Inne

Piękne białe wnętrza z elementami drewna - idealna para, czyli mieszanka doskonała (zakupy on-line)

Natura ma swoje cykle, a za nią cyklicznie powstają i przemijają trendy i mody na wszystko, czym żyjemy na co dzień. Była zima i jest wiosna - cudna, ciepła i wspaniała. Kocham zmiany, nowe wyzwania, nowe cokolwiek, bo lubię ruch. Czy Wam też udzielił się radosny nastrój cudownego słońca ?! Po prostu inny świat, aż chce się rano wstawać, bo szkoda dnia! Zmiany są cudowne, a powroty do natury jeszcze milsze. Dzisiaj o ulubionych białych wnętrzach, w których drewno odgrywa istotną rolę - dekoruje, nadaje wnętrzom ciepło i smak oraz zbliża do natury. Jakikolwiek to nie byłby styl, to drewno w każdej postaci jest niezbędne i lubiane.  Czy wyobrażacie sobie dom bez drewna ?! Stolik, półka, komoda czy krzesło, może być chociaż skrzynia czy pudełko lub blat i deska do sera - wszystko to drewno w różnych formach i kolorach. Najpiękniejszy dla mnie jest jednak naturalny odcień, bądź przetarty, bielony lub olejowany. Na tle bieli prezentuje się wspaniale.

skandynawskie wnętrze,biała kuchnia,drewniany stół,krzesła w naturalnym kolorze drewna,drewniane meble,biała podłoga
skandynawskie wnętrze,biała kuchnia,drewniany stół,krzesła w naturalnym kolorze drewna,drewniane meble,biała podłoga

Skandynawska kuchnia z widokiem na salon - świetlista, prosta i naturalna, czyli to co kochamy chyba najbardziej.  Czy to aranżacja  nowoczesna czy nawiązująca do minionej epoki - drewno zawsze podkreśla naturalny urok wnętrza. Stół w stylu vintage, lata pięćdziesiąte czy w nowoczesnej formie jest zawsze interesujący.

stylowa kuchnia,meble w stylu vintage,biała kuchnia,drewniana wyspa,drewniany stół
biała kuchnia,skandynawska kuchnia,drewniany stół,industrialne krzesła,kolorowe krzesła
+ pokaż całość

Tutaj nawet wkomponowana brzoza wygląda okazale i oryginalnie i wcale nie kojarzy się z letniskowym domkiem. Dobrze się czuje w otwartym, współczesnym wnętrzu.

otwarta przestrzeń w domu,brzoza we wnetrzach,drewniane dekoracje,eko art

Powraca się też chętnie do drewnianej zabudowy w kuchni - wyspa kuchenna lub zabudowa szafek kuchennych i półek zawsze wyglądają ponadczasowo i trendy. Podoba mi się to w zastosowaniu drewna, jako materiale na meble, bo do drewna pasuje wszystko. W zależności od dobranych dodatków wnętrze nabiera odpowiedniego dla nas stylu i wyrazu. Można podejść minimalistycznie, bez kolorowych dodatków lub wybrać odpowiednią, ulubioną tonację i barwę samego drewna.

drewniana kuchnia,drewniana wyspa w kuchni,naturalne drewno
drewniana kuchnia,drewniana wyspa w kuchni,naturalne drewno,żółte taborety
ciemne drewno,starzone drewno,drewniany stół,stylowa kuchnia,jadalnia,proste meble
ciemne drewno,starzone drewno,drewniany stół,stylowa kuchnia,jadalnia,drewniane półki

źródło: zdjęcia 1-9

A tu moje ulubione drewniane krzesła - prawda, że piękne? A na tle dywanu ze wzorem szewronu - doskonałe!

drewniane krzesła, szewron,dywan brązowo-biały,oryginalne krzesła  drewna

źródło: pinterest

A jaki jest wybór w sklepach internetowych? Mogę śmiało stwierdzić, że duży. Jest wiele ciekawych dodatków i samych mebli. Każdy sobie coś może znaleźć i w różnych cenach. Najważniejsze jest jednak to, że są ciekawe formy stołów, różne wybarwienia drewna i interesujące dodatki - znane sprzed lat i te zupełnie nowe lub na nowo modne. Dotyczy to łączenia drewna z ocynkowanymi detalami i dodatkami. Naprawdę fajne - poniżej tradycyjnie już - moje wybrane produkty na tablicy z linkami do sklepów. Niby nic nowego, ale w zestawie tworzą ciekawe inspiracje. A co Wy o nich sądzicie ?

