Salon

Salonowe wow, czyli ujmujące before & after pokoju dziennego z jadalnią zrealizowane... w weekend!

Tak właśnie pomyślałam, spoglądając po raz pierwszy na efekt after: "wow!" :) Podoba mi się jasność, która dominuje w nowej wersji salonu, morskie dodatki, bo te zawsze chwytają mnie za serce. Podoba mi się również fakt, że w zasadzie zmiana aranżacji nie wymagała intensywnych rozmyślań nad wywróceniem koncepcji dotychczasowego wystroju do góry nogami. Owszem, tego typu zwieńczenie odpowiednimi dodatkami przy zachowaniu proporcji i poczucia smaku jest sztuką, to nie ulega wątpliwości - ale jednak pewnym uproszczeniem było to, że w miejscu, gdzie stała kanapa postawiono nową sofę, w miejscu skrzyni kawowej pojawił się nowy stoliczek, nawet w miejscu ściennej galerii również ją pozostawiono, jedynie z zamianą obrazów i ramek. Słowem - po prostu powymieniano meble i przedmioty, bazując na tej "mapie" pokoju, jaka była pierwotnie! Rezultat metamorfozy podoba mi się nieporównanie bardziej niż salon before, a to, że dokonano jej w zaledwie jeden weekend napawa jakimś radosnym optymizmem... ;) To oznacza, że we wcale nie długim czasie można wprowadzić zupełnie nowe życie do swojego wnętrza i to jeszcze w taki piękny sposób! Ok, dość gadania, spójrzcie tylko na before & after :)

salon before & after
aranżacja niebieskiego salonu
+ pokaż całość

I jak? Co powiecie na zastosowaną kolorystykę, na bogactwo harmonijnie ułożonych czy zawieszonych dodatków? Dla mnie ta przestrzeń jest bardzo ożywcza, świeża i jednocześnie niezwykle przytulna. Uwielbiam właśnie takie klimaty - w których tętni życie i czuć radość, a zarazem gdzie można wypocząć i odetchnąć z książką na wygodnej sofie. Z miejsca zapisuję do swoich ulubionych! :)

okrągły stół w salonie

W galerii ściennej dominują morskie akcenty - ocean, wodospad, błękit wody. Ale są tu również malowane portrety kobiet, są także stare fotografie, które razem wpływają na lekko sentymentalną aurę we wnętrzu. Wybrane przejawy sztuki wprowadzają pewnego rodzaju dostojność i powagę do lekkiej i przyjemnej przestrzeni.

galeria ścienna w salonie

Znaczącą metamorfozę przeszedł każdy kąt w części dziennej domu. Spójrzcie na drugą część wnętrza, tą ze ścianą kominkową - ponownie, bazowe elementy pozostały te same, tj. białe cegły, umiejscowienie pianina czy krzesła przy kominku, a nawet poroże nad nim. Aranżacja zmieniła się jednak diametralnie dzięki wzbogaceniu jej dekoracyjnymi detalami, wcześniej wspomnianą wymianą mebli oraz nadaniu kominkowi bardziej "swojskiego", naturalnego wyglądu. Nad nim zawieszono kontrastową grubą półkę z ciemniejszego drewna, która idealnie posłużyła za miejsce wystawienia ozdobnych przedmiotów. Cały salon nabrał lekkości i jakby ciut się powiększył wizualnie, to na pewno kwestia oświetlenia i samych zdjęć, ale także wyzbycia się masywnych mebli na rzecz łagodniejszych w formie.

ściana kominkowa before & after
salon z kominkiem
dekoracje nad kominkiem

Podobnie zyskał drugi fragment ściany, ten pod oknem, czyli część telewizyjna - zawieszono telewizor na ścianie, dzięki czemu kąt zyskał bardziej na proporcji, wymieniono komódkę pod tv, a w samym narożniku postawiono świetny biały regał, który wyglądałby zupełnie zwyczajnie, gdyby nie dobrane na nim rodzinne fotografie w ozdobnych i różnorodnych ramkach.

ściana telewizyjna before & after
dekoracje na regale

Upiększeniu uległo nawet samo okno - i zobaczcie tylko, w jaki efektowny sposób!

aranżacja okna before & after
ozdoby na oknie

Za salonem znajduje się jadalnia - zauważcie, że zachowano okrągły stolik, a wymieniono jedynie krzesła, które założę się, że zachwycają nie tylko kolorem, ale także wygodą ;)

jadalnia before & after
kolorowe akcenty w jadalni
niebieskie krzesła w jadalni

Źródło: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.