DIY

Poszukując domowych inspiracji, czyli jak wykorzystać puste słoiki :)

Na pewno macie u siebie mnóstwo różnych słoików, które puste lądują w koszu :) Po sosach, majonezie czy musztardzie, gotowych potrawach, przecierach… – u mnie w lodówce rozmaite słoiczki zajmują sporą jej część :) A może zostawiacie je na domowe przetwory i dżemy? To też dobry pomysł – oszczędny i smakowity. Dzisiaj jednak proponuję przyjrzeć się poniższym inspiracjom. Znajdziecie kilka pomysłów, jak można je wykorzystać w bardziej kreatywny sposób. Niektóre są naprawdę zaskakujące. A w zasadzie każdy może prezentować się wyjątkowo dekoracyjnie. Wobec tego – puste słoiki zostawiamy, myjemy i wybieramy dla nich aranżację! Spodobał mi się szczególnie pomysł z organizerami na biurko. Niesamowicie prosty, a przy tym tak oryginalny! Nawet nie trzeba specjalnie ozdabiać słoiczka. Przezroczyste szkło wygląda kolorowo dzięki akcesoriom w środku. To mogą być ołówki, długopisy, flamastry… Myślę, że to świetna inspiracja zwłaszcza do pracowni. Pisaki, kredki czy pędzle będą uporządkowane, a cała przestrzeń do pracy nabierze indywidualnego charakteru. Dobrze wyglądają zarówno położone czy postawione na stole, jak i przywieszone do ściany. A może w słoiku przechowywać nitki lub włóczki? Na ręcznie robionym stojaku z drutu wyglądają wyjątkowo :)

słoiki organizery

źródło: www.whatyoufancy.co.uk

słoiki organizery

źródło: www.whatyoufancy.co.uk

+ pokaż całość

Bardzo ciekawie prezentują się też słoiki… zawieszone w powietrzu :) Przyklejone do spodu półki nakrętki przytrzymują słoiczki. Klej musi być wystarczająco mocny, żeby wszystko nie spadło. No i zawartość nie może być zbyt ciężka :) Pomysł z guzikami i szpulkami jest idealny! Równie prostym rozwiązaniem jest zastosowanie pustych słoików w kuchni. Nie trzeba kupować specjalnych kuchennych pojemników, które często są dość drogie. Umyty słoiczek wypełniamy makaronem, mąką, cukrem lub kaszą i gotowe! Przyznacie, że do kuchni pasuje idealnie? :) Różne kształty, wielkości czy kolory nakrętek wyglądają nawet ciekawiej niż jednolite komplety pojemników.

słoiki organizery słoiki szklane

źródło: www.whatyoufancy.co.uk

Pozostając przy kuchennych inspiracjach – pusty słoik świetnie spełnia rolę miseczki :) Jeśli ma ładny kształt i nie jest zbyt wąski można go używać jako normalne naczynie w kuchni. Nada się do przygotowywania sosów i dipów. Albo nawet do podania ulubionego deseru na bazie kremu orzechowego! Podoba mi się w tych inspiracjach, że są proste i oczywiste – choć mimo to jednak rzadko stosowane :)

słoiki szklane słoik z dipem

źródło: pinterest.com

słoiki szklane słoik z dipem

źródło: pinterest.com

słoik deser

źródło: pinterest.com

Jeśli deser, to również i napój! To z pewnością oryginalny pomysł na urozmaicenie przyjęcia. Goście na pewno będą zaskoczeni, pijąc ze szklanek-słoiczków. Problem zmywania z głowy – puste szkło można po prostu wyrzucić po imprezie. Mnie ten pomysł bardzo przypadł do gustu. A Wam? :)

słoiki szklane słoik deser

źródło: www.whatyoufancy.co.uk

To z czym zawsze mi się kojarzyły puste słoiki, to wazony. Może dlatego, że robiłam takie kolorowe wazoniki w zerówce :) Oblepione plasteliną, brokatem i z powciskanymi guzikami wyglądały może mniej dekoracyjnie niż te poniżej, ale miały w sobie to coś :) To chyba najprostszy i najtańszy sposób na zrobienie ozdoby! Słoiczki można dowolnie pomalować, owinąć muliną lub papierem albo po prostu wypełnić czymkolwiek. Piaskiem i świeczkami, słodkimi łakociami lub zwykłą wodą i bukietem kwiatów – co tylko przyjdzie na myśl. A Wy, jakie macie pomysły? :)

słoik diy słoik wazon

źródło: pinterest.com

słoik diy słoik wazon

źródło: pinterest.com

słoik diy słoiki ze słodyczami

źródło: pinterest.com

słoik wazon słoiki na świeczki

źródło: www.whatyoufancy.co.uk

słoik wazon

źródło: pinterest.com

Na koniec jedna z moich ulubionych inspiracji :) Wciąż jestem pod sporym wrażeniem, patrząc na ten pomysł. Zwykły słoik przekształcony na marokański lampion to absolutny hit! Podoba Wam się równie mocno jak mnie? :)

słoik diy słoik lampion

źródło: pinterest.com


Tagi:

Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.