Mieszkanie własnoręcznie postarzane, czyli wtorkowy tour po pięknych wnętrzach.

Kolejny wtorek, kolejne piękne wnętrze:) Tym razem chciałabym Was przenieść w krainę piękna - pełną staroci i własnoręcznych dekoracji. Mieszkanie jest jedyne w swoim rodzaju. Czuć w nim artystyczną duszę i przywiązanie do pięknych detali. Mnie urzekło oryginalnym zestawieniem przedmiotów z różnych sfer i epok, dzięki czemu jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Z pozoru nie pasujące ze sobą przedmioty, tu łączą się w pary i rodziny tworząc wyjątkowe kompozycje.Właścicielką tego mieszkanka jest autorka popularnego bloga "Le petit bonheur". Ma świetne wyczucie stylu i wykonuje równie piękne fotografie, które możecie podziwiać na jej drugim fotoblogu.Poniżej krótki wywiad, którego udzieliła mi Elle:)Zapraszam Was na małe tour po jej artystycznym mieszkaniu.


Podobają się Wam poniższe przecierane drzwi?Zostały wykonane własnoręcznie przez Elle. Jeśli chcielibyście mieć podobne, tutaj znajdziecie mały tutorial.
Lovingit.pl: Elle, przedstaw kilka słów o sobie.

Dekorowanie i urządzanie wnętrz to moja pasja. Pasja, którą rozwijam jak tylko mam odrobinę czasu.


Lovingit.pl: Jaki jest Twój ulubiony styl i kolor?
Jak zapewne widać po moim domu, uwielbiam stonowane kolory, szczególnie szary, biały, czarny, beże, kolory drewna i metalu. Lubię otaczać się przedmiotami z przeszłością, starociami wygrzebanymi gdzieś na targu staroci, czy na strychu u babci. Trudno określić mój styl, bo lubię je mieszać, jednak zachowując pewną konsekwencję. Nie lubię kompletów mebli - wszystkiego z jednej serii. Wolę dobrać różne przedmioty, w podobnym stylu, ale jednak inne. Wtedy wnętrze jest nie do podrobienia, oryginalne i nie wygląda jak z katalogu sklepu meblowego.


Lovingit.pl:Z czego jesteś najbardziej dumna w swoim mieszkaniu?


W moim mieszkaniu najbardziej dumna jestem ze swojej łazienki - zaprojektowanej od A do Z preze mnie. No i oczywiście z drzwi malowanych własnoręcznie. Robią wrażenie na każdym, kto je zobaczy:)Lovingit.pl:Jaką radę mogłabyś przekazać innym czytelnikom, którzy zamierzają remont/urządzanie swojego mieszkania?


1. Stonowane kolory są najlepszym tłem dla mebli i dodatków.

2. Czasami wystarczy jeden oryginalny mebel lub element wyposażenia, aby wnętrze stało się niepowtarzalne.

3. Zawsze miej w domu kwiaty w wazonie lub doniczce - to najpiękniejsza dekoracja. 

Widać tu niezwykłą dbałość o każdy szczegół.W kuchni nie mogło zabraknąć tablicy, pastelowych kubeczków, łyżeczek ect. Wprowadzają przytulną atmosferę do tego wnętrza. Ma się wrażenie, jakby każdy dodatek odgrywał tu swoją rolę i nie mógłby istnieć bez pozostałych. To sprawia, że klimat jaki tu panuje na długo pozostaje w pamięci. Jest wyjątkowy.


Otwarte półeczki w kuchni wprowadzają kafejkowy charakter, za którym niezwykle przepadam.pastelowe dodatki do kuchni

Jak wspomniała Elle - kwiaty to najpiękniejsza dekoracja. Nie mogło ich zabraknąć na jej małym balkoniku. Okazuje się,że mały ogródek możemy stworzyć także na kliku metrach. Czasem wystarczy kilka lampionów i kwiatów w doniczce, które diametralnie mogą odmienić nasze małe przestrzenie.
mały balkon

białe lampiony

aranżacja małego balkonu

Zapraszam do odwiedzin bloga Elle.Gdybym miała nazwać to mieszkanie w jednym zdaniu to byłoby to:  "Styl retro we własnoręcznym i delikatnym wydaniu". I jak Wam się podoba dzisiejszy tour?:):):)Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.