Pomysły na aranżację wąskich wnętrz, czyli szare mieszkanie na poddaszu

To kolejny przykład tego, jak ciekawie można urządzić mieszkanie na poddaszu, które może wydawać się mało ustawne. Ale tylko z pozoru ;) Fakt jest taki, że wąskie wnętrza mogą stanowić pewne wyzwanie dla projektanta czy po prostu domowników szukających pomysłu na swoje cztery kąty. Jednak w tym przypadku całkiem długie pomieszczenie odpowiednio zaadaptowano na kuchnię z jadalnią oraz salon. I to w bardzo ciekawej, choć monochromatycznej odsłonie :) Zobaczcie sami i podzielcie się swoją opinią! Pokój dzienny ma wyjście na balkon oraz całkiem duże okno, co dostatecznie go rozświetla. Na palecie barw znalazła się w zasadzie jedynie szarość w różnych odcieniach. Akcenty bieli i czerni, które można znaleźć gdzieniegdzie w postaci praktycznych przedmiotów oraz ozdób stanowią jedynie uzupełnienie wystroju. Szary kolor wpływa na elegancki charakter salonu. Bardzo ciekawie wygląda galeria ścienna, w skład której wchodzi także... telewizor jako jeden z jej dekoracyjnych elementów :) Stoliczki kawowe dobrano na zasadzie przekory. Oba mają podobny zbliżony do koła kształt, jednak różnią się materiałem. Jeden blat wykonano z masywnego drewna, dbając o naturalną stronę aranżacji. Natomiast drugi stworzony jest z czarnego marmuru, co dodaje aranżacji szlachetności.

Pokój dzienny ma wyjście na balkon oraz całkiem duże okno, co dostatecznie go rozświetla. Na palecie barw znalazła się...
Szary kolor wpływa na elegancki charakter salonu. Stoliczki kawowe dobrano na zasadzie kontrastu. Oba mają podobny,...
+ pokaż całość

Część wypoczynkową w salonie wyznacza dywan z krótkim włosiem i lekkim wzorem. Kolorystycznie dobrano go do innych elementów oraz ścian, czyli także ma barwę dominującej szarości. Dwa całkiem duże okna w salonie oraz przeszklone drzwi z wyjściem na balkon znacząco rozświetlają nieco ciemną przestrzeń. Za sofą ustawiono niską szafkę, zwiększając przestrzeń do przechowywania. Magazyny, doniczki oraz kilka drobiazgów na niej pełnią funkcję dekoracyjną. Salon ulokowano w głębi pomieszczenia na poddaszu. Za jego narożnikiem mieści się przedpokój. Tutaj dochodzi mniej światła, więc ściany pomalowano białą farbą.

Część wypoczynkową w salonie wyznacza dywan z krótkim włosiem i lekkim wzorem. Kolorystycznie dobrano go do innych...
Salon ulokowano w głębi pomieszczenia na poddaszu. Za jego narożnikiem mieści się przedpokój. Tutaj dochodzi mniej...

W drugiej części wąskiego pomieszczenia na poddaszu zorganizowano kuchnię z jadalnią. Szara zabudowa ma bardzo nowoczesny wygląd, który podkreślają gładkie szafki bez uchwytów. Jednakowa podłoga z desek w kuchni oraz salonie wpływa na wrażenie spójności. Chłodna paleta barw została ocieplona naturalnymi elementami, np. krzesłami z drewna. Okrągły stolik w jadalni także jest drewniany, jednak jego czarny kolor dodaje mu ostrego i zdecydowanego charakteru. W aranżacji warto też zwrócić uwagę na ciekawą lampę wiszącą nad blatem.

Szara zabudowa ma bardzo nowoczesny wygląd, który podkreślają gładkie szafki bez uchwytów. Jednakowa podłoga z desek w...
Chłodna paleta barw została ocieplona naturalnymi elementami, np. krzesłami z drewna. Okrągły stolik w jadalni także...

Monochromatyczna kuchnia prezentuje się bardzo elegancko. Nowoczesna linia mebli została podkreślona dobranymi sprzętami. Na blacie znajduje się tylko kilka przedmiotów. Są to praktyczne akcesoria i naczynia, np. pojemniki na sól i przeprz czy oliwę, deska do krojenia, kosz z owocami. Nie zabrakło też drobnych elementów ozdobnych, takich jak doniczka z kwiatami.

Monochromatyczna kuchnia prezentuje się bardzo elegancko. Nowoczesna linia mebli została podkreślona dobranymi...

Sypialnia na poddaszu nie jest zbyt duża, ale urządzono ją całkiem wygodnie. Łóżko ustawione zostało przy najwyższym punkcie. O szarą ścianę opiera się równie szare i pikowane wezgłowie, które dodaje wnętrzu eleganckiego charakteru. Wzorzysta tapeta znacząco dekoruje pokój nocny i ożywia spokojną przestrzeń. Jego zaletą są okna z dwóch stron, przez które wpada dużo światła słonecznego za dnia.

Sypialnia na poddaszu nie jest zbyt duża, ale urządzono ją całkiem wygodnie. Łóżko ustawione zostało przy najwyższym...

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit