Piękna i orzeźwiająca aranżacja polskiego domu w nowoczesnym stylu z czerwonymi cegłami, typografią i wszechobecną bielą :)

Ile polskich perełek ostatnio widuję... I cieszę się, że kolejną taką wirtualną wnętrzarską "zdobyczą" mogę się z Wami podzielić, bo myślę, że znajdziecie w niej kilka inspiracji dla siebie :) Projekt zrealizowany przez JAGODYstudio ma w sobie to coś. Mnie urzeka - jak zawsze w takich domach - przestrzeń, a poza tym nowoczesne wykończenie, które przejawia się zarówno w umeblowaniu, jak i dobraniu dodatków i zgraniu kolorystyki. Na pierwszy rzut oka - przyjemna ciepła przestrzeń, bazująca na eleganckiej szarości i niezastąpionej bieli, klimatycznych czerwonych cegłach, a w tle miętowe taborety przy wyspie kuchennej (mojej wielkiej miłości!). Po prawej typografia na całą wysokość ściany, po lewej bardzo duże okna (i kolejna miłość! :)), słowem - sympatycznie, naprawdę sympatycznie. Chcecie zobaczyć, co kryje się dalej?

aranżacja otwartej przestrzeni
+ pokaż całość

Im bliżej kuchni, tym wyraźniej zaznacza się kontrast pomiędzy dominującą bielą, a czarnymi i miętowymi akcentami. Co ciekawe, oprócz dużego przeszklenia - wyjścia na werandę, znajduje się tu jeszcze jedno okno - świetlik w skośnej części sufitu. Nic dziwnego, że cały dom aż jaśnieje w oczach, naturalne światło jest w tym wypadku nieocenione :)

miętowe krzesła w białej kuchni

Pomysłów na domowy barek nigdy za wiele - co sądzicie o przegródkach na wino na bocznej stronie wyspy kuchennej?

biała kuchnia z wyspą

Jak widać, czerwone cegły tworzą pewnego rodzaju symetrię w części dziennej domu. Znajdują się zarówno od strony jadalni, jak i na ścianie telewizyjnej, spokojnie przełamując jasną subtelną kolorystykę przewodnią. Dekoracje w całym domu są dobrze wyważone, raczej skromne w liczbie, ale wyraziste w przekazie. Jestem ciekawa, który element spodoba Wam się najbardziej :)

czerwone cegły w aranżacji

Typografia oraz oryginalny nieregularny regał na ścianie na pewno przykuwają do siebie uwagę. Co do treści, już kilka razy widziałam właśnie ten motyw wypisywania cech domowników, co stanowi jednocześnie dużą dawkę motywacji. Czy to w angielskim, czy w polskim wydaniu tak samo przekonuje mnie wartość, jaka z niej płynie. A Was?

typografia w aranżacji salonu

Spójrzmy jeszcze na totalnie białą łazienkę, w której oprócz bieli... nie ma żadnego w zasadzie innego koloru :) Świeżość, przestrzeń, światło? Na pewno! Jednak dla mnie osobiście brakuje tutaj jakiegoś akcentu, chociażby podobnie jak w kuchni zaznaczyły swoją obecność krzesełka czy w salonie ozdobiły przestrzeń elementy delikatnej szarości. A jak Wam podoba się taka całkowicie skąpana w jednym odcieniu łazienka? Dodalibyście coś do niej czy zostawilibyście bez zmian?

biała łazienka

aranżacja łazienki w bieli
Autor zdjęć: Kuba SzopkaAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.