Książeczki dla dzieci, które pokochały moje córeczki

Czytacie swoim dzieciom? :) Macie w domu małą biblioteczkę z najlepszymi bajkami albo opowiadaniami? Nawet jeśli w mieszkaniu nie ma za bardzo miejsca na osobne regały na książki, to zawsze warto mieć pod ręką kilka ulubionych tomów, a dla maluchów coś kolorowego i wartościowego, co je zaciekawi i rozwinie wyobraźnię. Wybór książeczek dla dzieci jest bardzo duży, a niektóre z nich są szczególnie warte uwagi. Jeśli szukacie właśnie interesującej lektury dla najmłodszych - takiej, która będzie ładna, ciekawa i edukująca jednocześnie, to dobrze trafiliście :) Zobaczcie, po jakie książki dla dzieci sięgnąć, zdradźcie, czy też macie takie w domu i koniecznie podzielcie się swoimi ulubionymi tytułami.

Edukacyjne książeczki dla dzieci (55552)

"Pucio mówi pierwsze słowa", którego autorką jest Marta Galewska-Kustra, to sympatyczna książeczka o Puciu i jego rodzince, który podczas swoich przygód pomaga najmłodszym dzieciom uczyć się podstawowych słów i prostych zdań z nimi. Dla starszych dzieci z kolei to może być dobra okazja do prób samodzielnego czytania, a ładne ilustracje tylko umilą zabawę :) Inną ciekawą i edukacyjną książkę dla dzieci stworzył Herve Tullet. "Kolory" to książka francuskiego autora i ilustratora, która jest niezwykła. I to jedna z tych pozycji, która naprawdę bawi i uczy jednocześnie. Książeczka zaprasza dziecko w barwny świat, zachęca do mieszania kolorów i odkrywania odcieni, a wcale nie potrzeba do tego pędzli oraz farb :) Można użyć wyobraźni i wędrować palcem po kartkach, a jeśli chcecie jednak urozmaicić wspólną lekturę, to może być też świetna inspiracja do sięgnięcia po farby i sprawdzenia na żywo, jak działają kolory. Moje córeczki ją kochają - potzrąsają nią, malują, mieszają i liczą:)

Książeczka o kolorach i pierwszych słowach dla dzieci (55553)

Ciekawą serię książek dla dzieci ma też Rotraut Susanne Berner. Przygody z ulicy Czereśniowej wciągają malucha w bajkowy świat, a co najciekawsze w tych książkach nie ma żadnego słowa :) Są za to ładne ilustracje, bardzo sympatyczne postacie i dużo szczegółów, wśród których dziecko może wyszukać dowolne elementy. W "Zimie na ulicy Czereśniowej" wszyscy szykują się do świąt i odwiedzają świąteczny jarmark. Jest śnieg, lepienie bałwana, bitwy na śnieżki :) "Lato na ulicy Czereśniowej" też przenosi w świat zabawy - tym razem dzieci biegają boso po trawie, jedzą lody i czereśnie. Podobnie ciekawie wygląda "Noc na ulicy Czereśniowej", gdzie bohaterowie szykują się do spania, ale niektórzy wolą czytać albo wybrać się na spacer przy świetle księżyca.

Seria książek dla dzieci (55554)

A znacie to - "Pan Pierdziołka spadł ze stołka"? To książka, która śmieszy i to nie tylko dzieci, ale też dorosłych :) Pan Pierdziołka jest bardzo zabawnym bohaterem, który dużo mówi i zachęca do wygłupów i do śmiechu, a żeby było ciekawiej, to swoje przygody opisuje w rymowany sposób. Dzięki wierszowanym wyliczankom, które sami znamy z dzieciństwa, na pewno będziecie się dobrze bawić razem z dziećmi przy czytaniu tej książeczki :) A jeśli macie ochotę na przygodę, to koniecznie sprawdźcie serię książek Andrzeja Maleszki "Magiczne drzewo". Wszystkie tomy opowiadają o przeżyciach trzech bohaterów, wyruszających tropem zaczarowanych przedmiotów, które zostały wykonane z tytułowego magicznego drzewa. Mają oczywiście dużo przygód, a popularność tych powieści tylko potwierdza, że warto je przeczytać :)

Książka przygodowa i edukacyjna dla dzieci (55555)

Warto też na pewno zwrócić uwagę na "Pod ziemią, pod wodą" z tekstami i ilustracjami Aleksandry i Daniela Mizielińskich. To dwustronna, pełna ciekawych informacji księga z wyprawą do wnętrza Ziemi i pod wodę. Z jednej strony zaczyna się wędrówka od wierzchniej warstwy gleby, by na kolejnych kartach schodzić coraz niżej, a z drugiej strony książki zanurzamy się pod powierzchnię mórz i oceanów - i tak samo odkrywamy coraz niższe partie z morskimi stworzeniami i skamieniałościami. Obojętnie z której strony zaczniecie, dojdziecie do środka księgi, gdzie znajduje się jądro Ziemi :) Jeszcze jedną wartą polecenia książką jest "Uczuciometr inspektora Krokodyla", którego autorką jest Susanna Isern. To taka instrukcja rozpoznawania emocji z ładnymi ilustracjami i opowiadaniami, które pomagają zrozumieć własne uczucia, nie tylko dzieciom, ale też dorosłym :)

Najlepsze książki dla dzieci (55556)

A takie książki sami polecacie tutaj na Instagramie, co jeszcze byście do tego dopisali? :)

  • "Króliczek Piotruś i inne historyjki" Beatrix Potter
  • seria książek "Tupcio Chrupcio"
  • "Detektyw Pierre w labiryncie. Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu" Hiro Kamigaki, Chihiro Maruyama
  • "Opowieści na dobranoc. Skarby w Dolinie Muminków" Tapani Bagge
  • seria książek "Kicia Kocia" Anita Głowińska
  • "Ambroży Pierożek - przyjaciel smoków" Andrzej Marek Grabowski
  • "W poszukiwaniu Niebieskiej Marchewki" Sébastien Telleschi
  • "Mikołajek" Rene Goscinny, Jean Jacques Sempe
  • "Wesołe przypadki kociej gromadki" Agnieszka Stelmaszyk
  • "Florka. Z pamiętnika ryjówki" Roksana Jędrzejewska-Wróbel


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.