Kuchnia

Polska aranżacja nastrojowej kuchni z wyspą w stylu skandynawskim

Właśnie jestem po pysznym obiadku i w równie apetyczne inspiracje wnętrzarskie chciałabym Was teraz zaprosić :) Zdecydowanie ze smakiem, a do tego subtelnie i w czystej, eleganckiej aurze powstała taka oto nastrojowa kuchnia. Projekt zrealizowany przez Studio Malina cieszy oko i... koi zmysły, nie sądzicie? Szczególnie z zielonym, leśnym widokiem za oknem. Motywem przewodnim jest spokojny skandynawski klimat, pełen łagodnego uroku w funkcjonalnej formie. Kuchnia połączona z salonem poprzez wyspę z jednej strony zyskuje dzięki niej nieco intymności, a jednocześnie z drugiej optycznie "otwiera" przestrzeń, tworząc wrażenie większej swobody. Czyli sprawdzone rozwiązanie, które często stosuje się w nowoczesnym budownictwie - niezależnie od wielkości mieszkania, zawsze dodaje lekkości i uatrakcyjnia wnętrze.

kuchnia otwarta na salon

Jak dla mnie, w idealny sposób zaaranżowano wyspę kuchenną. Z jednej strony służy za dodatkowy blat roboczy, pomaga zorganizować miejsce przechowywania; natomiast z drugiej, dzięki podwyższeniu, stanowi świetne miejsce barowe - na imprezach i nie tylko! W ten sposób odgradza też lekko część kuchenną od salonowej. Wysokie proste krzesełka z drewna dobrze wpisują się w skandynawski styl wnętrza.

aranżacja białej kuchni z wyspą
kuchnia z wyspą w stylu skandynawskim
+ pokaż całość

W kuchni nie znajdziemy dużej liczby ozdób, za to aranżacja broni się kilkoma zdecydowanie charakterystycznymi elementami, które pełnią także funkcje dekoracyjne. Mowa np. o lampie wiszącej z pozłacanym wnętrzem klosza. Mimo, że odzwierciedla bardziej surowy styl industrialny, takie lampy dość często można spotkać w typowo skandynawskich mieszkaniach. A zwłaszcza właśnie w kuchni :) Zwróćcie też uwagę na kafelki, jakimi wyłożona jest ściana - część po prawej stronie aż do samego sufitu. Ten rodzaj płytek to kolejne dość często stosowane w północnych wnętrzach rozwiązanie. Barwa ciepłej szarości dopełnia paletę barw aranżacji i wypełnia przestrzeń pomiędzy kontrastującymi ze sobą bielą a czernią.

industrialna lampa w aranżacji kuchni
kuchnia z wyspą w stylu skandynawskim

Białe zabudowane szafki tworzą jednolite tło, dzięki czemu kuchnia zyskuje na przestrzeni. Z wszechobecną bielą konkurują czarne blaty, uchwyty od szafek i... czarna podłoga! Tworzą dość mocny kontrast, który sprawia, że aranżacja nabiera wyrazu - nie jest tylko schludnym, czystym, "grzecznym" miejscem, a wręcz przeciwnie :)

aranżacja białej kuchi

Z okna rozpościera się widok na lasy i łąki, co wydaje mi się doskonałym zwieńczeniem tej pełnej uroku i stylowej aranżacji. Wyraziście, ale subtelnie, co sądzicie o dzisiejszej aranżacji?

aranżacja małej kuchni

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.