Styl skandynawski w kuchni – loving it! :)

Wiele osób zachwyca się skandynawskim stylem we wnętrzach. Postanowiłam poszperać trochę wśród inspiracji i znalazłam kilka bardzo ciekawych pomysłów. Jest to o tyle wdzięczny motyw, że oznacza z reguły dużo prostoty i naturalności. W skandynawskich aranżacjach nie może też zabraknąć oczywiście dominującej bieli. I choć ten styl jest dość specyficzny, myślę, że tak samo jak ja, oczarujecie się skandynawskimi kuchniami:)


 
Przede wszystkim takie wnętrza są duże, jasne i przestronne. Dlatego też tak mi się spodobały:) Biały kolor mebli i ścian oraz dość wysokie okna podkreślają te cechy. Czuć tu dużą swobodę i przy tym zorganizowanie przestrzeni. Pojedyncze elementy dekoracyjne nadają kuchni przytulnego, prawdziwie domowego klimatu. 


+ pokaż całość


Naprawdę uwielbiam takie wypełnione światłem pomieszczenia:)A Wy? Są radosne i pełne życia. Ta kuchnia też urzeka prostotą – widać to przede wszystkim w kształcie mebli, ale też w dodatkach. Podobnie, jak na powyższej inspiracji, i tu zawieszone są charakterystyczne lampy, które idealnie komponują się z otoczeniem. Biel, biel i jeszcze raz biel! – plus drewniane akcenty – zapewnia całkowicie swojski klimat. Biały kolor przełamują sękata podłoga i blat w intensywnym odcieniu oraz zielone roślinki. Dzięki temu kuchnia nie wydaje się rozmyta, ale pięknie podkreślona kolorystycznie. Wrażenie prostoty i pewnej skromności potęgują otwarte półeczki. Bardzo wdzięczne pomieszczenie. Jak się okazuje, nie potrzeba wcale zbędnych ekstrawagancji, żeby sprawiało odpowiednie wrażenie:)
 
Spodobał mi się też pomysł wprowadzenia różnokolorowych akcentów. Na białym tle zdecydowanie się wyróżniają i wypełniają przestrzeń lekkim, wesołym charakterem! Nie trzeba wcale decydować się na jeden kolor przewodni. Zestawienie kilku mocnych barw na krzesłach wspaniale dekoruje kuchnię.

 
 

A tu z kolei nie tylko kuchnia, ale i całe mieszkanie w takim stylu! Zdecydowanie sympatyczne :)

Styl skandynawski to nie tylko biel, ale też właśnie drewniane akcenty. Wprowadzają bardzo dużo naturalności do pomieszczeń. W zależności od gustu, mogą być utrzymane albo w nowoczesnym klimacie albo wręcz przeciwnie. Poniżej stylizowane komody, które wyglądają na nadgryzione zębem czasu:) Z pewnością tkwi w nich urok i sentyment. Nadają kuchni niepowtarzalny charakter. Najlepsze jest to, że takie mebelki można wykonać samemu!


źródło: pinterest.com 

Z drugiej strony można utrzymać skandynawski motyw przewodni, aranżując jednocześnie wnętrze w bardziej nowoczesny sposób. Do siebie do domu wybrałabym poniższe rozwiązanie. Otwarta kuchnia połączona jest z jadalnią. Dzięki temu pomieszczenie też jest spore, jasne i przestronne. Podoba mi się kontrast, jaki z bielą ścian i podłogi tworzą elementy w drewnie, ale także w czerni. To mocne połączenie, które wprowadza wyrazistość do wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem są drewniane belki przy blacie kuchennym. Harmonijnie współgrają ze stołem w jadalni. Ta kuchnia również pełna jest charakterystycznych elementów, jak np. lampki. Kominek z kolei – nawiązujący kolorystycznie do krzeseł i ozdób – ociepla pomieszczenie i przełamuje jego surowy klimat.W kuchniach utrzymanych w stylu skandynawskim najbardziej podoba  mi się dbałość o szczegóły. Wielu osobom taki styl kojarzy się tylko  z surowymi wnętrzami. Ale to właśnie drobne i proste dodatki nadają mu odpowiedni klimat, tak jak poniżej.

źródło: nordicbliss.co.uk Szczególnie urzekły mnie drewniane miseczki i słomki, którymi można udekorować kuchnię. Zestawione z dominującym białym kolorem sprawiają świeże i naturalne wrażenie. Loving it!źródło: pinterest.com

 


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.