Niezwykle inspirujące before & after małej kuchni dla każdego!

Takie before & after lubię :) Małe, całkiem zgrabne wnętrze, które z pozoru nie ma sobie nic do zarzucenia. Dlaczego? Dlatego, że kuchnia before jest całkiem standardowa - drewniane mebelki, wypełniające każdy kąt, więc przestrzeni do przechowywania, mimo małego metrażu, nie brakuje. Tradycyjna zabudowa, dopasowana lampa, okno wpuszczające naturalne światło. No może jedynie jest tu troszkę za ciemno przez ściany wyłożone równie brązową boazerią. Ale tak poza tym, ta aranżacja wygląda jak setki innych, które dobrze znamy. Właśnie, i może jednak to można by jej zarzucić! Nie wiem, czy zgadzacie się ze mną, ale uważam, że nadal - mimo tak wielu inspiracji dookoła - nasze domy wyglądają czasem jak wyjęte z wystawy sklepu meblowego. I to tego, w którym nie pracują finezyjni dekoratorzy z polotem ;) Ot, mebel jeden i drugi, kolor na ścianie, kwiat w doniczce i tyle. Nie, żebym chciała cokolwiek komukolwiek zarzucać - jeśli ktoś właśnie w takich czterech kątach czuje się bardzo dobrze, to najważniejsze. Jednak myślę, o czym przekonaliśmy się już niejednokrotnie (zwłaszcza na przykładach takich wnętrzarskich metamorfoz), że przeważnie niewielkim nakładem czasu i środków można całkiem odmienić swoje mieszkanie. W naszym dzisiejszym przypadku remont wymagał więcej energii, ale efekt jest jak najbardziej warty zachodu! Nie sądzicie? Spójrzcie poniżej na zdjęcia kuchni before & after - i powiedzcie, w której czulibyście się lepiej? :)

kuchnia after
kuchnia before
+ pokaż całość

W tym małym wnętrzu maksymalnie zwiększono przestrzeń, i to nie tylko optycznie, za pomocą kilku prostych tricków. Jakich? Chociażby pozbycia się masywnych szafek wiszących na rzecz otwartych półek, które zawsze wnoszą "powietrze" do pomieszczenia. Drewniane akcesoria kuchenne świetnie współgrają z naturalnymi meblami.

otwarte drewniane półki w aranżacji kuchni
półki kuchenne
organizacja w małej kuchni
zastawa w kuchni

Już od dawna jestem zwolenniczką wszelkich pojemników i koszyków, zwłaszcza tych o kuchennym przeznaczeniu. Raz, że we wnętrzu od razu robi się jakoś porządniej, schludniej, gdy aranżacji nie zakłócają pstre i różnorakie oryginalne opakowania od używanych na co dzień produktów. A dwa, że właśnie dzięki temu takie pojemniki z przyprawami, słodyczami, artykułami sypkimi, jak mąka, cukier, kawa itd. itp. mogą pełnić pierwszorzędną rolę dekoracyjną! Dopasowane do wystroju pięknie go uzupełniają i dosłownie cieszą oko - Wasze na pewno też ;)

funkcjonalne przechowywanie w kuchni
pojemniki w aranżacji kuchni
przyprawy w kuchni

Przy kuchni ulokowano jadalnię - również niezbyt wielką, ale sprawiającą wrażenie wygodnej. Stół dobrze wpasował się we wnękę okienną, nad nim zawisła piękna prosta lampa o śmietankowym kloszu. Apetycznie ;) Kolorystycznie - czyli bielą i brązem drewna - jadalnia nawiązuje do kuchni, a więc mamy tutaj przyjemną spójność w aranżacji. Wcześniej ta przestrzeń była zupełnie niewykorzystana.

aranżacja jadalni before & after

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.