Oryginalne mieszkanie w kamienicy z dużym salonem i czerwoną cegłą w przedpokoju

Jeśli macie chęć na klimat mieszkania w kamienicy i jednocześnie na coś oryginalnego, to zajrzyjcie tutaj ;) W dzisiejszej podróży po inspirujących wnętrzach chciałabym zwrócić Waszą uwagę na ciekawą aranżację salonu oraz przedpokoju, gdzie można znaleźć kilka charakterystycznych elementów. Pokój dzienny jest bardzo przestronny i na dodatek wysoki, więc wybrano do niego odpowiednio dużą sofę oraz większe dodatki. Szary mebel prezentuje się elegancko i podkreśla spokojny styl wnętrza, choć nie brak w nim niepowtarzalnych detali. Sztukateria pod sufitem zdecydowanie zdobi salon, podobnie jak dekoracyjna oprawa lampy wiszącej na środku sufitu. Sama lampa ma też oryginalny klosz, a takich szczegółów jest tutaj więcej :) Rozejrzyjcie się i powiedzcie, co spodobało Wam się tu najbardziej!

Salon jest bardzo przestronny i na dodatek wysoki, więc wybrano do niego odpowiednio dużą sofę oraz większe dodatki....

Naturalne deski na ścianie dodają wnętrzu lekko rustykalnego charakteru. Na parapetach dwóch okien wystawiono drobne doniczki z roślinami, która wnoszą pewnego rodzaju świeżość do aranżacji. Dwa stoliczki kawowe pochodzą z tego samego kompletu i w razie potrzeby można chować mniejszy pod większy. Co prawda to rozwiązanie przydaje się szczególnie w małych wnętrzach, a to jest całkiem spore, ale tak czy inaczej takie sposoby na zaoszczędzenie przestrzeni są zawsze mile widziane :)

Naturalne deski na ścianie dodają wnętrzu lekko rustykalnego charakteru. Na parapetach dwóch okien wystawiono drobne...
+ pokaż całość

W rogu salonu znajduje się tradycyjny piec, który pomalowano na biało. Kominek subtelnie ociepla wnętrze i podkreśla jego skandynawski charakter. Bardzo duże wejście do kuchni z jadalnią kryje się za przesuwanymi drzwiami. W kuchni postawiono na zgaszony kolor na ścianach, ale jej wystrój jest całkiem spójny z aranżacją salonu.

W rogu salonu znajduje się tradycyjny piec, który pomalowano na biało. Kominek subtelnie ociepla wnętrze i podkreśla...
Bardzo duże wejście z salonu do kuchni z jadalnią kryje się za przesuwanymi drzwiami. W kuchni postawiono na zgaszony...

Do salonu prowadzi wąski i długi przedpokój. W jego aranżacji postawiono na bardziej zdecydowane kolory. Jedną ze ścian wyłożono czerwonymi cegłami, które nadają wnętrzu nieco surowy klimat. Z kolei drugą pomalowano szarą farbą, zyskując bardzo elegancką przestrzeń. W przedpokoju zwracają na siebie uwagę również dekoracje ścienne, a raczej wielkość ram, które składają się na galerię. Niska zabudowana szafka zapewnia miejsce do przechowywania butów i akcesoriów. Pełni jednocześnie funkcję ławki, na której można przysiąść albo wystawić ozdobne elementy, np. donice z kwiatami.

Do salonu prowadzi wąski i długi przedpokój. W jego aranżacji postawiono na bardziej zdecydowane kolory. Jedną ze ścian...
Niska zabudowana szafka w przedpokoju zapewnia miejsce do przechowywania butów i akcesoriów. Pełni jednocześnie funkcję...

Surowe cegły w znacznej mierze wpływają na charakter przedpokoju. Wyraźnie też kontrastują z pozostałymi pomieszczeniami. Białe meble rozjaśniają aranżację i dodają jej subtelności. W podobny sposób sprawdzają się białe framugi i drzwi, które zapewniają spójność w całym mieszkaniu. Co sądzicie o tak oryginalnym podejściu do urządzenia domu w kamienicy? Podobają Wam się te pomysły?

Surowe cegły w znacznej mierze wpływają na charakter przedpokoju. Wyraźnie też kontrastują z pozostałymi...

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.