Przytulne mieszkanie w stylu skandynawskim z podłogą z białego drewna i artystycznymi dekoracjami

Kolejny raz przybywamy do krainy skandynawskich inspiracji :) Mieszkanie, które wydaje się czyste i schludne, a jednocześnie pełne pasji, może zachwycać. Naszą dzisiejszą podróż zaczynamy od smakowitego wnętrza, i to dosłownie. W kuchni dominuje biel i czerwone dodatki. W większości skandynawskich wnętrz można spotkać właśnie tego typu zabudowane meble, z szufladami i szafkami o gładkich frontach, ewentualnie z jakimiś ciekawymi uchwytami. Pomieszczenie jest nieco wąskie, dlatego wyposażenie ulokowano głównie po jednej stronie. Na końcu z kolei wygospodarowano kąt śniadaniowy, tuż pod oknem, to oczywiście najlepsze miejsce na minijadalnię. Najbardziej urzekła mnie mała poduszka - postać liska. Wygląda, jakby naprawdę tam siedział! Rozczulające :)

aranżacja kuchni z jadalnią
kuchnia w stylu skandynawskim
czerwone dodatki w jadalni
+ pokaż całość

Przestrzeń w kuchni jest ograniczona również podwójną parą drzwi - na jednej i na drugiej ścianie. Myślę, że właściciele sprytnie wybrnęli z tej sytuacji i faktycznie maksymalnie praktycznie zagospodarowali kuchnię. Przy framudze prowadzącej do salonu ustawili nawet skrzynię, która wraz z puszystym pledem i poduszkami tworzy bardzo klimatyczną dekorację, no i oczywiście przytulne siedzisko.

aranżacja kuchni

W salonie wyczuwa się dość artystyczny klimat, nie sądzicie? Głównie za sprawą prawdziwej galerii obrazów, które wystawione są na stoliku pod ścianą i zawieszone nad sofą. Całość urozmaica typografia, zwłaszcza podobają mi się trójwymiarowe symbole "&" - mają w sobie coś takiego, że mnie dosłownie porywają :) Ciekawe, że jeszcze żadnego "and-a" nie mam u siebie w domu ;)

aranżacja salonu z jadalnią
galeria w salonie
białe skandynawskie wnętrza

W aranżacji użyty został także globus! To zawsze wprowadza jakąś taką biurową (globusy kojarzą mi się z wyposażeniem gabinetów w korporacjach :)), a może wakacyjną atmosferę. W każdym razie tego typu detale w wyraźny sposób zaznaczają zainteresowania właścicieli.

salon w stylu skandynawskim

Zauważyliście, że całe mieszkanie jest dość wysokie? Cała uwaga skupia się na aranżacji "przy podłodze": meblach, dodatkach, szczególnie dużo dekoracji jest przy niej usytuowanych - i przez to wysokość pomieszczenia może w pewien sposób umykać. A co do podłogi, to jest piękna, świeża i naturalna. Takie wrażenie zawsze sprawiają drewniane deski pomalowana na biało :)

salon i jadalnia w stylu skandynawskim
jadalnia w stylu skandynawskim

W sypialni także znajdujemy typografię i rozmaite drobiazgi, dzięki którym skromne wnętrze zyskuje na charakterze. Nowoczesne lampy nocne na długich ramionach dobrze współgrają z prostotą stylu skandynawskiego. Wnętrze ma nieco nieregularny kształt, a mimo to zachowuje harmonię w aranżacji.

aranżacja sypialni
sypialnia w stylu skandynawskim

I jeszcze krótka wizyta na balkonie, który wygląda wspaniale! Niczym prawdziwa oranżeria! Tyle inspiracji można z niego zaczerpnąć, prawdziwie letni klimat, cudo :)

aranżacja balkonu

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.