Oryginalna aranżacja polskiego mieszkania w stuletniej kamienicy, czyli before & after w wydaniu... eklektycznym!

Ok, możecie być zaskoczeni :) Stanem mieszkania przed i efektem po remoncie, bo naprawdę wnętrza zmieniły się diametralnie! Oto metamorfoza polskiego mieszkania w stuletniej kamienicy, którą zajęła się Aleksandra Bartkiewicz, uzyskując, myślę, baaardzo niepowtarzalny rezultat. Trochę prowansalskiego klimatu, trochę surowych cegieł, nieco elegancji, a nieco prostoty... I tak mamy eklektyczną inspirację, która w wielu miejscach może Was zachwycić, zaciekawić, przykuć Waszą uwagę. Podzielcie się koniecznie, w których miejscach co Wam się spodobało :) Rozejrzyjcie się po kuchni z jadalnią, bo już na wstępie można tu znaleźć sporo intrygujących rozwiązań - w tym czerwone cegły i w ogóle oryginalną ścianę, mocno nasycone kolorem dodatki w błękicie, białą podłogę i białe meble, wzorzyste kafle na ścianie, dekoracje... Kto wychwyci jeszcze więcej szczegółów? ;)

Aranżacja białej kuchni z jadalnią w stylu eklektycznym może zadziwiać ciekawymi dekoracjami. Oprócz wyrazistych...
Bardzo oryginalne połączenie lekkich białych szafek z drewnianymi blatami, wzorzystej mozaiki w niebieskim odcieniu nad...
+ pokaż całość

Myślę, że tutaj warto zerknąć na mieszkanie before. Nie prezentowało się zbyt zachęcająco, wymagało co najmniej odświeżenia i uporządkowania, a jak widać zmiana stylu również wyszła mu na dobre :)

Kuchnia wymagała gruntownego remontu. Po odświeżeniu nabrała całkiem innego, eklektycznego charakteru.
Długi i wąski przedpokój po remoncie nabrał bardziej eleganckiego charakteru.

Tym, co spodobało mi się w salonie najbardziej, jest... nie, nie, tym razem nie czerwone cegły ;) To turkusowa sofa, właśnie ze względu na jej piękny kolor, ale także na prosty, a ciekawy i elegancki kształt. Zauważcie, że sofy różnią się nie tylko kolorem, ale przede wszystkim pochodzą z dwóch całkowicie różnych kompletów, co podkreśla eklektyczny zamysł w aranżacji tego domu. Bardzo wdzięcznie prezentuje się również stolik kawowy na kółkach - takie mebelki wykonane z desek, palet wnoszą wiele uroku, ale też oryginalności do wnętrza. Szczególnie, jeśli są wykonane własnoręcznie, wtedy mieszkanie zyskuje na osobistym, duchowym akcencie ;)

Ciekawa i efektowna aranżacja salonu urozmaicona jest przez kontrasty. Zestawienie czterech zupełnie różnych kolorów -...
Biała podłoga w eklektycznym salonie stanowi tło dla wyrazistych mebli i dodatków. Czerwone cegły ocieplają nieco...

A co sądzicie o sypialni? Delikatna aranżacja, nawet nieco skromna, a jednak łóżko z prowansalską ramą mocno urozmaica wystrój. Tuż przy wejściu do pokoju nocnego zamontowano przesuwane drzwi, za którymi kryje się wydzielona garderoba - idealne rozwiązanie, jak dla mnie :) Gra świateł w tym pomieszczeniu jest bardzo przyjemna, a kolorystyka łagodna i zachęcająca do wypoczynku.

Aranżacja wysokiej sypialni czerpie z romantycznego stylu prowansalskiego. Metalowa rama łóżka w białym kolorze...

Przedpokój jest bardzo długi i, w porównaniu do before, niebywale elegancki, świeży oraz piękny po prostu!

Długi i dość wąski przedpokój zaaranżowano w lekkim klimacie eklektycznym. Elegancki efekt zapewniają jasne ozdobne...

W łazience ulokowanej na poddaszu wiele się dzieje - z jednej strony to zasługa samej aranżacji, a z drugiej "nierówności terenu", czyli skosów i różnych kątów nachylenia poszczególnych ścian ;) Najbardziej ciekawym, a może nawet powinnam powiedzieć intrygującym dla mnie rozwiązaniem jest lustro w pięknej srebrnej ramie zawieszone na... suficie w zasadzie! Dokładniej na skosie tuż nad umywalką. Jak widać, mając do dyspozycji przestrzeń o ograniczonej wysokości, nie trzeba od razu rezygnować z niezbędnych przedmiotów. Po raz pierwszy spotykam się z takim rozwiązaniem, czyli pozostawieniem lustra bezpośrednio nad umywalką, ale z jego skośnym zawieszeniem, i przyznam, że trafia to do mojego przekonania :) A do Was?

W łazience na poddaszu w bardzo ciekawy sposób wykorzystano skosy. Na jednym z nich, tuż nad umywalką umieszczono...
Eleganckie dodatki wpływają na charakter eklektycznej łazienki. Lustro w srebrnej ramie czy czarne kinkiety po obu jego...


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.