Niesamowite before & after kawalerki o pow. 24 m2 w kamienicy od naszej czytelniczki!

Patrząc na takie realizacje, jestem pod największym wrażeniem. Ta kawalerka jest malutka - ma zaledwie 24 m2, ale urządzono ją tak, że wydaje się przestronnym i bardzo wygodnym lokalem :) Nie tylko efekt samej aranżacji może tutaj zachwycać, ale cały kontekst - w tym mieszkaniu na samym początku nie było ani kuchni, ani ogrzewania, ani nawet WC! To, co nasza czytelniczka Kasia zdołała osiągnąć, startując z takiego punktu, wydaje się niesamowitym dokonaniem! Ale jak widać, wszystko da się zrobić, potrzeba tylko chęci, czasu i pomysłów, a dosłownie z każdego zaniedbanego pokoju możemy stworzyć najwspanialszy salon :) Jestem pewna, że Wam również spodoba się ta metamorfoza i nawet, jeśli to nie są Wasze aranżacyjne klimaty, to myślę, że też przyznacie - ilość włożonej pracy oraz doskonałe dopasowanie szczegółów robią ogromne wrażenie. Niewielkie mieszkanie mieści się na 3. piętrze w kamienicy, w centrum Szczecina. Będzie wynajmowane na krótkoterminowy pobyt, więc szukajcie go na bookingu i innych portalach ;) Oto porównanie kawalerki after z tym, co było before:

Aranżacja pokoju dziennego zachwyca w każdym szczególe. Podłogę zdobi piękny parkiet, a klimat wnętrza potęgują cegły...
Kawalerka before (53791)
+ pokaż całość

Całe mieszkanie przeszło gruntowny remont - na suficie zainstalowano ogrzewanie na podczerwień. Podczas prac podłoga została też wycyklinowana, dzięki czemu wnętrze zyskało przepiękny, odświeżony parkiet. Kasia postanowiła skuć tynk do cegły, uzyskując w ten sposób idealny element wystroju wnętrza w kamienicy. W aranżacji połączono ponadto typowy dla wysokich i wiekowych kamienic styl industrialny z inspiracją retro i prostą skandynawską formą. Na tak małym metrażu wygospodarowano z powodzeniem zachęcający kącik do czytania. Czerwone cegły zdecydowanie potęgują klimat pokoju dziennego, a dalszy fragment białej ściany dodaje potrzebnej lekkości. Takie szczegóły, jak puszysty pled na krześle w rogu czy zawieszone kwiaty, roznoszą po pokoju przytulną aurę i naturalny charakter.

W aranżacji salonu połączono typowy dla wysokich i wiekowych kamienic styl industrialny z inspiracją retro i prostą...

Po remoncie w kawalerce uwzględniono wszystkie niezbędne do mieszkania czy krótkiego pobytu funkcje. Po drugiej stronie salonu znajdujemy małą, częściowo otwartą kuchnię. Wzorzyste, czarno-białe płytki wyraźnie oddzielają aneks od strefy wypoczynkowej. Drzwi znajdujące się w kuchni są tak naprawdę drzwiami wejściowymi do domu. Nie ma tu dużo miejsca, ale zadbano o podstawowe elementy wyposażenia standardowego przedpokoju - czyli szafkę na buty i wieszak :)

Po drugiej stronie salonu znajduje się mała, częściowo otwarta kuchnia. Wzorzyste, czarno-białe płytki na podłodze...

We wnętrzu największym wyzwaniem okazało się przygotowanie kuchni, które wiązało się z pociągnięciem odpływu z łazienki do części aneksu w podłodze. Ciemnoszare szafki stanowią bardzo ciekawy element całej aranżacji. Wyróżniają się kolorem na tle pastelowej ściany oraz dodają wnętrzu wyrazu. Drewniane blaty w przyjemny sposób komponują się z innymi naturalnymi akcentami, np. z meblami czy samą podłogą w salonie. Zauważcie, że poniekąd wymuszone położenie jadalni zaraz przy kuchni to zaleta małego mieszkania :)

W niewielkim mieszkaniu w kamienicy zaaranżowano otwartą kuchnię. Mały aneks, przy którym znalazł się biały stół z...
Ciemnoszare szafki stanowią bardzo ciekawy element całej aranżacji kuchni. Wyróżniają się kolorem na tle pastelowej...

Po prawej stronie od wejścia do mieszkania ulokowano łazienkę. Tutaj również pracy było sporo, jak przekonacie się, spoglądając na zdjęcie before :) Warto jeszcze zwrócić uwagę na jedną rzecz w salonie - we wnęce pomiędzy białą, a ceglastą ścianą ustawiono pojemną szafę. Jej lustrzane drzwi powiększają nieco wizualnie przestrzeń. Pokój zdaje się ciut przestronniejszy i ma wygodne miejsce do przechowywania garderoby :)

W małym mieszkaniu główną dekoracją są czerwone cegły na ścianie oraz drewniana podłoga w salonie. Łazienkę urządzono z...
Łazienka before (53799)

W łazience postawiono na kolory typowe dla stylu skandynawskiego, czyli biel i ciepły odcień drewna. Wnętrze jest wąskie i małe, ale wygospodarowano w nim miejsce na prysznic oraz półki do przechowywania kosmetyków. Wzorzysta podłoga stanowi przedłużenie tej z kuchni, co daje bardzo spójny obraz. Jak podoba Wam się ta inspirująca kawalerka i cała niesamowita przemiana?

W łazience postawiono na kolory typowe dla stylu skandynawskiego, czyli biel i ciepły odcień drewna. Wzorzysta podłoga...
W aranżacji łazienki zdecydowano się na prosty, skandynawski styl. Wnętrze jest wąskie i małe, ale wygospodarowano w...

Zdjęcia aranżacji:  D&DConcept Home Staging SzczecinAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.