Przestronne mieszkanie na wysokim poddaszu z białą cegłą, białą podłogą i perskimi dywanami :)

Wkraczamy w rozświetlony świat bieli na poddaszu ;) Przestrzeń w domu zachwyca, jeśli nawet nie zdumiewa. Sporą część tego wrażenia stanowi wszechobecna biel - nie tylko ściany i sufity, ale też podłogi, a nawet większość umeblowania przyjmują czystą śnieżną barwę. Kuchnia z wyspą łączy się z dużą przestrzenią jadalni i salonu. Drewniane belki pod sufitem, bielone cegły i kamienne ściany, deski na podłodze i tradycyjny kominek nadają aranżacji niepowtarzalnego uroku. Kojarzą się trochę z pełnymi ciepła starodawnymi domostwami. Ten klimat podkręcają detale, jak np. zasłonka pod zlewem, misternie tkane perskie dywany albo stylowe, rzeźbione krzesła. Warto zwrócić też uwagę na blat wyspy - to nie standardowe drewno, a kamienne płytki, które idealnie wpisują się w charakter kuchennej aranżacji.

aranżacja otwartej przestrzeni w mieszkaniu na poddaszu
+ pokaż całość
aranżacja stylowej kuchni w bieli na poddaszu
kwiatowe dekoracje w aranżacji jadalni

Otwarty salon znajduje się na lekkim uboczu - wnęka na poddaszu świetnie sprawdziła się w roli wypoczynkowej przestrzeni. Dopasowany do skosu regał dodaje lekkości, w ogóle wszystkie dodatki są bardzo wyważone, subtelnie wzbogacają tym samym aranżację.

aranżacja salonu z białymi cegłami na poddaszu
aranżacja salonu z perskim dywanem na poddaszu

W sypialni znajdujemy już większy skos, tuż pod nim umieszczono łóżko. Jak dla mnie jest tam aż za nisko. A jak podobają Wam się meble zdradzające wiekowy charakter i specyficzna rama szklanych drzwi? Nieco nostalgii, nieco romantyzmu i sporo oryginalności, tak można opisać sypialnianą przestrzeń ;)

aranżacja sypialni z drewnianym sufitem na poddaszu

Po drugiej stronie wnętrza - niespodzianka! Mały murowany kominek, który wieńczy całość :) Sporo uroku i jeszcze więcej niepowtarzalnego klimatu, nie sądzicie?

bielony kominek w aranżacji sypialni na poddaszu

Łazienka zyskuje na eleganckim, a nawet wytwornym charakterze po wprowadzeniu do aranżacji luster w złoconych ramach. Ich wielkość (zwłaszcza tego stojącego ;)) i sama forma od razu przyciągają do siebie uwagę. Podobny efekt uzyskano w kuchni dzięki stylowym rzeźbionym krzesłom. Lustra wraz z czarnymi dodatkami w zdecydowany sposób przełamują białą przestrzeń. Drewniane deski na suficie dodają kameralnego, typowego dla wnętrz na poddaszu uroku. Za to zasłonki zamiast drzwiczek przy szafce - i znów podobnie jak w kuchni! - przenoszą do sentymentalnego klimatu dawnych lat... ;)

aranżacja łazienki ze złotymi lustrami na poddaszu

Taras na dachu jest malutki i może właśnie dzięki temu taki przytulny ;) Drewniane deski, zwłaszcza te pomalowane na biało, tworzą przyjemną harmonię z wystrojem mieszkania. To właśnie za tą sprawą w każdym wnętrzu i zewnętrzu czuć podobny, przyjemny naturalny klimat. Przenośny grill-piecyk, stolik na dwie osoby i krzesła z zachęcającymi puszystymi pledami to wszystko, czego potrzeba w upalny słoneczny dzień :)

aranżacja małego tarasu z białymi deskami

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.