Piękna otwarta przestrzeń w oryginalnym eklektycznym stylu, czyli trochę bieli, trochę czerwonej cegły i mnóstwo wyjątkowych dekoracji!

Mieszkanie można by równie dobrze określić jako eklektyczne, bo naprawdę sporo tutaj elementów z różnych stylów - klasyczna elegancja w kuchni, nowoczesny charakter w salonie, ciut industrialnych nawiązań... Ale fakt faktem, że bazą i głównym założeniem przy urządzaniu domu była skandynawska inspiracja, której prostota w wyjątkowy sposób została przełamana wieloma oryginalnymi detalami. Część dzienną tworzy jedno sporej wielkości pomieszczenie o kształcie prostokąta, co poskutkowało wydzieleniem kolejnym stref jedna po drugiej - począwszy od kuchni przez jadalnię aż do salonu. Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Szara narożnikowa sofa dobrze wpisuje się w skandynawski styl aranżacji całej strefy dziennej. Dwa małe drewniane...
Aranżacja salonu połączonego z jadalnią w jednej otwartej przestrzeni korzysta zarówno z prostoty i funkcjonalności...
+ pokaż całość

Do części jadalnianej wybrano drewniany stół z typowo skandynawskimi krzesłami w białym kolorze. Uwagę zwracają na siebie także sporej wielkości lampy wiszące nad stołem i ich kontrastowe zestawienie chociażby z oświetleniem nad kuchenną wyspą. Rola światła w ogóle w tym domu jest bardzo duża, oprócz lamp wiszących w projekcie uwzględniono również kinkiety. Każdy oświetleniowy elementy pochodzi jakby z innego kompletu, co daje delikatne wrażenie eklektycznej przestrzeni.

Aranżacja całkowicie otwartej kuchni połączonej z jadalnią za pomocą sporej wielkości wyspy kuchennej. Drewniany stół w...
Białe szafki kuchenne wprowadzają subtelny klimat do pomieszczenia. Czarne dodatki w wyrazisty sposób urozmaicają lekką...

A kto ma wyspę kuchenną u siebie w domu i może wypowiedzieć się co do jej zalet i praktyczności? Najczęściej, jeśli to nie jest zwykły blat roboczy, umiejscawia się na niej kuchenkę z okapem nad nią albo zlew. W dzisiejszej inspiracji jest to właśnie zlew, reszta przestrzeni pozostaje wolna do przygotowywania posiłków albo konsumowania śniadania z drugiej strony ;) Przyznam się Wam, że marzy mi się taka naprawdę szeroka i wygodna wyspa, która pomieści nie tylko zlew, ale i także piecyk, no i jednocześnie będzie dysponowała jeszcze tą przestrzenią przygotowawczą ;) Widywałam już takie rozwiązania, oczywiście w odpowiednio większych kuchniach, niekiedy w samych wyspach były zamontowane także piekarniki - zastanawiam się więc, jak to jest z faktycznym użytkowaniem na co dzień. Ktoś może się wypowiedzieć w temacie? :)

Aranżacja otwartej kuchni z wyspą w klasycznym stylu o dość eleganckim charakterze. Jasną kolorystykę ożywiają...

Przestronna łazienka z kubełkową wanną - jak dla mnie świetna propozycja! Wanny w tej formie chodzą za mną już od dłuższego czasu ;) Myślę, że wielkość pomieszczenia oraz krzesło ustawione obok wanny sprawiają, że śmiało można je nazwać pokojem kąpielowym! Miejsce na relaks, miejsce na pielęgnację, i to w ciekawym, urządzonym z dbałością o detal otoczeniu od razu nadają codziennym kąpielom zupełnie inny wymiar. Jeśli chodzi o samą aranżację, to na pewno zauważyliście już duże, ośmioboczne lustro zawieszone nad komodą z umywalką, które swoją czarną ramą nawiązuje do innych czarnych dodatków we wnętrzu, a w szczególności do wanny. W drugim wnętrzu z kolei znajdujemy caaaałą aranżację w czerwonych cegłach... Jak Wam się podoba? ;)

Ciekawa aranżacja przestronnej łazienki w mieszanym stylu, z drewnianą podłogą i kubełkową wanną w zdecydowanym czarnym...
Łazienka w całości wyłożona czerwonymi cegłami, które wnoszą do wnętrza zdecydowany industrialny klimat, Surowy...

Źródło zdjęć: tutaj


Najpopularniejsze wpisy

Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit