Salon

Pełne energii i żywiołu - mieszkanie z czerwoną cegłą, wzorzystą podłogą i kolorowymi dodatkami

Kto czuje się lekko zmęczony pogodą (pracą, zajęciami, a może majówkowym wypoczynkiem, który czasem potrafi bardziej zmęczyć niż zregenerować :))? Oto mieszkanie, które poprawi nam humor! Pełne dobrej, nawet trochę zakręconej energii będzie przyjemną odskocznią od codziennych zajęć, które ostatnio pewnie toną w deszczu (u Was też??). Trochę skandynawskiego ducha, trochę barwnych radosnych akcentów, jest nawet przyjemna czerwona cegła, więc czego chcieć więcej? Uśmiechy od razu pojawiają się na ustach :) Spójrzcie na salon i powiedzcie, czy Was też rozwesela.

salon inspiracje

+ pokaż całość

Salon bezpośrednio łączy się z kuchnią i jadalnią. Chociaż jest pomiędzy nimi ściana, to szerokie wejście otwiera dwie strefy i powiększa przestrzeń. W mieszkaniu widzimy sporo drewna i roślin, ale też pełno innych dodatków, które zdradzają gust i zainteresowania właścicieli. Dwie gitary zawieszone nad sofą wprowadzają artystyczny, lekko rockowy klimat. Podobnie, galeria stworzona na ścianie telewizyjnej w swojej oryginalnej asymetrycznej postaci ciekawie dekoruje wnętrze.

wzorzysta podłoga w salonie
galeria na ścianie telewizyjnej

Jadalnia przykuwa wzrok prostotą aranżacji. Drewniany rozkładany stół i taborety stanowią w zasadzie całe jej wyposażenie. No, można jeszcze doliczyć do niego rower ;) Cały klimat wnętrze zapewnia wykończeniu i poszczególnym dodatkom. Tworzą go przede wszystkim ściana z czerwonej cegły oraz girlanda świetlna na niej, wzorzysty kolorowy dywan czy ozdobne grafiki i kwiaty.

czerwone cegły w jadalni

Białe szafki po drugiej stronie równoważą nieco charakter wnętrza. Choć i tak nie są pozbawione oryginalnego elementu - zwróćcie uwagę, że na ścianie nad blatem znajduje się intensywnie wzorzysta tapeta czy może raczej tafla szkła. Każda dekoracja prezentuje trochę inny styl, a jednak razem dobrze się uzupełniają.

czerwone cegły w kuchni
aranżacja kuchni

W salonie wydzielono miejsce na domowy gabinet. Tak jak w kuchni, fragment ściany wyłożono czerwoną cegłą, co zapewnia przyjemną harmonię w aranżacji całego mieszkania. Trzeba przyznać, że pomieszczenie wypełnione jest tak wieloma przedmiotami i to w tak wielu formach i kolorach, że nie sposób się w nim nudzić :) Ci, którzy wolą spokojne, stonowane rozwiązania mogliby tutaj mieć trudności z koncentracją, ale dla żywiołowych, przebojowych osób - np. muzyków - to aranżacja idealna :)

aranżacja domowego gabinetu

Zauważcie, że w salonie znajdują się schody, które prowadzą na antresolę. Tam zaaranżowano sypialnię, oszczędzając miejsce na użytkowym dziennym "parterze". Wysokość mieszkania pozwoliła na takie rozwiązanie, dzięki czemu w wygodny sposób połączono wszystkie funkcje, wliczając nawet tę biurową.

sypialnia na antresoli

A jak podoba Wam się podłoga ze starych drewnianych desek w ciemnym kolorze? :)

podłoga z drewna w salonie

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.