Oryginalna aranżacja przeszklonego domu z antresolą i drewnianymi elementami

Spójrzcie tylko na te przeszklenia :) Jestem bardzo ciekawa, jak spodoba Wam się dom według projektu architekta Rogera Hawkinsa. Ma dość nowoczesną konstrukcję, ale w środku zaskakująco eklektyczny wystrój. Podłużny salon jest bardzo przestronny. Ze spokojem wydzielono w nim część wypoczynkową oraz strefę telewizyjną czy nawet kominkową. Skórzane sofy dodają wyrazu, a ta w czerwonym kolorze nawiązuje do ścian w głębi pomieszczenia. Wszystkie komody, regały, stoliki i oczywiście pianino w rogu pokoju dziennego wykonano z bardzo podobnego drewna o stosunkowo jasnym odcieniu. Jadalnię ulokowano tuż za salonem. Nad wyraz proste, również drewniane meble wyglądają całkiem niepozornie, a jednocześnie świetnie podkreślają klimat aranżacji. A jak podoba Wam się imponująca ściana ze szkła? Rozejrzyjcie się dokładniej, w tym domu można znaleźć jeszcze więcej ciekawych elementów :)

Jadalnię ulokowano tuż za salonem. Bardzo proste, drewniane meble wyglądają całkiem niepozornie, a jednocześnie...
W aranżacji salonu postawiono na naturalne elementy. Wszystkie komody, regały, stoliki i oczywiście pianino w rogu...
Podłużny salon jest bardzo przestronny. Ze spokojem wydzielono w nim część wypoczynkową oraz strefę telewizyjną czy...
+ pokaż całość

Oryginalny dom składa się z parteru i przesuniętych poziomów. Na jednym znajduje się antresola, a drugi prowadzi do niżej zlokalizowanej oranżerii. Wszystkie części nieregularnego budynku łączy jedno - duże przeszklenia. Dzięki temu właściciele cieszą się niepowtarzalną i zarazem bardzo spójną przestrzenią, której wiele drewnianych elementów nadaje ciepły charakter. Pomimo swojej wielkości dom zachęca przytulnością i rodzinnym klimatem.

Oryginalny dom składa się z parteru i przesuniętych poziomów. Na jednym znajduje się antresola, a drugi prowadzi do...

Drewniane deski z widocznymi sękami, którymi przyozdobiono ścianę, tworzą niepowtarzalny klimat w domu. Harmonijnie współgrają ze schodami czy podłogą, które wykonano z tego samego surowca. Dzięki temu aranżacja nabiera naturalnego uroku, a jej klimat staje się bardzo ciepły. By urozmaicić wystrój pomieszczenia, zdecydowano się na wyższą ścianę w kolorze. Jak pewnie zauważyliście, poświata płynąca z przeszklonej części dachu znacznie rozświetla tę część domu i eksponuje obrazy zawieszone wzdłuż schodów :)

Drewniane deski z widocznymi sękami, którymi przyozdobiono ścianę, tworzą niepowtarzalny klimat w domu. Harmonijnie...

Nie tylko schody, ale także podłogi i elementy konstrukcji wykonano z belek oraz desek. Tym sposobem nowoczesna bryła budynku zyskała zupełnie nowy wymiar. Na wszystkich poziomach zastosowano ten sam odcień drewna, potęgując harmonię aranżacji. Ściany i dach ze szkła oraz naturalny materiał odciągają uwagę od pojedynczych dekoracji, a nawet całego umeblowania. Zdaje się, że elementy wyposażenia oraz dodatki, które standardowo wyznaczają charakter całego mieszkania, tutaj pełnią funkcję jedynie uzupełniającą.

Nie tylko schody, ale także podłogi i elementy konstrukcji wykonano z belek oraz desek. Tym sposobem nowoczesna...

Na piętrze wyżej, a dokładnie na antresoli zorganizowano bardzo przyjemny kąt z domową biblioteką. Białe regały prezentują się wyjątkowo subtelnie i scalają się kolorystycznie ze ścianą, dodając aranżacji lekkości. Pasiasty dywan upiększa spokojną, choć jednocześnie dość ciekawą przestrzeń. Z pewnością ogromną zaletą tej części domu oraz całego budynku są ściany oraz dach wykonane ze szkła. Zapewniają piękne widoki, bardzo duże nasłonecznienie i wzbogacają całość o nowoczesny rys.

Na piętrze wyżej, a dokładnie na antresoli zorganizowano bardzo przyjemny kąt z domową biblioteką. Białe regały...

A jak podoba Wam się kuchnia? Jej wystrój jest dość elegancki i nowoczesny, choć i tutaj znajdujemy oczywiście podłogę, blaty oraz ramy okienne idealnie dopasowane do innych drewnianych elementów. Długi rząd czarnych szafek znacznie wyróżnia się nie tylko na tle desek, ale także aranżacji pozostałych części domu. Zamiast wiszących szafek właściciele mają w ścianach okna i myślę, że to bardzo dobry pomysł, biorąc pod uwagę piękny widok oraz wystarczającą pojemność dolnej zabudowy :)

Wystrój kuchni jest dość elegancki i nowoczesny. W aranżacji znajdują się drewniane elementy, w tym podłoga, blaty, a...

Architekt: Roger Hawkins

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.