Polskie ulubione, czyli metamorfoza kawalerki w bieli, szarości i prowansalskim klimacie! :)

A dzisiaj gratka dla posiadaczy kawalerek! Jeśli zastanawiacie się właśnie, jak odświeżyć czy wyremontować swoje mieszkanko, to bardzo dobrze trafiliście. A jeśli na dodatek uwielbiacie romantyczny styl prowansalski, to trafiliście idealnie :) :) Oto ciekawy projekt z pracowni Grafika & Projekt, w którym jednopokojowe mieszkanie zaaranżowano w totalnie nowym stylu. Można chyba nawet powiedzieć, że wcześniej wnętrze żadnego stylu nie miało - było po prostu dość puste, nawet nieco smutne, a umeblowanie salonu stanowiło jedynie łóżko i stolik. W kuchni zabudowa była pełniejsza, ale i tak pomieszczenie nadawało się już do remontu. Zacznijmy może od widoku na nowy salon, w którym nie da się nie zauważyć lamp, szczególnie tych wiszących. Ozdobny żyrandol podkreśla elegancki i w pewien sposób wykwintny charakter domu. Bielone deski na podłodze oraz kolorystyka jasnej szarości wypełniają cały pokój subtelnością.

Prowansalski salon oraz jadalnia bazują na kolorystyce bieli oraz jasnej szarości. To dodaje wnętrzu pewnego rodzaju...
+ pokaż całość

No to zobaczmy, co się tu działo wcześniej :) Ujęcia before mówią same za siebie - mieszkanie prosiło się o nowy wygląd i nadanie mu bardziej przytulnego, po prostu "domowego" klimatu. Obojętnie, czy tymczasowe, czy na lata, mieszkanie zawsze powinno chociażby w drobiazgach mieć ten osobisty przekaz, ten akcent, który sprawia, że dom staje się niepowtarzalny i odwzorowuje charakter jego mieszkańców.

Salon before składał się tylko z podstawowego umeblowania, jednak brakowało w nim ozdób oraz detali, które tworzyłyby...

Powracając do projektu salonu, warto zwrócić uwagę na propozycję szarych cegieł na fragmencie ściany w kącie wypoczynkowym. W pomieszczeniu nie ma w zasadzie żadnych dekoracji, poza uzupełniającymi sofę poduszkami oraz obrazem w wyróżniającej się drewnianej ramce na ścianie. No i oczywiście poza wcześniej już wspomnianym żyrandolem :)

Biało-szary salon urozmaicono w kilku miejscach drobnymi dodatkami. Najbardziej wyróżniającą się na jasnym tle...

Zauważcie, że podczas remontu zmieniono nieco układ w pokoju dziennym - tam, gdzie wcześniej stał stolik, postanowiono ustawić sofę; tam, gdzie było łóżko - zaaranżowano kameralną wnękę telewizyjną. Taki zabieg w moim przekonaniu nadaje bardzo przytulny klimat, a jednocześnie eksponuje oryginalny pomysł dekoracji ściennej - tutaj również znalazły się szare cegły!

Dekoracyjny żyrandol podkreśla elegancki klimat, jaki stworzyli właściciele w części dziennej mieszkania. Ścianę...

A teraz jeszcze rzut oka na kuchnię before... Funkcjonalna owszem, ale inspirująca za bardzo nie była ;)

Poprzednią zabudowę kuchenną wymieniono na bardziej wpisujące się w prowansalski klimat domu jasne szafki. Wnętrze...
W kuchni before brakowało elementów wykończeniowych. Podczas remontu właściciele wymienili meble oraz postawili na...

W propozycji aranżacyjnej zmiany kuchni jeszcze bardziej zwiększono jej funkcjonalność, chociażby przez tak prosty zabieg, jak dodanie blatu pod oknem, który może służyć zarówno przy przygotowaniach kulinarnych, jak i do konsumpcji śniadania czy kolacji. Drewno ociepla jasne wnętrze, a pojedyncze dodatki, jak wpasowane w wystrój pojemniki czy rośliny we wdzięczny sposób stawiają tu kropkę nad i.

Kuchnia po remoncie zyskała nie tylko na nowym świeżym wyglądzie, ale także na przestronności. Drewniane elementy,...
Białe szafki w kuchni i ogólny charakter kojarzą się z łagodnością i spokojem. Drewno urozmaica tę jasną przestrzeń i...

Źródło: Grafika & ProjektAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.