Polskie before & after mieszkania w starej kamienicy, czyli jak w przestronnym wnętrzu podkreślić jego zalety :)

Komu marzy się skandynawski apartament? Duże, przestronne mieszkanie, dodajmy do tego słuszną wysokość, która będzie w przyjemny sposób eksponować co wdzięczniejsze detale i zapewniać wrażenie pełnej swobody. Zostawmy kwestię docieplania takiego domu, kwestię sprzątania i inne praktyczne aspekty, o których rozmawia się przy wyborze określonej wielkości własnego M :) Skupmy się jedynie na komforcie mieszkania, na doznaniach estetycznych i również funkcjonalności takich oferujących spore możliwości w codziennym użytkowaniu pomieszczeń. Są przeciwnicy, są zwolennicy, ja należę do miłośników większego metrażu, co już zresztą wiecie ;) Dlatego tak chętnie przyglądam się inspiracjom wnętrzarskim w kamienicach, gdzie jak wiemy, przeważnie miejsca jest dość. Dzisiaj też coś z tego rodzaju mam dla Was, bo chciałabym Wam zaprezentować realizację pracowni OD NOWA, czyli przemianę starych wnętrz w zupełnie nową oryginalną przestrzeń. Takim before & after domu można się natchnąć, więc zapraszam do zwiedzania!

Duża kuchnia dodatkowo zyskuje na lekkości dzięki rezygnacji z wiszących szafek, które optycznie zabierałyby...
Wysokie pomieszczenie urządzono w lekko eklektycznym stylu. Kuchnię oraz jadalnię rozgranicza wyraźnie podłoga, poza...
+ pokaż całość

Spójrzcie tylko na salon before. Widać potencjał, prawda? Duży metraż do dowolnego urządzenia, okna zapewniające mnóstwo naturalnego światła, które rozjaśnia i, z mojego punktu widzenia, zawsze wnosi radość do pokoju. Nawet i z tymi starymi meblami można by coś wykreować, szczególnie zwróciłam uwagę na rzeźbione krzesła przy jadalnianym stole ;) Właściciele domu postanowili jednak całkowicie odmienić charakter całego apartamentu, postawili na bardziej nowoczesną odsłonę aranżacji i chętnie wybieraną skandynawską inspirację.

Duży pokój dzienny w kamienicy odnowiono i zmieniono zupełnie jego styl podczas remontu. Stare meble zostały zastąpione...

W salonie postawiono na czerwoną cegłę oraz adekwatne dodatki, np. regał przypominający drabinę. Typowy dla skandynawskich wnętrz zabieg, który jest praktyczny i oczywiście dekoracyjny zarazem. Pokój przyozdabiają oprócz tego typografia na ścianie czy także wpisujące się w charakterystyczny wystrój wiszące lampy - a dokładniej żarówki na długich kablach, tutaj zawiązanych, by osiągnąć pożądaną wysokość :)

Przestronny salon zaaranżowano w skandynawskim stylu, dobierając odpowiednie meble i dodatki. Jednym z bardziej...

I jeszcze taka "drabiniasta" propozycja - zamiast szczebelków na drabinie umieszczono coraz dłuższe półki, które w tym wypadku świetnie sprawdzają się do wystawiania ozdobnych przedmiotów.

Salon wypełniono dodatkami w skandynawskim stylu, takimi jak drabina będąca regałem na ozdobne przedmioty. Czerwona...

Drabiny pojawiają się niemal w każdym kącie domu ;) Przy takiej jego przestronności można sobie na to pozwolić ;)

W przestronnej jadani królują drewniane meble, w tym ładny okrągły stół, a oprócz nich zastosowano także klimatyczne...
Bardzo duży i wysoki salon urządzono w prostym skandynawskim stylu. Wnętrze zdecydowanie dekorują żółte fotele, poza...

Diametralna zmiana nastąpiła także w sypialni! We wnętrzu after postawiono na przyjemny marynistyczny charakter objawiający się nie tylko typową kolorystyką bieli, granatu i uzupełniającej czerwieni, ale także takimi detalami, jak np. wiszące na ścianie rozgwiazdy. Jak dla mnie piękny efekt, tym bardziej, że mam dużą słabość do morza i wszelkich morskich klimatów ;) A Wam jak się tu podoba?

Przestronna sypialnia przed remontem była dość pusta, jakby niekompletna. Stare meble wymieniono na nowe w zupełnie...
Sypialnię urządzono w ciekawym stylu marynistycznym, opierając się na adekwatnej palecie barw - bieli, granacie i...

Zdjęcia: OD NOWAAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.