Przyjemne mieszkanie na poddaszu w bieli i z czerwoną cegłą, czyli subtelna inspiracja skandynawskim stylem

Kolejne przyjemne mieszkanie na poddaszu przed nami :) Zachęcam do obejrzenia, bo warto, warto! Przede wszystkim ze względu na łagodny, wręcz kojący klimat, jaki panuje we wszystkich wnętrzach. Świeża biel zestawiona jest z ciepłym drewnem i charakterystycznymi czerwonymi cegłami. Mieszkanie urządzono w zabytkowym budynku i to zdecydowanie jego atut :) Razem z całą oprawą może stanowić spore źródło inspiracji! Spójrzcie, czy znajdziecie w nim coś dla siebie :)

mieszkanie na poddaszu
+ pokaż całość

Strefę użytkową zaaranżowano na otwartej przestrzeni. To najlepsze wyjście, jeśli chodzi o mieszkania na poddaszu - skosy i tak zabierają część miejsca, a bez ścianek działowych wnętrza zyskują na przestronności. Niemałą rolę w aranżacji odgrywa oświetlenie, szczególnie to na ścianach z cegłami. Świetnie eksponuje dekoracyjne przedmioty, jak np. duży kwiat w donicy i podkreśla klimat. Drewniane bele, podpory i filary to standard ;)

aranżacja otwartej przestrzeni na poddaszu
salon na poddaszu

W kuchni ciąg dalszy czerwonych cegieł :) Wyłożony nimi komin zabrał miejsce na szafki wiszące, ale właściciele poradzili sobie tworząc kącik z otwartymi półkami. Kolorowe dodatki wypełniają wnętrze energią, choć całe utrzymuje swój stonowany, przyjazny charakter. Stół jadalniany ustawiono pod oknem, aby zapewnić jak najwięcej naturalnego światła.

czerwone cegły w kuchni
kuchnia z jadalnią na poddaszu

Schody z drewna dodają mieszkaniu uroku, choć wydają się takie strome... :)

czerwone cegły we wnętrzu

W sypialni znajdują się tylko najpotrzebniejsze elementy, ale i tak sprawia bogate wrażenie. To zasługa pojedynczych dekoracji, kwiatów i ciekawego oświetlenia. Podłoga z drewna dodaje tu harmonii i przytulnego nastroju. Nieregularny kształt pokoju ograniczył trochę możliwości ustawienia, jednak każdy kąt udało się funkcjonalnie zagospodarować.

sypialnia na poddaszu
sypialnia na poddaszu inspiracje

Domowy gabinet zajmuje naprawdę niewiele miejsca - jego aranżacja jest mocno ograniczona dostępną przestrzenią. W zasadzie jedyny odpowiedni kąt stanowi miejsce pod oknem. Trzeba przyznać, że to wygląda baaardzo klimatycznie - taka oaza, pełna światła i nastrajająca do kreatywności ;) Aby nadać trochę wyrazu pomieszczeniu, postawiono na mocniejsze kolorki. Pomarańczowa szuflada od biurka i dodatki na półkach obok urozmaicają aranżację i ożywiają pokój.

domowy gabinet na poddaszu
aranżacja domowego gabinetu

A jak podoba Wam się łazienka na poddaszu? Dość często spotykanym rozwiązaniem, jeśli chodzi o aranżację prysznica, są ścianki z luksferów zamiast tradycyjnych kabin. Co ciekawe, niektóre ściany wyłożono tu czerwoną cegłą. To nawiązuje do koncepcji z części użytkowej mieszkania i dodaje wnętrzu oryginalności. Czegoś mi jednak tutaj brakuje... A Wam? :)

aranżacja łazienki
czerwone cegły w łazience

 Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.