Inne

Mój zapach świąt i pomysł na jego wprowadzenie do wnętrza. A jaki jest Twój?:)

Kocham grudzień i magię świąt. Uwielbiam wieszać kalendarz adwentowy i kiedy moja córeczka budzi się z wielkimi oczami z pytaniem "Mamo, sprawdzałaś już czy coś jest w kalendarzu?". Cała radość mojej Melanii przypomina mi o tym jak byłam dzieckiem. Piekny jest ten świat bajek, czarów, elfów i Świetych Mikołaji. Sama wierzę w magiczną moc świąt. Przystrajam dom, kupuję dekoracje, włączam lampki i od razu jest przyjemniej. Nie ma nic dla mnie ważniejszego niż moja rodzina,  radość moich bliskich z przebywania w naszych czterech ścianach jeszcze bardziej mnie motywuje. Pewnie jeszcze kilka lat temu pracowałabym i załatwiałabym świąteczne projekty w pospiechu za szklanymi ścianami wieżowca przy takim samym, szarym biurku pośród setek innych - ale nie tym razem, nie w te świeta.

Świąteczne dekoracje wnetrz to nie tylko dodatki,ale także zapach. Jak stworzyć zapach świąt? Wystarcza pomarańcze,...
+ pokaż całość

Nareszcie mam czas, aby beztrosko cieszyć się całym grudniem. Niesamowite uczucie. Pewnie dlatego,że już wiem co ważne. Czasem skłania nas do tego właśnie życie. Ja dostałam swoją drugą szansę i myślę,że udaje mi się ją w pełni wykorzystać. Wiem,że w życiu trzeba mieć odwagę. I nie ma co tkwić w miejscach, które nas ograniczają. Bo kiedy zamykamy drzwi, to otwierają się kolejne, zupełnie nowe, ciekawsze. W nowym roku zamierzam Was właśnie motywować do pozytywnych zmian w swoim życiu. Wiele osób, które spotykam mówi mi,że dodaje im sił. To bardzo miłe, bo tak naprawdę uwiebiam motywowac innych i zarażać dobra energią. Mam nadzieję,że mi się to uda.

Świeta pachną cynamonem, pomarańczami i goździkami.

A powracając do zapachu świąt. Jak Waszym zdaniem pachną święta? Dla mnie to odwiecznie pomarańcze, goździki, grzane wino, laski cynamonu i zapach palonego drewna. I dziś stworzyłam Wam taką mieszankę. Co powiecie na zapach świąt unoszacy się w całym domu?

Świateczne zapachy (47914)

Do garnka włożyłam 2 pokrojone pomarańcze, wbiłam w nie goździki, dodałam 2 laski cynamonu, 2 liście laurowe, szyszkę. Dolałam wody i podgotowałam na małym ogniu.

Pomarańcze z goździkami (47915)

Mowię Wam piekny zapach unosi się w całym mieszkaniu. To idealny sposób na wprowadzenie magicznej aury do naszych wnętrz. Szczególnie kiedy duzo pieczemy i zapachy sie miksują.

Zapachy świąteczne (47916)

Wtedy tuż przed świąteczna kolacją możemy stworzyć sobie taka miksturę. Polecam:) A może Wy macie jakieś ciekawe sposoby na piekny zapach we wnetrzu? Czym dla Was pachną Święta?:) 

Świateczne zapachy pomarańczy (47917)

To jest tylko preludium do świątecznego szaleństwa. W tym roku będzię wyjątkowo! Będę się z Wami dzieliła pomysłami. Będę myślała tez o Was wszystkich, którzy tak jak kiedys i ja mają mało czasu...Ale polecam Wam nie popaśc w ta przedświąteczną gorączkę, tylko czasem usiąść, popiec z domownikami, zamówic prezenty przez Internet...To też sposób na uniknięcie tłumów..Cieszmy się tym okresem z naszymi bliskimi, bo nic nie jest bardziej wartościowe. Zapewniam.

Pozwólmy sobię na szczęście i oddajmy się tej magii. Bądźmy dziećmi. O tym,że warto być nierozsądnym mówiła moja kuzynka, posłuchajcie. Myślę,że warto. Zawsze opłaca się być odważnym, a to nie zawsze jednak musi być rozsądne. I w tym jest cała magia i jak dla mnie sens;) A Wy co myslicie? Warto? Czy może jest to zbyt ryzykowne?Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.