Salon

Oryginalna aranżacja polskiego mieszkania o pow. 41 m2 z białą cegłą, farbą tablicową i inspirującą typografią

Chyba tak przyszła nam ochota na oryginalne wnętrza, bo ostatnio otaczamy się samymi niepowtarzalnymi inspiracjami :) Teraz czas na kolejną, tym bardziej wyjątkową, bo w polskim wydaniu - a dokładniej w wykonaniu biura Raca Architekci. Przygotujcie się na ciekawe doznania w każdym pomieszczeniu! W salonie i jadalni wrażeń dostarczą na pewno biała cegła na ścianie telewizyjnej czy duża, okrągła dekoracja ścienna z motywem sowy.

oryginalna aranżacja salonu z jadalnią
+ pokaż całość

W salonie znajdziemy spójne elementy z aranżacją pozostałych pomieszczeń, np. długie kotary w szarawym odcieniu jak te w sypialni, podobnego typu wzór ozdobnej grafiki czy po prostu bazową paletę barw: bieli, czerni i szarości zestawionej z naturalnym jasnym drewnem. Ciekawie prezentuje się także oświetlenie na ścianie z cegłą. Trzy żarówki zawieszone na różnych wysokościach i w różnych odstępach od siebie tworzą jakby ramę zamykającą aranżację tej części wnętrza.

biała cegła i żarówki w aranżacji salonu

Tradycyjnie, salon połączony jest poprzez jadalnię z kuchnią. Czarny kolor na ścianie to nic innego, jak farba tablicowa, która daje duże pole do popisu w zakresie eksponowania swoich zdolności i tym samym ozdabiania przestrzeni. Nad zaletami takiego rozwiązania rozwodziliśmy się już wielokrotnie, do największych należy choćby fakt, że lista zakupów w takim formacie na pewno się nie zgubi ;)

czarna ściana w aranżacji salonu i kuchni
farba tablicowa na ścianie w kuchni
farba tablicowa w aranżacji

W przedpokoju króluje wzorzysta podłoga w barwach czerni, bieli i szarości. Kolorystycznie dopasowano do niej ściany, na których tle niebieski wieszak tym bardziej rzuca się w oczy ;) Ciekawa koncepcja aranżacji, prawda? W zasadzie minimum elementów, a jednak tak urozmaicony efekt, oczywiście dzięki zastosowanym kaflom ze wzorem i mocnemu kontrastowi.

wzorzysta podłoga w aranżacji przedpokoju

W sypialni wydzielono miejsce na garderobę, ukrytą za masywną kotarą. Do wnętrza wybrano ciepły odcień szarości, który wprowadza elegancką i jednocześnie kojącą aurę. Grafiki w ramkach na ścianie są oryginalną dekoracją, ale tym, co najbardziej mi się tu podoba, są duże okna - niemal od podłogi do sufitu. Zapewniają mnóstwo naturalnego światła i dzięki temu powiększają wizualnie pokój nocny.

aranżacja sypialni z garderobą za kotarą
wysokie okna w aranżacji sypialni

A po drugiej stronie wnętrza - niespodzianka! Wezgłowie łóżka, jak i całą konstrukcję, stworzono z jasnych palet, co wdzięcznie przełamuje monochromatyczną koncepcję aranżacji. W ten sposób wnętrze, za sprawą drewnianego akcentu, zyskuje na naturalności. Zarówno na ścianie nad łóżkiem, jak i na nim, na pościeli, powielona została charakterystyczna kolista dekoracja. Misternie zaprojektowany wzór przyciąga do siebie uwagę i wnosi nieco orientalnego, tajemniczego klimatu.

wezgłowie łóżka z drewnianych palet
łóżko z palet w aranżacji sypialni
wzorzyste dekoracje w aranżacji sypialni

Łazienkę wzbogaca z kolei inspirująca typografia. Świetny efekt uzyskano, wieszając plakat tuż koło dużego lustra. Wnętrze wygląda gustownie, elegancki charakter podkreśla prosta forma oryginalnych dodatków.

inspirująca typografia w aranżacji łazienki
aranżacja łazienki w szarości i drewnie

Loving it ;)

piękny taboret z drewna

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.