Inne

Rozpoczynamy najbardziej magiczny czas w roku, czyli inspirujące pomysły na świąteczny dom! :)

Dzis o jednym z najpiękniejszych (jeśli nie najpiękniejszym!!) okresów w roku, czyli Świętach Bożego Narodzenia :) Niezwykle rodzinnie w Polsce celebrowane są tym specjalnym czasem, kiedy można odpocząć w gronie najbliższych i cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami w cieplutkiej i przytulnej, gwiazdkowej otoczce. W radosne świąteczne chwile żaden mróz nam nie straszny, a powiem Wam nawet szczerze, że chciałabym, aby na Święta zrobiło się za oknami biało. Wigilia bez tej uroczej białej poświaty iskrzącego w blasku gwiazd puchu za oknem także jest wspaniała, ale jednak ciut ciut jej czegoś brakuje. Zobaczymy, jak to będzie za kilka tygodni, a tymczasem chciałabym podzielić się z Wami kilkoma inspiracjami na świąteczny dom! Czyli jak udekorować swoje mieszkanko, aby już niedługo nabrało magicznego charakteru :) A może macie jeszcze jakieś swoje propozycje i pomysły? Dzielcie się tym, co przyjdzie Wam do głowy, a poniżej kilka miłych aranżacji:
świąteczna aranżacja stołu

Ach, zapach świeżej choinki, jaki roznosi się po całym domu... Już nie mogę się doczekać!! W jaki sposób dekorujecie ją u siebie w domu? Niezależnie od wielkości czy formy drzewka można przyjąć różne koncepcje jego aranżacji. W inspiracjach typu skandynawskiego bardzo często są one skromne, niemal bez ozdób - kilka światełek, może pierniczków, najczęściej usadowione w wiklinowym koszu, całkowita naturalność i minimalizm. Co sądzicie o takim stylu?


świąteczna choinka w salonie

choinka w aranżacji kuchni

Czy może coś bardziej w... rozbudowanej i bogatszej wersji? :)


aranżacja świątecznego salonu

Najczęściej dekorujemy salony i kuchnie, może pojawiają się też jakieś świąteczne akcenty w pokojach dzieci czy gabinetach. Jednak odnoszę takie wrażenie, że zapominamy przy tym o wniesieniu świątecznego ducha do... przedpokojów, a więc miejsc, które jako pierwsze widzimy, wchodząc do cieplutkiego domu (albo jako ostatnie, wychodząc z niego :)). Warto zadbać o odpowiednią, choćby skromną aranżację również i tutaj, aby miło nastroić się przy wybywaniu z mieszkania albo powrocie do niego. Świąteczny klimat zaraz po przekroczeniu progu momentalnie odsyła w niepamięć jakieś troski, jakie może pojawiły się za dnia, a zaprasza domowników i gości w zupełnie inną bajkę. Nawet, jeśli dysponujecie tylko maleńkim korytarzykiem, warto chociaż zawiesić drobny wieniec czy kilka gwiazdek albo światełek, żeby przywitać z radością Święta Bożego Narodzenia :)


świąteczna aranżacja przedpokoju

skandynawska dekoracja świąteczna

Niezastąpione świąteczne girlandy zawiesza się najczęściej na poręczy schodów albo kominku, lub gdy ich brak - wokół okna, drzwi, szafki :) Osobiście uwielbiam tego typu gwiazdkowy element, choć przyznam, że do dekoracji swojego domu wybieram raczej drobniejsze motywy, choć w większej liczbie :) A Wy komponujecie takie girlandy?


świąteczna girlanda na schodach

świąteczna dekoracja poręczy

ozdoba świąteczna na schodach

świąteczna aranżacja w złocie na kominku
świąteczna dekoracja wokół drzwi


A może coś w zupełnie innym stylu, bez zielonych gałązek i kolorowych dodatków... Czyli świąteczna ozdoba schodów w całkowicie białym wydaniu! Powycinane i zawieszone śnieżynki całkiem dużych rozmiarów tworzą bardzo przyjemne wrażenie. Do tego skomponowana zgodnie ze stylem mała biała i skromna choinka, i voila! Klimatyczne akcenty są? Są :) Uwielbiam Święta za tę ich różnorodność :)


świąteczna aranżacja przedpokoju w bieli

To dopiero początek świątecznych inspiracji na Lovingit! Wypatrujcie następnych, a tymczasem miłego - jeszcze jesiennego :) - dzionka!


świąteczne inspiracje

Źródła zdjęć: pinterest.comsplendorinthesouth.tumblr.comwww.bhg.comAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.