tablica produktów  z drewna,drewniane dodatki,drewniane meble,industrialne lampy,ocynkowane dekoracje,stoły,taborety z drewna,słoiki,lampiony

źródło: biały stół , industrialne lampy , dodatki , meble

Urocze są też stoliki pomocnicze  oraz wszelkiego rodzaju blaty i półki. Drewno ma nieograniczone zastosowanie i dlatego powstaje tyle pięknych projektów z jego użyciem w roli głównej. Drewniane meble można wstawić wszędzie, a na tle białej ściany są wyjątkowo ciekawe. Wtedy wydobywa się z drewna jego prawdziwy urok.

skandynawskie wnętrze,salon w skandynawskim stylu,drewniane stoliki kawowe
drewniane stoliki,drewniane blaty,mały stolik z drewna,skandynawskie wnętrze
salon w stylu skandynawskim,drewniany stolik kawowy,skandynawski styl

źródło: 1-3

Istotną rolę we wnętrzach odgrywają podłogi. To, z czego ją wykonamy, zadecyduje o uroku i elegancji w naszym domu. Nie chodzi tylko o formułę praktyczności, walorów użytkowych, ale też smak i styl. Dla mnie podłoga jest bardzo ważna. Szczególnie podoba mi się naprzemienne stosowanie różnych wybarwień na podłodze, czyli biel z naturalnym odcieniem drewna.

drewniane podłogi,białe podłogi,skandynawskie wnętrze,korytarz,mały przedpokój
biała podłoga,łaczenie białej podłogi z naturalnym drewnem,białe aranzacje wnętrz

Piękne są zarówno całe białe podłogi, jaki i te naturalne - drewno jest po prostu zawsze i w każdej postaci doskonałe.

biała podłoga,salon w skandynawskim stylu,otwarta zabudowa salonu,biały salon

źródło: 1-3

Kilka stylizacji z drewniana podłogą w roli głównej - każda razem i oddzielnie jest mi bliska i podoba mi się niezmiennie.

białe podogi , drewniane podłogi,skandynawska kuchnia,skandynawski styl,sandynawskie wnętrza

źródło: blog , pinterest

Muszę Wam jeszcze pokazać drewniane drzwi, okiennice i sufit , bo są często atrybutem całego wnętrza.

biel-drewno-natura,białe aranżacje,drewniane podłogi,drewniane sufity,drewniane drzwi,drewniane okiennice

źródło: blog , pinterest

Nie da się zaprzeczyć, że białe aranżacje są wspaniałym tłem dla drewna - a jak Wam się podoba ? Szkoda, że coraz częściej okiennice i żaluzje wykonywane są ze sztucznych tworzyw, bo są praktyczne i mają dłuższą żywotność w naszej strefie klimatycznej, a przede wszystkim są tańsze. Ale na południu Europy nadal króluje drewno w każdym możliwym kolorze, jak w bajce.

Gdzie i co kupić, co i z czym zestawić, aby urządzić dom w podobnym stylu ? Oto moje wybory, które były dla mnie inspiracją.

biały parawan,białe stoliki kawowe,komody drewniane,czarna komoda,podnóżek skandynawski,białe krzesła,drewniane krzesła,drewniana lampa stojaca,skandynawskie lampy na biurko,kufry,skrzynie,lampy podłogowe,fotel biały ze skóry,owalne stoliki,okrągłe stolikistół na kółkach

źródło: lampy biurkowe , stolik owal , półki , białe krzesła ,zestaw stolików , fotel , lampa na trójnogu , parawan , komoda trapez , konsola 1, konsola 2 , gazetnik , skrzynie , ława na kółkach , taboret , mały hoker , lampa podłogowa czarna

O drewnie i białych aranżacjach można pisać bez końca, bo jest dużo pięknych pomysłów i przedmiotów. Chciałabym ten post zakończyć czymś wyjątkowym, czyli moim ostatnim najpiękniejszym odkryciem. Jest to biały, wyjątkowy dom - architektura, wnętrze i otoczenie jak przysłowiowa beza z pyszną pianką ! Czy to nie kolejna smaczna delicja?! Jak się Wam podoba?

biały domek,biała elewacja,białe aranżacje,projekt domu,letni dom,piękny dom


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.