Salon

Polska aranżacja z czerwoną cegłą i... nietypową dekoracją ścian, czyli eklektycznie i inspirująco!

Jeśli macie ochotę na coś nieszablonowego i porywającego elegancją jednocześnie, to bardzo dobrze :) Ja też miałam i dlatego prezentuję dziś interesującą eklektyczną aranżację PINKMARTINI, która ma wiele inspirujących punktów zaczepienia. Śmiało można wczuć się w nobliwy klimat, jaki roztacza się w całym mieszkaniu, i dać ponieść się wenie przy tworzeniu własnego królestwa ;) ;) Przechodzimy od kuchni przez domowy gabinet, salon z jadalnią i sypialnię, by w każdym wnętrzu poczuć odrobinę tego "czegoś", co dodaje im wyjątkowości. Zapraszam serdecznie - na pierwszy ogień rozgrzana do czerwoności cegła!

czerwona cegła w aranżacji kuchni

Tradycyjne szafki, nowoczesny taboret czy typografia świetlna... kontrastują ze sobą podobnie jak rześki błękit z ognistymi cegłami ;)

+ pokaż całość
kuchnia w stylu eklektycznym

Domowy gabinet przyciąga uwagę najbardziej ze wszystkich pomieszczeń, a to za sprawą... tapety, której nie da się nie zauważyć :) Ogromne motywy fauny i flory niemal dosłownie ożywiają wnętrze. Wpływają na całą jego energię i przekaz - elementy budzące skojarzenia z naturą, jak chociażby imitacje zwierzęcych trofeów czy klatki przy biurku, wypełniają każdy zakamarek pokoju. Gustowne wiekowe meble nadają z kolei dostojnego dystansu i powagi. Tak zaskakująca eklektyczna mieszanka musi robić wrażenie! :)

domowy gabinet w stylu eklektycznym
aranżacja domowego gabinetu
tapeta w domowym gabinecie

Salon już całkowicie porywa elegancją i wdziękiem, a inspiracja eklektyzmem przejawia się w nieco bardziej stonowanej formie. Przyjemna harmonia barw ziemi z błękitną szarością uspokaja i wnosi do wnętrza powiew świeżości. Jednym z najciekawszych elementów wystroju wnętrza jest lustro w kształcie słońca, z którym swoją drogą już dawno nigdzie się nie spotkałam.

aranżacja otwartej przestrzeni

Cudowna przestrzeń i cudowna moc światła wpadającego przez tak duże okno, prawda? Mogłabym tu przesiadywać godzinami :)

aranżacja salonu

Salon łączy się z jadalnią, a jednolity parkiet, kolor ścian i koncepcja aranżacji sprawiają, że w ogóle nie widać rozgraniczenia pomiędzy dwoma strefami. Różnorakie krzesła, różne ramy obrazów czy zróżnicowane oświetlenie subtelnie nawiązują do eklektycznej zabawy stylami.

aranżacja salonu z jadalnią
jadalnia w stylu eklektycznym
przedpokój w stylu eklektycznym

Sypialnię urozmaicają przede wszystkim papierowe dekoracje - zwisające z sufitu w różnych kolorach, rozmiarach, a nawet kształtach. To one zdecydowanie dodają wnętrzu eklektycznego charakteru. Przyjemne, obite tkaniną wezgłowie tworzy bardzo przytulną aurę we wnętrzu. Wdzięczne kwiatowe motywy na pościeli czy czerpiące z natury świeczniki na szafkach nocnych przyczyniają się do tego wrażenia. Meble nadają aranżacji szlachetnego eleganckiego uroku, a reszta elementów - lekkiej figlarności.

papierowe dekoracje w sypialni
sypialnia w stylu eklektycznym

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.