Problematyczne poddasze i 4 zasady jego aranżowania, czyli inspirujące mieszkanie pod skosami

Jak zaaranżować wnętrza na poddaszu? Dzisiaj inspirujemy się okazałą aranżacją mieszkania w stylu skandynawskim całkowicie ulokowanego pod skosami. To prawda, że tutaj przestrzeń jest całkiem spora, ale komfort wynika przede wszystkim z zastosowania 4 podstawowych zasad, jakie rządzą tego typu aranżacjami. Porady są praktyczne i mogą się sprawdzić w każdym mieszkaniu na poddaszu, niezależnie od wielkości :) I w tych większych i w mniejszych ich zastosowanie powinno zwiększyć funkcjonalność i estetykę. W znacznej mierze wpływają na użytkowanie wnętrz, w których głową można czasem zahaczyć o sufit :)

aranżacja mieszkania pod skosami
+ pokaż całość

1. Warto otworzyć się na otwartą przestrzeń :) Coraz częściej nowsze projekty domów i mieszkań bazują właśnie na tej zasadzie. Jest nie tylko modna, ale i pozwala wygospodarować we wnętrzu więcej miejsca, które nieraz ograniczają niepotrzebne ścianki działowe. Z tego też względu stworzenie jednego wygodnego pomieszczenia, które będzie łączyło funkcje salonu z kuchnią i jadalnią, a może i gabinetem czy sypialnią, jest szczególnie polecane na poddaszu. W ten sposób można, po pierwsze, zyskać dodatkowe metry kwadratowe, a po drugie - doświetlić wnętrze, co jest równie ważne ze względu na mniejsze zazwyczaj okna niż na parterze.

kuchnia z jadalnią na poddaszu
schody w aranżacji wnętrz

2. Tym samym dochodzimy do zasady numer dwa, czyli sprawy związanej z oknami :) Zdecydowanie opłaca się wybrać te większe, zwłaszcza jeśli poddasze jest dość niskie lub źródła naturalnego światła rozmieszczone są rzadko. Rozjaśnić pomieszczenie można też odpowiednimi barwami - na pierwszym miejscu niezastąpiona biel :) Szafki kuchenne i meble w jadalni o identycznym kolorze, jak ściany, całkowicie wtapiają się w tło, a blaty i podłoga z ciemnego drewna subtelnie z nimi kontrastują.

aranżacja kuchni na poddaszu

3. Bez względu na otwartą przestrzeń, jakieś ściany na poddaszu znajdować się muszą :) Jeżeli jesteście na etapie budowania czy organizowania od zera przestrzeni poddasza, zadbajcie o to, by stawiane ściany były lekkie. Ściany nośne mają swoje wymagana co do grubości, ale warto pamiętać, by pozostałe były w miarę możliwości cienkie. Tego typu pozornie błahe zagadnienia wraz z jednolitą aranżacją całego poddasza wprowadzają harmonię do mieszkania.

wnętrza na poddaszu inspiracje
salon na poddaszu

4. A jeśli już zajęliście się powyższymi punktami albo nie macie możliwości dokonania żadnych tego typu zmian, warto zastosować chociaż zasadę czwartą - każdy może ją wdrożyć, bo jest związana z wystrojem wnętrza :) Na poddaszu najlepiej sprawdzają się naturalne materiały, takie jak drewno, do tego szkło i metal. Ważne, aby wybrane meble i dodatki miały łagodną formę i przez to dodawały pomieszczeniom pod skosami lekkości. Masywne meble i ciężkie przedmioty mogą za bardzo przytłoczyć aranżację, szczególnie jeśli dysponujecie ograniczoną przestrzenią i niewysokimi pokojami.

aranżacja salonu na poddaszu
domowy gabinet na poddaszu

Szklany most na antresoli wpływa na nowoczesny charakter wnętrza. Dzięki swojej subtelnej postaci optycznie powiększa przestrzeń.

szklany most na antresoli

W sypialni znajdujemy jedynie szafę i łóżko ze stoliczkami. Wnętrze nie jest wypełnione nadmiarem przedmiotów, a wręcz przeciwnie. Postawiono również na minimalizm, jeśli chodzi o dekoracje. Jedyną ozdobą sypialni jest obraz nad łóżkiem i sama aranżacja z pościeli i poduszek :)

aranżacja sypialni na poddaszu
biała sypialnia na poddaszu

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit