Niezwykle inspirująca podróż po sentymentalnych wnętrzach, czyli kuchnie z rustykalną nutą ;)

Naszła mnie ochota na nieco romantycznych, a może bardziej - sentymentalnych inspiracji... Czerpiących z natury, bazujących na szlachetnej prostocie i wpisujących się w moje ulubione wnętrzarskie ramy - czyli ramy kuchenne ;) Z takim klimatem, w którym się dziś totalnie zatopiłam, kojarzą mi się niezmienne aranżacje w rustykalnym stylu. Dlatego przygotowałam dla Was kilka propozycji wnętrzarskich o takim właśnie charakterze i już jestem bardzo ciekawa Waszych opinii :) Lubicie ten styl we wnętrzach? A w kuchni? Czy u Was też budzi podobne odczucia? Na pierwszy plan - kuchnia z pięknym masywnym drewnianym stołem, drewnianymi belkami u sufitu i półkami eksponującymi co ciekawsze akcesoria oraz podłogą z... desek oczywiście ;) Ach, te nawiązania do natury! Miło tak nieraz zatopić się w takiej scenerii, prawda?

drewniany stół i belki w kuchni

źródło

Dzięki takim małym (albo i ciut większym ;)) detalom aranżacja podkreśla swój charakter! Spójrzcie tylko na krzesło w turkusowym kolorze, które, zdaje się, lata świetności ma już dawno za sobą. To potęguje nastrój i wzmacnia wrażenie rustykalnych motywów, jakie do każdego wnętrza można przemycić właśnie takimi pojedynczymi elementami. Krzesło jest na kółkach, a więc nie brakuje mu przy tym oryginalności i... cieszącej praktyczności - osobiście lubię wszelkie mobilne mebelki, a Wy? ;)

rustykalne meble w kuchni
+ pokaż całość
kuchnia rustykalne inspiracje

źródło

A jak podoba Wam się jednolita kuchnia? W sensie kolorystycznym, bazująca na przykład tylko na schludnej bieli albo jej monochromatycznym połączeniu z czernią, no i drewnem oczywiście ;) We wszelkich, choć tylko zahaczających o klimat rustykalny inspiracjach, drewna nie może przecież zabraknąć!

aranżacja biało-czarnej kuchni

źródło

rustykalna kuchnia z białą podłogą

źródło

białe meble w kuchni
rustykalne dodatki do kuchni

Czerwone cegły odnajdują się w każdej przestrzeni ;)

czerwone cegły w kuchni

Przyjemna aranżacja małej białej kuchni z subtelnymi akcentami z drewna - zdecydowanie na plus!

mała kuchnia w stylu rustykalnym

Charakterystyczny zlew i złoty kranik znajdują sporo zwolenników. Na maksa podkręcają klimat wnętrza i wyglądają stylowo i oryginalnie wśród tysiąca innych "nowoczesnych" propozycji. Choć przyznam szczerze, że nie kojarzę, abym u kogoś znajomego widziała dokładnie takie rozwiązanie, a przecież wiem, że wiele osób przepada za podobnymi inspiracjami... Ktoś może ma u siebie, ktoś może się pochwalić? :)

rustykalna kuchnia

W tej kuchni znajdujemy bardzo ciekawe rozwiązanie... Co powiecie na otwarte półki w aranżacji - ok, wiem, że jesteście za ;) - ale zawieszone pod samym... sufitem? Jak podoba Wam się taki sposób przechowywania przetworów czy w sumie innych rzadziej używanych rzeczy? Kuchnia wygląda dość tradycyjnie, powiedziałabym nawet, że za sprawą srebrnej lodówki czy nowszej podłogi - ciut nowocześnie, ale poprzez drewniane drobne półeczki i inne elementy tego typu wprowadzono tutaj lekką rustykalną nutę.

otwarte półki kuchenne przy suficie
rustykalne inspiracje w kuchni


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.