Salon

Podwójne dywany w aranżacji wnętrza - hit czy kicz?

Co sądzicie o podwójnych dywanach? Spotyka się je głównie w salonie, choć teraz nie mogę sobie przypomnieć, czy je u kogoś znajomego widziałam... czy tylko na inspiracjach :) To jest o tyle prosty i szybki sposób urozmaicenia wnętrza, że praktycznie trwa tylko chwilę. Ot, są po prostu dwa dywaniki obok siebie i tyle :) Czasem jeden nałożony jest na drugi i wtedy przyciągają do siebie już większą uwagę. Tak czy inaczej podwójne dywany zasługują na osobny temat z tego względu, że są prawdziwie zwyczajną niezwyczajną ozdobą :) Potrafią przy tym naprawdę efektownie dekorować przestrzeń. Niektórzy uważają, że nie warto poświęcać temu uwagi. Jeżeli nie jesteście przekonani, spójrzcie poniżej :)

podwójne dywany

źródło: www.simpleflair.it

+ pokaż całość

Dwa dywany leżące obok siebie nie rzucają się tak bardzo w oczy. Wyglądają jednak dość oryginalnie, zwłaszcza, gdy są utrzymane w zupełnie różnych stylach. Duży dywan w sferze wypoczynkowej przypomina prostą wykładzinę. Wydziela centralne miejsce w salonie i dodaje mu przytulności. Jego stonowany kolor tworzy harmonijną całość z jasną podłogą. Dzięki temu meble i dodatki w ciemniejszych barwach są mocno wyeksponowane. Drugi dywan natomiast jest znacznie mniejszych rozmiarów. Różni się od pierwszego też tym, że podkreśla dominującą kolorystykę szarości we wnętrzu. Tym samym, razem z meblami, przykuwa do siebie uwagę. Poza tym jest też wykonany z zupełnie innego materiału. Jest puszysty i ociepla salon. Nieregularny kształt sprawia, że zyskuje na oryginalności. Takie więc pozornie nieznaczące elementy wyposażenia, jak dywany, mogą wiele zdziałać w aranżacji. A zestawione ze sobą na bazie kontrastu wspaniale ją urozmaicają, nie sądzicie?

dwa dywany w salonie

źródło: pinterest.com

Poniżej z kolei dywaniki idealnie do siebie dopasowane. Osobiście bardzo lubię okrągłe i kuliste kształty - są takie subtelne i perfekcyjne :) Dlatego też następna inspiracja spodobała mi się szczególnie. Mniejszy dywanik nałożony jest na większy, jednak z daleka mogą tworzyć wrażenie spójnej całości. Różne odcienie szarości świetnie podkreślają aranżację salonu. Biała baza zestawiona z czarnymi i szarymi elementami wygląda elegancko. Dzięki dywanom pokój wydaje się być zdecydowanie cieplejszy. Mniejszy dywanik wykonano własnoręcznie. Jeżeli więc dysponujecie odpowiednimi zdolnościami, możecie stworzyć coś równie pięknego :) Dowolny kształt czy wzór dywanu, dopasowany do starego, natychmiast zmieni oblicze wnętrza! Grunt to kreatywność :)

dwa dywany we wnętrzu

źródło: pinterest.com

Często też nakłada się jeden dywan na drugi. To chyba najbardziej oryginalny i niestandardowy sposób ich użycia :) Niektórzy podnoszą argument, że skoro jest już jeden dywan na podłodze, to po co przykrywać go innym, ale... Spójrzcie poniżej i sami oceńcie :) Według mnie to oryginalne, dość nieszablonowe podejście. Świadczy o indywidualności osób, które się na tę formę dekoracji decydują. Bo w końcu w takiej postaci dywan spełnia nie tylko praktyczną funkcję, ale zyskuje też drugą i najważniejszą rolę - staje się typową dekoracją we wnętrzu :)

podwójny dywan w aranżacji

źródło: pinterest.com

podwójny dywan w jadalni

źródło: pinterest.com

Według tej samej zasady, ale z charakterystycznym elementem - zestawia się też zwyczajny dywan ze zwierzęcym motywem. Wnętrze zyskuje wtedy na drapieżności :) Nie przepadam za takimi zwierzęcymi dywanami, ale muszę przyznać, że tego rodzaju połączenie wygląda efektowniej. A Wam jak się podoba?

podwójny dywan z motywem zwierzęcym

źródło: pinterest.com

podwójny dywan w sypialni

źródło: pinterest.com

podwójny dywan w klasycznym salonie

źródło: pinterest.com

Misternie tkane dywany na zwykłych czy skromnych wykładzinach też wyglądają oryginalnie. We wnętrzach o zupełnie różnym stylu wywołują podobny efekt - intrygujący, zaskakujący i wzmagający kreatywność :) I co sądzicie o podwójnych dywanach, przekonały Was do siebie? :)

podwójny dywan w pokoju

źródło: pinterest.com

aranżacja z podwójnym dywanem

źródło: pinterest.comAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.