Mój sposób na bycie eko,czyli EKO lifestyle i konkurs z Roca:)

Na kwestię ekologii sama jestem bardzo wyczulona i to już od dłuższego czasu. Nie tylko ja, bo Asia i Honorata również - Asia szczególnie w kosmetykach,a Honorata oczywiście w gotowaniu. Fakt faktem, że ten temat stał się po prostu modny, ale myślę, że to dobrze – jego rozpowszechnianie, w jakikolwiek sposób, na pewno się opłaci! Gdy tylko mogę, sięgam po naturalne rozwiązania, przede wszystkim w kuchni i łazience. I mam tu na myśli nie tylko produkty czy kosmetyki, jakich sama używam do pielęgnacji np. jak olej kokosowy, ale także preparaty, jakie stosuję do czyszczenia i tym podobnych czynności porządkujących ;) Lubię próbować nowych sposobów, zwłaszcza, jeśli dzięki temu mam możliwość ograniczenia „chemii” – bo myślę, że warto przekonać się samemu, czy rzeczywiście ocet usuwa osad z łazienkowych powierzchni, a coca cola kamień z toalety. Nic nie stoi na przeszkodzie, bo przeważnie te domowe środki czyszczące są zawsze pod ręką, a może okazać się, że nagle wynajdziemy zdrową i tanią metodę sprzątania i użytkowania łazienki ;)Próbowałyście kiedyś?:)

1516559_1403403049932239_1622078381_n


Drugą rzeczą, na którą zwracam uwagę praktycznie zawsze i wszędzie, jest woda! Podczas mycia zębów zakręcam kran, podczas mycia rąk nie tworzę potężnej fontanny… ;) Łapię się na tym, że myślę o racjonalnym zużywaniu wody nawet w… toaletach w galeriach handlowych! Ale dzięki temu mam świadomość, że w jakiś sposób przyczyniam się do ratowania i w ogóle dbania o nasz wielki dom, z ekologicznego punktu widzenia. Może to i brzmi górnolotnie, ale woda ma naprawdę dla mnie ogromne znaczenie. Zwłaszcza ta zużywana w kuchni i łazience. Oczywiście lubię oddać się błogiemu relaksowi w wannie pełnej piany – ale generalnie oszczędzanie wody w łazience jest dla mnie priorytetem. Każdemu polecam, bo tak naprawdę to niewielki wysiłek, a łatwo można wyrobić w sobie pozytywny nawyk.

unnamed


A jakie Wy macie sposoby na bycie EKO?:)

Wraz z Akademią Roca organizuję konkurs:) Czekam na Wasze pomysły! Napiszcie je w komentarzu koniecznie! Najciekawszy pomysły opublikuję na blogu, a najfajniejszy zostanie wynagrodzony!Otrzymacie czytnik Kiindle od firmy Roca!  Czekam niecierpliwie na Wasze wypowiedzi na facebooku lub pod wpisem!Ważne, by inspirować się nawzajem do lepszego działania:) Zresztą będąc eko, czujemy się znacznie lepiej!:)

Na Wasze pomysły czekam do 1 lipca! Regulamin konkursu znajdziecie TU.

P.S. Pamiętajcie,aby podać Wasz adres e-mail, abym mogła skontaktować się ze zwycięzcą:)


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.