Inne

Świąteczne sposoby na udekorowanie drzwi

Oprócz girland z kolorowymi lampkami przed domem, popularne jest także dekorowanie drzwi. Obojętnie czy to drzwi wejściowe do domu czy do mieszkania w bloku – a może nawet te wewnątrz. Patrząc na świąteczne ozdoby już od progu, od razu pojawia się uśmiech na twarzy :) A Wy dekorujecie drzwi? Jeśli tak, to za pomocą czego? Przeważnie pojawiają się świąteczne wieńce. Stworzone z iglastych gałązek, z szyszkami i czerwonymi akcentami wyglądają wyjątkowo odświętnie! Niezależnie od tego, czy przyjmują skromniejszą postać czy są urozmaicone kolorami i ozdobami – już sam zielony motyw na drzwiach kojarzy się z choinką i Wigilią. Mnie najbardziej podobają się wieńce właśnie tego typu. Są pełne naturalności i pozytywnej energii. Wyglądają, jakby zapraszały Święta Bożego Narodzenia do środka :)

świąteczna dekoracja drzwi

źródło: pinterest.com

wieniec na drzwi

źródło: pinterest.com

+ pokaż całość
świąteczny wieniec na drzwi

źródło: www.bhg.com

zielony wieniec na drzwi

Warto dobrać kolorystykę dekoracji pod drzwi. Do białych, elegancko rzeźbionych jak najbardziej pasują barwy srebra i błękitu. Podkreślają zimowy urok i dobrze wpisują się w całą aranżację. Srebrzyste gałązki wyglądają, jakby były lekko oszronione. Świetnie komponują się z ozdobną szybą w drzwiach. Malutkie bombki i szyszki urozmaicają dekorację.

zimowy wieniec na drzwi

Jak podoba Wam się konstrukcja ze świątecznych foremek do wypieków? Jest bardzo oryginalna i klimatyczna, nie sądzicie? :) Sposób na zrobienie tej dekoracji jest niezwykle prosty, a efekt zdecydowanie nietuzinkowy. Metalowy wieniec przewiązany biało-czerwoną kokardą przypomina o świątecznym czasie. Ozdoba wykonana z poczuciem humoru z pewnością rzuca się w oczy. Można tak przyozdobić drzwi wejściowe albo chociażby kuchenne :)

oryginalne pomysły na świąteczny wianek

Ta inspiracja całkowicie mnie urzekła! Subtelny wianuszek z jabłek wygląda nie tylko apetycznie, ale i niezwykle uroczo. Na pozór skromna dekoracja przykuwa do siebie uwagę. Dopóki jabłuszka są świeże, wieniec prezentuje się wspaniale. A potem? Wystarczy wymienić elementy kompozycji na nowe :) To zdecydowanie jeden z moich ulubionych pomysłów – loving it!

wianek z jabłek

źródło: mylovelythings.blogspot.com

Wieńce to nie jedyny sposób zdobienia drzwi wejściowych. Aranżacja wzdłuż framugi z szyszek i bombek wygląda okazale. Kolorystyka dekoracji dobrana jest pod kolor drzwi. Czerwone bombki i jarzębina na lampionach przed wejściem harmonijnie współgrają z całością.

dekoracja drzwi na Święta

źródło: www.bhg.com

Cała weranda skąpana w świątecznych dekoracjach wygląda niezwykle klimatycznie! Sporej wielkości białe śnieżynki zawieszone pod dachem i drzewka w wiaderkach tworzą niesamowity nastrój. Aranżacja jest dość bogata i bardzo spójna. Ciemniejszy kolor drzwi i okien tworzy ciekawy kontrast z białą kompozycją.

świąteczna dekoracja werandy

Dekoracje nie muszą być aż tak imponujące. Aby nadać wnętrzu czy zewnętrzu nieco świątecznego klimatu, wystarczą drobiazgi :) Może zawiesić parę łyżew z kilkoma świątecznymi ozdóbkami albo gwiazdkowe dzwoneczki? A może tylko pojedyncze gałązki świerku czy szyszki? Pomysłów jest naprawdę sporo :)

łyżwy świąteczna dekoracja

źródło: 

www.bhg.comświąteczne dzwoneczki

źródło: pinterest.com

dekoracje drzwi na Święta inspiracje

źródło: www.bhg.com

dekoracje szyszkami

Skoro łyżwy, to i sanki dobrze sprawdzą się w roli dekoracji! Tak naprawdę każdy przedmiot kojarzący się z zimową aurą będzie dobry :) Dobrej zabawy!

świąteczne sanki

źródło: www.bhg.comAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.