Inne

Nietypowe dodatki do wnętrz, czyli jak urozmaicić przestrzeń za pomocą... drabiny :)

Poszukiwałam oryginalnych dodatków do wnętrz i zobaczcie, co znalazłam :) Pomysł w zasadzie banalnie prosty i łatwo dostępny. W końcu w większości domów znajduje się drabina czy choćby drabinka :) Wiele razy taki motyw pojawiał się zresztą na rozmaitych inspiracjach. Ten dodatek jest jednak tak wyjątkowy, że postanowiłam poświęcić mu cały wpis. Sama byłam zaskoczona, ile jest możliwości wykorzystania takiego zwyczajnego przedmiotu! Drabina może przepięknie dekorować przestrzeń. Jednocześnie potrafi też być niezwykle funkcjonalna. I to wcale nie w ten znany wszystkim sposób :) Spójrzcie tylko na poniższe pomysły. Jestem ciekawa Waszych ulubionych typów!

drabina dekoracja


+ pokaż całość


Zdziwił mnie pomysł zastosowania drabiny w... łazience. Ale jednocześnie też bardzo się spodobał :) Wystarczy przemalować ją na pasujący kolor albo i nawet zostawić w naturalnym stanie. Oparta o ścianę świetnie sprawdzi się jako regał na kosmetyki i ręczniki. Wszystkie podręczne przybory toaletowe są ciekawie wyeksponowane. Taki oryginalny mebelek nie zajmuje wcale dużo miejsca. Oczywiście najlepszą opcją jest drabina drewniana :) Wnętrze zyskuje na ciepłym i niepowtarzalnym klimacie.

regał w łazience z drabiny


drabina w łazience


drabina w łazience jako regał




Podobną funkcję regału drabina może pełnić w każdym innym pomieszczeniu. Jakby nie patrzeć, to bardzo uniwersalny przedmiot :) W aneksie kuchennym na pewno przydadzą się dodatkowe półki na talerze i kieliszki. Tak lubiane otwarte półeczki zyskują zupełnie nowy wymiar w takim wydaniu :) Układając na szczeblach drabiny dłuższe deski można zyskać dodatkową przestrzeń do eksponowania. Co ułożyć na takim regale? Książki, gazety, figurki czy zdjęcia. Dosłownie wszystko, co tylko przyjdzie Wam do głowy :) Aranżacja wnętrza staje się dzięki temu bardzo wyrazista. Tego typu rozwiązanie jest niezwykle kreatywne. Mnie całkowicie urzekło, a Was? :)

półki z drabiny


drabina jako regał




Koniec z rozrzucaniem wieczorem ubrań na fotel w sypialni! Drabina świetnie sprawdzi się jako stojak. Bluzki i sweterki nie będą pomięte, a wnętrze zawsze będzie schludne i posprzątane :) Równie dobrze na szczebelkach drabiny można rozwieszać ręczniki kuchenne czy inne. Powtórzę się, ale dla mnie to nadzwyczaj inspirujący przedmiot :) Nie tylko dekoruje, ale też dodaje charakteru całej aranżacji.

drabina w formie wieszaka


drabina jako stojak


drabina wieszak


Drabina w korytarzu służy jako wieszak na kapelusze i torebki. Z plamami od farby ma swój urok. Jednak myślę, że ja pomalowałabym ją na jakiś kolor - może biel, a może coś żywiołowego? :)

pomysły na zastosowanie drabiny




I jak podoba Wam się ten mebelek? Który pomysł najbardziej przypadł Wam do gustu? Drabina jako ozdoba jest bardzo klimatyczna. Widywałam już takie aranżacje, gdzie była jednym z elementów dekoracyjnych. Najprostsze rozwiązania są czasem najlepsze :) Zdecydowanie loving it!

dekoracja za pomocą drabiny


Źródło zdjęć: tutaj

 


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.