Salon

Pachnące Świętami pomysły na dekoracyjne girlandy - do salonu i nie tylko, z... choinki i piernika! :)

Haha, dokładnie - dzisiaj przeglądamy rozmaite pomysły na udekorowanie swojego domu girlandami, w różnych jego częściach i za pomocą różnych... materiałów zdobniczych :) Tradycyjnie największa uwaga skupia się na łańcuchach zielonych, czyli typowo świerkowych czy sosnowych, w takiej naturalnej postaci albo przyozdobionych bombkami, kokardkami itd. Jednak ten najbardziej znany i lubiany sposób wprowadzania świątecznego klimatu do mieszkania nie jest jedynym. Wiedzą o tym dobrze panie i panowie, którzy gwiazdkowe wypieki, a szczególnie pierniczki przygotowują na kilka tygodni przed uroczystością - a ich nadmiar (czy w ogóle to słowo jest adekwatne do świątecznych pierników? :)) przeznaczają właśnie na dekorowanie domostwa. Zatem uśmiech na buźkę i myszka w łapkę, podążamy za kursorem tropem wyjątkowych kompozycji na ten wspaniały grudniowy czas! Mmm, cudo! Biało-czerwona aranżacja kominka na Święta jest tak klimatyczna, że wydaje się, jakby sam Mikołaj zawitał do domu :)

biało-czerwona aranżacja kominka na Święta
świąteczna dekoracja z piernika w oknie
piernikowa girlanda w oknie
+ pokaż całość

Nastał piękny czas dla posiadaczy kominków... ;) Rewelacyjnie sprawdzają się o świątecznej porze - oczywiście ze względu na swój romantyczny, ciepły klimat, ale także jako dobre miejsce do wyeksponowania świątecznych dekoracji. Najczęściej są nimi girlandy właśnie, zawieszone na kształt fali albo położone wraz z innymi ozdobami na kominku. Aranżację z zielonych gałązek można bardzo łatwo wzbogacić świeczkami, bombkami zebranymi w szklanych wazonach, szyszkami itd. Piękna aura gwarantowana! A Wy czym stroicie swoje kominki?

świąteczna aranżacja kominka w salonie
świąteczna dekoracja na komodzie w salonie

Bardzo wdzięcznym miejscem do świątecznego dekorowania są także okna. U mnie w domu co roku zawisają w nich maleńkie światełka, czyli jakby nie patrzeć - świetlista girlanda :) Wszelkie zielone ozdoby są również mile widziane, szczególnie wtedy, gdy formą i liczbą dodatków harmonijnie współgrają z wystrojem całego wnętrza.

zielona świąteczna girlanda w oknie
zielona świąteczna dekoracja w kuchni

Dekoracja schodów - piękna, prosta, zapraszająca Święta już z daleka! W ten sposób przedpokój zyskuje wspaniały klimat, który z tego początku domu roznosi się po wszystkich wnętrzach.

girlanda świąteczna w aranżacji przedpokoju
zielona ozdoba schodów na Święta
zielona girlanda w przedpokoju
girlanda ze świerku i kolorowych ozdób na schodach

To może coś w równie naturalnym, jak świerkowe gałązki, wydaniu - jeden z najprostszych i przy tym najbardziej efektownych sposobów na świąteczną girlandę, czyli rozbielone szyszki nawleczone na ozdobny sznureczek :)

świąteczna girlanda ze szyszek

A oto przykłady na innego typu girlandy, a dokładniej wykonane z różnych materiałów - w pierwszym przypadku dosłownie z materiału :) Urocze gwiazdki w kolorach bieli, szarości i cappuccino obszyte na brzegach i wypchane watą (czy może innych krawieckim wypełniaczem, zbyt dobrze w tej materii się nie orientuję... ;)) chwytają za serce! Przynajmniej mnie, a Was? Idealnie nadają się do dekoracji pokoju dziecięcego, ale równie dobrze sprawdzą się w domowym gabinecie, salonie, oo - i szczególnie sypialni, gdzie kojący motyw będzie potęgował klimat wnętrza.

gwiazdkowe pluszowe girlandy
materiałowa girlanda na Święta

Nieco prostszym, ale też w pewnej mierze czasochłonnym zajęciem, jest wycinanie malutkich gwiazdek (albo innych kształtów) z papieru, ozdobnego kartonu czy innego tworzywa, jakie wpadnie Wam w ręce. Połączone na sznureczku i zawieszone nad stołem świątecznym stworzą wrażenie prawdziwej gwiazdkowej kaskady.

wisząca girlanda z gwiazdek
girlanda z tekturowych ozdóbek
pomysły na girlandę świąteczną
zielona świąteczna dekoracja

Na koniec słodko, efektownie... a może cukrowe laseczki zawieszone w oknie na czerwonych wstążeczkach?

świąteczna dekoracja z cukrowych laseczek

I pamietajcie,aby podzielic sie Waszymi pomyslami na przygotowania do Swiat, bo czeka na Was nagroda:)

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.