we wnętrzu. Jadalnia prowadzi na przestronny taras, cały skąpany w zieleni.

aranżacja nowoczesnej jadalni
aranżacja tarasu

Ściana z czerwonych cegieł jest bardzo charakterystyczna. Motyw ten powielony jest też w innych wnętrzach. To kreuje przestrzeń w bardzo przemyślany i konsekwentny sposób. Zwróćcie uwagę na rolę, jaką odgrywają tutaj dodatki. Obrazy, grafiki i ozdobne przedmioty silnie akcentują niezależność i wyrazistość całej aranżacji. Wielkie lustro oparte o ścianę optycznie wydłuża stół. To ciekawy, a nawet symboliczny zabieg, nie sądzicie?

ściana z czerwonych cegieł w aranżacji
Charakter vintage podkreślają meble i klimatyczne dodatki.

wnętrze w stylu vintage

Salon prezentuje się elegancko i z klasą. Widać tutaj nowoczesną linię, ale zachowany jest przy tym klasyczny ład. Tutaj również znajdujemy jedną ścianę wyłożoną cegłami. Ciekawy jest dobór kolorystyki - wszystkie barwy są dość intensywne, począwszy od nasyconej czerwieni, przez głębię ciemnego błękitu aż po wyrazistą czerń. Włącznie z cegłami, belami przy suficie czy efektownymi dekoracjami tworzy to bardzo charakterystyczny i mocny obraz. Pomimo tego w pokoju panuje niezwykły spokój, wręcz harmonia. Muszę przyznać, że na tę inspirację nie mogę się napatrzeć :) A Wy?

aranżacja salonu w stylu nowoczesnym

Po drugiej stronie salonu wydzielono miejsce pracy. Niesamowicie przestronne prawda? Znalazło się tu miejsce dla wielu intrygujących i niepowtarzalnych dodatków, a nawet i na... rower :) Wyjątkowo dobrze wkomponował się w całą aranżację :)

aranżacja domowego miejsca pracy
czerwone cegły i dekoracje we wnętrzu

Łazienka przejawia nowoczesny styl w geometrycznych kształtach. Czerwień odważnie przełamuje dominujące szarość i biel. To pomieszczenie jakoś do mnie nie przemawia, czegoś mi tu w nim brakuje... Jakiegoś inspirującego wykończenia z duszą ;) A Wam, jak się podoba?

aranżacja łazienki

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.