Polski projekt przestronnego mieszkania na poddaszu w klasycznym eleganckim stylu

Przestronne mieszkanie ulokowane w całości na poddaszu - oto wyzwanie, przed jakim stanęła pracownia projektowa take [DESIGN], opracowując najlepszy układ i sposób wykończenia poszczególnych wnętrz w domu :) W salonie chłodna szarość miesza się z elementami naturalnego drewna w postaci ciemnych, lekko surowych belek czy niektórych mebli. We wnętrzu zastosowano minimum dekoracji, jednak całość prezentuje się stylowo i kompletnie. W części wypoczynkowej umieszczono bardzo praktyczny mebel - wygodną leżankę z ciekawym wzorem w pepitkę. Kominek tradycyjnie wnosi do pokoju dziennego ciepło i przytulność, a tutaj dodatkowo podkreśla elegancję i wyszukany charakter.

W salonie chłodna szarość miesza się z elementami naturalnego drewna w postaci ciemnych, lekko surowych belek czy...
+ pokaż całość
W części wypoczynkowej salonu umieszczono bardzo praktyczny mebel - wygodną leżankę z ciekawym wzorem w pepitkę....
Elegancki salon na przestronnym poddaszu urządzono w kolorach szarości. W aranżacji dość istotną rolę odgrywają...

Drewnianych akcentów jest całkiem sporo w salonowej przestrzeni, głównie za sprawą charakterystycznych dla poddasza belek. Bardzo zgrabnie dobrano do nich dwa okrągłe stoliki kawowe z blatami o identycznym odcieniu i kontrastowo czarnych nóżkach. Ich forma nawiązuje nieco do industrialnego klimatu, jednak całe wnętrze urządzono w klasycznym stylu, z odrobiną inspiracji rustykalnych czy nowoczesnych.

Drewnianych akcentów jest całkiem sporo w salonowej przestrzeni, głównie za sprawą charakterystycznych dla poddasza...

Kuchnia z jadalnią przyjmuje bardzo "salonowy" charakter, między innymi dzięki szklanej ściance z wymalowanym eleganckim wzorem. Taki sam motyw znalazł się nad blatem kuchennym, uzupełniając aranżację o przyjemną harmonię i spójność. Okrągły stół to dobre rozwiązanie szczególnie dla małych wnętrz, choć tutaj projektanci mieli dość miejsca i pola do popisu :)

Kuchnia z jadalnią przyjmuje bardzo

Białe szafki w kuchni optycznie powiększają przestrzeń i zdają się delikatnie rozjaśniać także dominującą we wnętrzu szarość. W aranżacji bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie, wybrane lampy konsekwentnie nawiązują do tych z salonu i łączą w sobie cechy stylu nowoczesnego oraz industrialnego.

Białe szafki w kuchni optycznie powiększają przestrzeń i zdają się delikatnie rozjaśniać także dominującą we wnętrzu...

Jak to tradycyjnie na poddaszu bywa, łóżko w sypialni umieszczono pod najniższą ścianą. Jednak sporą zaletą wnętrza jest fakt, że sufit ma dość mały kąt nachylenia i co więcej całe pomieszczenie jest bardzo wysokie. Dzięki temu niknie poczucie ograniczenia przestrzeni, sypialnia nie wydaje się ciasna czy zbyt niska. Jeśli chodzi o wystrój, sporo daje drewniana belka po prawej stronie, która w połączeniu z drewnianymi ramami okiennymi wprowadza przyjemny naturalny klimat. By wzmocnić elegancki charakter, zastosowano zasłony wzdłuż okien, podwieszone pod sufitem, w delikatnym pudrowym odcieniu, podobnie jak pościel.

Łóżko w sypialni na poddaszu umieszczono pod najniższą ścianą. By wzmocnić elegancki wystrój, zastosowano zasłony...

Jak widać, to rozwiązanie świetnie się sprawdza wieczorami! Zamiast standardowych, popularnych rolet w oknach, projektanci postawili na gustowne i delikatne zasłony, dzięki czemu zapewnili właścicielom domu pożądaną przez nich prywatność oraz jednocześnie romantyczny nastrój. Prosty, choć jednak dość oryginalny zabieg zwiększa walory wizualne w pokoju nocnym i pięknie komponuje się z pozostałymi dodatkami.

Zamiast standardowych, popularnych rolet w oknach, postawiono na gustowne i delikatne zasłony. Dzięki temu w sypialni...

W eleganckiej łazience główną rolę odgrywa kubełkowa wanna o pięknym wykończeniu. Rzeźbione nóżki w srebrnym kolorze dodają klasy i podkreślają stylowy wystrój. Poza nią znalazło się tu też sporo elementów typowo dekoracyjnych, jak świece w szklanych lampionach czy czarno-białe obrazy. Podłużne kafelki na ścianie i podłoga z charakterystycznym wzorem oddają klasyczny styl aranżacji. Łazienkowe akcesoria w srebrze świetnie nawiązują do wanny i potęgują wykwintny charakter wnętrza.

W eleganckiej łazience główną rolę odgrywa kubełkowa wanna o pięknym wykończeniu. Rzeźbione nóżki w srebrnym kolorze...

Podłużne lustro w masywnej ramie zdobi część z umywalką. Dwa kinkiety wiszące nad nim pasują do lampy stojącej i nadają łazience nieco surowy wygląd. Drewniane belki ocieplają jednak wnętrze, dzięki czemu zachowuje ono równowagę w aranżacji.

Podłużne lustro w masywnej ramie zdobi część wnętrza z umywalką. Dwa kinkiety wiszące nad nim pasują do lampy stojącej...

Zdjęcia: take [DESIGN]Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.