Rustykalne inspiracje we wnętrzach, czyli domki z drewna :)

Kto marzy o tym, żeby zamieszkać w domu z drewna? Wyobrażacie sobie całe ściany, podłogi i sufity wyłożone deskami albo lepiej - wykonane z belek?... Taki dom może służyć nie tylko na wakacyjne wypady, ale także do całorocznego zamieszkania. Dla tych, którzy uwielbiają takie rustykalne inspiracje, mamy dzisiejszy, pełen naturalnych nawiązań, wpis :) Spójrzcie na ten długi i dość wąski, ale wysoki salon. Tu niemal wszystko jest drewniane - począwszy od podłogi po sufit, przez dekoracje i drobniejsze meble. Obite miękkim, jasnym materiałem sofa z fotelem świetnie komponują się z wystrojem pokoju. W głębi ulokowano piec, który dodaje przytulności. Wszystko tu ma swój urok, nawet szpary w podłodze :)

Salon jest długi i dość wąski, ale także wysoki. Tu niemal wszystko jest drewniane, począwszy od podłogi po sufit,...

źródło: www.apartmenttherapy.com

Kolejny przykład drewnianego domu wygląda bardzo zachęcająco. Wnętrze jest jasne i przyjazne, a dla urozmaicenia rozbielonej palety barw właściciele postawili kilka ciemniejszych mebli i elementów. Ciekawie prezentuje się również stoliczek kawowy z okrągłym blatem. Ma przezroczyste nóżki, dlatego na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się w ogóle i na pewno wpływa na optyczne powiększenie przestrzeni w niewielkim stopniu.

Salon jest jasny, a dla urozmaicenia rozbielonej palety barw właściciele postawili kilka ciemniejszych mebli i...

źródło: www.apartmenttherapy.com

+ pokaż całość

A jak w ogóle podobają Wam się domy wykonane z belek? Ich okrągły lub półokrągły kształt tworzy niesamowity klimat i sprawia, że wnętrze jeszcze bardziej zyskuje na uroku. Salon jest bardzo wysoki, a rozjaśniono go dodatkowym oknem tuż pod sufitem. Piecyk i miękkie poduszki oraz narzuty wprowadzają do niego dużo ciepła, dosłownie i nie tylko :)

Belki o zaokrąglonym kształcie sprawiają, że wnętrze jeszcze bardziej zyskuje na uroku. Salon jest bardzo wysoki, a...

źródło: www.apartmenttherapy.com

Jadalnię w całości wypełnia drewno. Deski znalazły się na podłodze i suficie, a ściany wyłożono zaokrąglonymi belkami....

źródło: www.apartmenttherapy.com

Kuchnia z drewnianą ścianą wygląda bardzo przytulnie. Ma swój specyficzny urok i kojarzy się z tradycyjnym wystrojem, nie sądzicie? Ciemne deski kontrastują z białymi szafkami, przez co aranżacja prezentuje się jeszcze ciekawiej. Zauważcie, w jaki oryginalny sposób je przymocowano. Pomiędzy deskami znajdują się przerwy, w których widać białą ścianę pod spodem. Dzięki temu drewniane elementy pełnią funkcję dekoracji. Do ściany z oknem dopasowano drewniane półki, na których mieszczą się spożywcze pojemniki i akcesoria.

Kuchnia z drewnianą ścianą wygląda bardzo przytulnie. Ciemne deski kontrastują z białymi szafkami, przez co aranżacja...

źródło: pinterest.com

W aranżacji przestronnej kuchni uwzględniono zarówno drewno, jak i kamień. Podłoga i sufit z desek tworzą pewnego rodzaju ramy, w których zamyka się kuchenny wystrój. Masywne belki pod sufitem dodatkowo urozmaicają go i podkreślają jego rustykalny klimat. Kamienna ściana nadaje z kolei nieco surowy charakter, który jednak nie zdominował wnętrza. Spora szerokość wyspy pozwoliła na wygospodarowanie aż czterech wygodnych siedzisk po jej barowej czy śniadaniowej stronie.

W aranżacji przestronnej kuchni uwzględniono zarówno drewno, jak i kamień. Podłoga i sufit z desek tworzą pewnego...

źródło: pinterest.com

Białe drewno w łazience znacząco ją rozświetla. Dużą zaletę pomieszczenia stanowi także okno, wpuszczając dzienne światło, które podkreśla naturalny urok. Ozdobne kinkiety o metalowych kloszach i kilka dekoracji na blacie wzbogacają podstawowy wystrój. Ciekawego charakteru dodają łazience komoda oraz podłoga w czarnym kolorze.

Białe drewno w łazience znacząco ją rozświetla. Dużą zaletę pomieszczenia stanowi także okno, wpuszczając dzienne...

źródło: www.apartmenttherapy.com

I na koniec zajrzyjcie na tę werandę :) Kto ma ochotę posiedzieć tu i podziwiać uroki jeziora? Taras jest oszklony, więc może służyć nie tylko latem, ale także, gdy nadejdą chłodne dni - jako zimowy ogród. Drewniana konstrukcja wspaniale komponuje się z pełnym uroku krajobrazem. To miejsce idealne do wypoczynku i wyciszenia się :)

Taras jest oszklony, więc może służyć nie tylko latem, ale także jako zimowy ogród. Drewniana konstrukcja wspaniale...

źródło: pinterest.comAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit