Salon

Niesamowicie... kolorowy dom! Pełen wzorów, nasyconych barw, oryginalnych dodatków i... fantazji :)

Ok, już kilka razy oglądaliśmy przeróżne kolorowe domy, które zachwycały pomysłem czy zaskakiwały niestandardowymi zestawieniami. Ale myślę, że ten, który dzisiaj chcę Wam zaprezentować, to jeden z ciekawszych okazów :) Zresztą rozgośćcie się w nim sami i koniecznie podzielcie swoimi wrażeniami - jak odnajdujecie się w takiej żywiołowej przestrzeni? Czy taka mnogość mocnych barw odzwierciedla Wasz temperament? Czy dobrze czulibyście się w domu, w którym każde pomieszczenie aż kipi od kolorów i różnych wzorów? Jestem bardzo ciekawa :) Wyszukujemy już dla Was następne inspiracje, a tymczasem udanego i przyjemnego zwiedzania!

aranżacja kolorowego salonu

+ pokaż całość
ściana z czerwonych cegieł w salonie

Jakie wrażenie zrobiła na Was galeria ścienna? Albo i sama... ściana? :) Czerwone cegły zawsze dodają uroku, tak jest i tym razem, a wyglądają jeszcze ciekawiej właśnie ze względu na nietuzinkowe otoczenie. Te wszystkie detale, z których składa się wystrój domu, wnoszą z osobna jakąś małą cząstkę, jakiś kawałek historii, razem kształtując tak eklektyczną przestrzeń. Zauważcie, że sama galeria jest także nietypowa - kolorowe grafiki, w których sporą rolę odgrywają motywy geometryczne, zestawione są z typografią i własnymi szkicami.

kolorowa galeria ścienna w salonie
galeria ścienna

Na stoliku kawowym poustawiano różnego rodzaju ozdóbki, z których szczególnie spodobała mi się drewniana figurka. Przyjemny zaokrąglony kształt i właśnie ten naturalny materiał, z jakiego jest wykonana - pisałam już, że szaleję za drewnem? ;) - sprawiają, że świetnie pasuje do tak urozmaiconego wystroju wnętrza.

aranżacja stolika kawowego
stolik kawowy inspiracje
wzory i kolory w aranżacji salonu

Chyba nie ma tu dodatku, który byłby stonowany :) Wszystkie detale i ozdoby są raczej w intensywnych odcieniach, nawet kontrastowo zestawionych. Wrażenie dopełniają pojedyncze wzory, np. na poduszkach na sofie.

kolorowe dodatki do salonu
kolory w salonie

Z kolei w jadalni tym, co wyróżnia się w całej, dość i tak żywiołowej aranżacji, jest zdecydowanie granatowa ściana! Mocno nasycony kolor nie ogranicza wnętrza ani go nie przytłacza, jest raczej przyjemnie zaskakującym rozwiązaniem, które dodaje jadalni wyrazistego charakteru. Zauważcie również, w jaki eklektyczny sposób dobrano do owalnego stołu różnorakie krzesła. Kolorowy plakat przyozdobiony świetlną girlandą z okrągłych lampek na dalszym planie wpisuje się w dekoracyjną stronę aranżacji.

granatowa ściana w jadalni
kolorowe dodatki do jadalni

Mała żółta figurka Buddy, oprócz samej radosnej miny ma też roześmiany, pełen słońca... kolor ;) Tego typu dodatki sprawiają, że dom wygląda niepowtarzalnie i jednocześnie bardzo kreatywnie. Jeśli ktoś dobrze czuje się w tak zróżnicowanej wielobarwnej przestrzeni, to myślę, że warto wzbogacić ją właśnie takimi oryginalnymi przedmiotami. A Wam jak podoba się to zestawienie? :)

żółta figurka Buddy

Na koniec zajrzyjmy do kuchni, w której aż roi się od kolorowych płytek ;) I to mocno wzorzystych! Ciekawi mnie, co sądzicie o tak zdecydowanej aranżacji i które wnętrze przypadło Wam najbardziej do gustu :)

kolorowa kuchnia
wzorzyste płytki w kuchni

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.