Stylowe before & after domowego biura z lekką nutą rustykalną i vintage :)

Kto chciałby pracować w takim biurze? I to we własnym domu, w osobno wydzielonym pomieszczeniu, gdzie można się w spokoju skoncentrować, a w razie potrzeby puścić też kreatywne wodze fantazji w tak pięknym otoczeniu... :) No to się rozmarzyłam ;) Choć ten domowy gabinet nie jest dokładnie takim, jaki widzę dla siebie, to jednak ma w sobie coś urzekającego, co skłoniło mnie do podzielenia się z Wami tą inspiracją. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu albo chociaż znajdziecie w niej coś, na czym warto oprzeć aranżację swojego królestwa pracy. Obojętnie, czy jest to duży pokój biurowy, czy mały kącik przy ścianie w salonie - inspiracji tego typu nigdy dość ;) A zawsze można coś przenieść we własne cztery kąty, jakąś koncepcję, rozwiązanie, paletę barw czy pomysł na dekorację wnętrza. Ok, przejdźmy już do realizacji before & after, w sumie pokój przed remontem też wyglądał całkiem schludnie i w zasadzie pełnił też podobną funkcję - domowej pracowni, jednak właściciele domu zdecydowali się nadać mu bardziej biurowy charakter. Zobaczcie sami, jak udała im się ta metamorfoza!

Domowy gabinet wygląda bardzo zachęcająco i przytulnie zarazem. Delikatne akcenty vintage wprowadzają tu lekko...
+ pokaż całość

Domowe biuro before? Również całkiem przyjemne! Jasna przestrzeń, miłe dla oka wyposażenie i ogólnie dopasowany styl sprawiały, że na pewno pracowało się tutaj z uśmiechem. Jednak nie ma co ukrywać, że typowego charakteru gabinetu to pomieszczenie nie miało - choć w moim przekonaniu śmiało mogło uchodzić za komfortową pracownię :) Tak czy owak właściciele postanowili zmienić jego wygląd poprzez wygospodarowanie biurka i tym samym wydzielenie wyraźnej strefy działania. Przed remontem całe wnętrze było też jakby nie do końca zagospodarowane.

Jasna przestrzeń, miłe dla oka wyposażenie i ogólnie dopasowany styl sprawiały, że w gabinecie before na pewno...
Właściciele domu postanowili zmienić domową pracownię poprzez wygospodarowanie biurka i tym samym wydzielenie wyraźnej...

I tak oto prezentuje się domowy gabinet after :) Wypełniony bardzo trafnie dobranymi meblami i elementami wyposażenia, schludny, miły i przyjazny. Widać tu wyraźnie nutę rustykalnych inspiracji, gdzie nie spojrzeć, pojawia się podkręcające przytulność drewno, ale panuje tu także w pewnej części sentymentalny klimat vintage. Meble czy dodatki nawiązujące formą do minionych lat tworzą charakter wnętrza. Pastelowa kolorystyka, urozmaicona gdzieniegdzie właśnie ciepłym odcieniem drewna, jest bardzo wdzięcznym tłem dla zastosowanych detali.

Domowy gabinet wypełniony jest bardzo trafnie dobranymi meblami i elementami wyposażenia - schludny, miły i przyjazny....

Zauważcie, jak proporcjonalnie rozłożono elementy na białym regale. Lubię taką harmonię w aranżacji, mamy tutaj i praktyczne kosze do przechowywania, i typowo ozdobne przedmioty. W tym inspirująca typografia, która dobrze wpisuje się w przesłanie i charakter pokoju biurowego ;)

W domowej pracowni panuje w pewnej części sentymentalny klimat vintage. Meble czy dodatki nawiązujące formą do...
W domowym gabinecie proporcjonalnie rozłożono elementy na białym regale. Znalazły się tutaj i praktyczne kosze do...

Spójrzcie jeszcze, jak wyglądało pomieszczenie before z drugiej strony. Cały czas uważam, że meble w ciemniejszym brązie były całkiem ładne, jednak całości brakowało może pewnego szlifu.

Tak prezentowało się domowe biuro before. Meble w ciemniejszym brązie były całkiem ładne, jednak całości brakowało...

Zamiast małej drewnianej witrynki postawiono na taką okazałą w bieli. Jak Wam się podoba? Która bardziej? Ta zdecydowanie pasuje do nowego charakteru domowego gabinetu i swoją drogą może też pomieścić więcej rzeczy. Za szklanymi drzwiczkami znalazły się więc przybory do szycia i cięcia, taśmy, pędzelki - wystawione w bardzo eleganckich i dopasowanych do wystroju przezroczystych słoiczkach.

Biała witryna zdecydowanie pasuje do nowego charakteru domowego gabinetu i swoją drogą może też pomieścić więcej rzeczy.
Za szklanymi drzwiczkami w witrynce w domowej pracowni znalazły się przybory do szycia i cięcia, taśmy, pędzelki....

Elementy z drewna i wikliny czy bukiety kwiatów - lub wszelkie inne przejawy roślinne - zawsze potęgują ciepło w danej aranżacji i podkreślają przytulny klimat wnętrza. Tak samo jest w tym domowym gabinecie, bardzo przyjemne warunki do pracy udało się tu stworzyć.

Elementy z drewna i wikliny czy bukiety kwiatów - lub wszelkie inne przejawy roślinne - zawsze potęgują ciepło w danej...
Drewniane drzwi w domowym gabinecie tworzą niezwykły charakter, tym bardziej, że zastosowano je w wersji wolnostojącej....

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.